Kryefjala Logo

Gruaja ndan hilen qesharake që përdor për të shmangur burrat që e ngacmojnë në rrugë

5 Tetor, 2023 | 12:50 pm

Një grua e quajtur Daphne Berry ndau me ndjekësit e saj hilen qesharake dhe mendjemprehtë që ajo përdor për të hutuar burrat që përpiqen ta ngacmojnë atë ndërsa ajo është duke ecur në rrugë.

Ajo pretendon se çdo burrë që e thërret në rrugë është në të vërtetë i pastrehë.

Në videon e Berry-t, ajo ndau hilen e mprehtë që ajo tenton të përdorë kundër burrave që përpiqen ta thërrasin në rrugë – dhe është duke pretenduar se janë të pastrehë dhe duke u përpjekur të fitojnë para. Ajo rrëfeu një incident të fundit ku përdori taktikën, e cila përfundoi në favor të saj.

“Ky burrë sapo më thirri në hyrje të një kantieri ndërtimi, dhe kështu unë i bërtita, ‘Më fal, nuk kam asnjë të vogël!”, shpjegoi Berry. Ajo pohoi se pasi u përgjigjën, të gjithë burrat e tjerë në kantier menjëherë filluan të qeshin dhe talleshin me djalin që ishte përpjekur të thërriste Berry-n.

Mënyra se si të gjithë burrat në kantier filluan të qeshin me të dhe t’i tregojnë me gisht. Është kaq e thjeshtë… “Më falni, nuk kam asnjë lek!”.

Në komente, gra të tjera vlerësuan metodat e Berry-t dhe madje pranuan se mund ta provonin vetë herën tjetër që një burrë të përpiqet t’i afrohet me përparime të padëshiruara romantike.

Megjithatë, gra të tjera madje ndanë versionin e tyre të kësaj taktike:

“Më falni, nuk mund të sjell më qen endacakë në shtëpi! është një nga të preferuarat e mia,” ndau një përdorues i TikTok.

Një përdorues tjetër shtoi, “Një nga të preferuarit e mi është duke u thënë atyre të thonë diçka qesharake kur më thonë të buzëqesh. Ata gjithmonë duken çuditërisht të hutuar.”

“Shumë më mirë se “Më falni, nuk mendoj se jemi takuar?” Dhe, “Ti po sillesh shumë familjar, por nuk të mbaj mend”, tha një përdorues i tretë.

Të ngjashme