Kryefjala Logo

Gruaja kërkon këshilla pasi burri kalon përvjetorin e martesës me një shoqe në vend të saj

31 Tetor, 2022 | 1:36 pm

Nuk duhet një ekspert i martesave për të ditur se përvjetori i parë i martesës së një çifti është një punë e madhe, por me sa duket, askush nuk e informoi burrin e një gruaje që ndan me ne historinë e saj.

Mikja i tij më e mirë e fëmijërisë, Sasha, ka qenë një mollë sherri në marrëdhënien e tyre që kur ata filluan të takoheshin pesë vjet më parë.

“Sasha gjithmonë përpiqej të dilte mes nesh dhe çdo takim që dilnim ajo ishte aty rastësisht, gjë që ishte relativisht e bezdisshme sepse burri im e linte të qëndronte me ne në të gjitha ato takime”, tha gruaja
Por këto momente të bezdisshme u zbehën në krahasim me burrin e saj që harroi përvjetorin e martesës dhe zgjodhi ta kalonte atë me shoqen e tij.

“Nuk e dija për këtë udhëtim derisa ai tha se po largohej.
Nuk u mërzita t’i tregoja se ishte përvjetori ynë pasi ai nuk e mbante mend dhe ndoshta do ta kalonte ditën me Sashën edhe nëse do ta dinte, “shpjegoi ajo.

Pasi ai u largua, ajo vendosi që donte të bënte diçka për veten dhe doli për të bërë pazar vetë.
Teksa ishte jashtë, vjehrra e telefonoi për t’i uruar përvjetorin e martesës.
Ajo gjithashtu e pyeti se ku ishte burri i saj pasi ai nuk po i përgjigjej asnjë nga telefonatat e saj.

Ajo ishte e sinqertë dhe i tha asaj për vendndodhjen e tij dhe se si ai nuk e mbante mend përvjetorin e tyre.
“Ajo u trondit dhe më tha se nuk mendonte se Sasha dhe burri im kishin ende ndjenja për njëri-tjetrin,” shtoi gruaja.

Ajo ishte e hutuar se çfarë po fliste vjehrra e saj, kështu që e pyeti për të.
Vjehrra e saj i tha se burri i saj dhe shoqja e tij ngushtë ishin bashkë në shkollë të mesme.

Ky ishte një zbulim mjaft i madh për gruan pasi burri i saj i kishte thënë se nuk e kishte parë kurrë Sashën në një aspekt romantik.
“Gjithçka filloi të bëhet më e qartë tani. Ndoshta ai e kujtoi përvjetorin tonë, por zgjodhi të mos thoshte asgjë sepse donte Sashën”, thotë ajo.

“Nëse ai e donte atë, mund të më kishte thënë përpara se të martoheshim.
Do të isha lënduar, por i kuptoj ndjenjat dhe e di që nuk mund t’i kontrollosh ato.”
Gjithashtu ajo shpjegoi se pasi burri i saj u kthye nga udhëtimi, ai e telefonoi atë shumë herë, por ajo e injoroi atë pasi duhej të shkonte në punë.

Kur ajo u kthye në shtëpi, burri i saj dhe Sasha ishin në kuzhinë duke biseduar dhe duke qeshur, gjë që e bëri atë të zemëruar.

Ajo më pas e çoi atë në dhomën e tyre dhe ata biseduan për këtë.
Ajo i bërtiti dhe tha se donte një divorc. Edhe pas kësaj, burri i saj ishte i shqetësuar për Sashën, pasi mendonte se ajo mund të kishte dëgjuar bisedën e tyre.
“Guximi i atij njeriu pas gjithçkaje që unë kam bërë për të.
Është e qartë se ai zgjodhi Sashën, sepse edhe pse ajo nuk ishte në të njëjtën dhomë me ne, ai mendonte për të dhe ndjenjat e saj,” shkruan ajo.
Burimi:YourTango

Të ngjashme