Kryefjala Logo

Gruaja gjen “paratë e trashëgimisë” të fshehura në çantë me një shënim hakmarrës për tradhtinë e burrit

1 Nëntor, 2023 | 1:42 pm

Duke treguar historinë e saj në një video virale të TikTok, gruaja shpjegoi se ajo bleu çantën Coach për vetëm 6,99 dollarë – por gjeti 300 dollarë brenda.

Çanta e vullnetit të mirë ruante ‘trashëgiminë’ e një gruaje dhe një letër.

Krijuesja e TikTok, Lynora Silverman, tha se pronarja e çantës, Martha, kishte hartuar një plan të pazakontë për t’ia paguar atë kujtdo që kishte fatin ta blinte çantën e saj.

Silverman lexoi letrën, ku thuhej: “Kam tre fëmijë. Ata do t’i japin gjërat e mia kur të vdes, kështu që unë po e vendos trashëgiminë e tyre brenda të gjitha gjërave të mia të preferuara.”

Letra pretendonte se çanta e Coach i përkiste zonjës së burrit të pronarit origjinal.

Silverman lexoi më tej: “Epo, në fakt, u ktheva herët në shtëpi nga një vizitë në shtëpinë e prindërve të mi në Konektikat. Ajo duhet të jetë larguar shpejt sepse ka harruar çantën dhe këpucët.”

Marta përmendi se ajo e përdorte çantën çdo ditë dhe pyeste veten nëse burri i saj e dinte se ajo i përkiste zonjës së tij. Ajo tha se po e jepte çantën sepse e dinte që fëmijët e saj nuk do ta dëshironin dhe këmbënguli që kushdo që e gjente çantën të shkonte të blinte një çantë të re Coach me paratë e trashëgimisë.

Silverman e përfundon videon me një qeshje, ndërsa ndihet keq për fëmijët, teksa shtron 300 dollarët me një mbishkrim në video ku shkruhej: “Kontrollo çantat e nënës sate përpara se t’i dhurosh !”

Të ngjashme