Kryefjala Logo

Gjithçka që doni të dini rreth shenjës tuaj me astrologun Paolo Fox

14 Shtator, 2023 | 9:59 am

Dashi-Ju mungojnë disa siguri në këtë periudhë. Në punë duket se ka jo pak situata joreale që nuk ofrojnë as stimulim dhe as kënaqësi. Pasiguria ju rëndon dhe nervozizmi i vështirëson marrëdhëniet me të tjerët.

Demi-Shpesh keni besimin se për të qenë të lumtur duhet të jepni gjithçka në punë dhe të mendoni të fitoni gjithnjë e më shumë, por sekreti i lumturisë qëndron në marrëdhëniet, në dashuri. Është koha për të gjetur sërish dashurinë dhe miqësinë.

Binjakët-Kushtojini vëmendje kësaj dite që ju sheh veçanërisht të tensionuar. Ky muaj është i komplikuar për Binjakët për shkak të një Saturni kundërshtar i cili sjell pakënaqësi në punë dhe shumë mendime. Mundohuni të bëni vetëm atë që është e nevojshme dhe të mos shqetësoheni shumë.

Gaforrja-Fillon një pjesë e dytë e javës që është padyshim më e mirë se e para, veçanërisht nga pikëpamja sentimentale edhe nëse krizat nuk do të kalojnë vetëm falë favorit të yjeve. Do të keni mundësi të sqaroheni si në familje ashtu edhe në dashuri dhe mundohuni të mos jeni shumë polemikë.

Luani-Ju, nga natyra, nuk jeni njerëz që kërkoni ndihmë, edhe kur ata kanë vërtet nevojë. Ky është një moment mjaft i veçantë ku agjitacioni është i fortë dhe angazhimet janë të shumta. Mundohuni ta përjetoni gjithçka më me qetësi.

Virgjëresha-Jeni njerëz shumë racionalë dhe në këtë periudhë do të nxirrni në pah gjithë shpirtin tuaj kritik për të kuptuar se si të përmirësoni situatën tuaj të punës dhe sentimentale. Ka ardhur koha e duhur për të ecur përpara, por kjo pushim i pastër do t’ju bëjë mirë. Në dashuri nuk ka pikë referimi.

Peshorja-Përpiquni ta përballoni këtë ditë me qetësi maksimale sepse nga pikëpamja fizike ka shumë për të rikuperuar. Në dashuri jeni në fazën e vlerësimit dhe kjo fundjavë do ju lejojë të verifikoni stabilitetin e marrëdhënies suaj të re.

Akrepi-Mund të keni pasur disa probleme në punë këto ditë që kanë nxjerrë në pah disa pasiguri të vjetra. Mos u shqetësoni shumë dhe do të shihni që kënaqësia do të vijë në kohën e duhur. Nëse ka një problem me paratë, përballë Jupiterit ju kërkon të prisni dhe të jeni të duruar.

Shigjetari-Ju jeni duke përjetuar disa ditë shumë të veçanta dhe nervoze. Ju mund të këputni vetëm për shkak të një fraze apo fjale të gabuar. E shtuna dhe e diela do të jenë ditë më të mira. Kushtojini vëmendje marrëdhënieve me të tjerët.

Bricjapi-Është e rëndësishme për ju që të keni një person të dashur në krah, dikë që është një pikë referimi dhe edhe nëse zakonisht jeni ju ata që do të përmbushni këtë rol tani duhet të keni dikë ku të mbështeteni. Dashuritë e reja favorizohen për ata që duan të dashurojnë.

Ujori-Jupiteri dhe Venusi përballë sjellin shumë nervozizëm në jetën tuaj dhe gjithashtu probleme të ndryshme në çift. Në çiftet e gjata ka një ndjenjë të mos kthimit nga partneri dhe ka nga ata që mendojnë të largohen. Ka vonesa në punë.

Peshqit-Kjo pjesë e parë e shtatorit është paksa konfliktuale dhe ju jeni duke luftuar me një planifikim të ri të lëvizjeve tuaja të ardhshme të punës. Ka shumë përgjegjësi, ashtu siç ka shumë shqetësime dhe pengesa për të kapërcyer, por nuk duhet të humbisni vetëbesimin.

Të ngjashme