Kryefjala Logo

Gjërat që ju i urreni në trupin tuaj,por që burrat i duan në të vërtetë

6 Dhjetor, 2023 | 9:30 am

Nëse mendoni se djemtë pëlqejnë vetëm trupat “perfekt”, mund të dëshironi të mendoni përsëri.

•Këmbët

Shumë burra i duan fshehurazi këmbët e grave. Ata nuk u kushtojnë vëmendje as pjesëve të zakonshme të trupit për të cilat mund të jeni të turpshëm. Kështu që shkoni të bëni një pedikyr me ngjyrën tuaj të preferuar dhe shtoni disa bizhuteri tërheqëse si një byzylyk ari në kyçin e këmbës dhe një unazë me rruaza. Ju mund të habiteni dhe të kënaqeni nga reagimi i burrit tuaj.

•prapanicën tuaj

Jeni të shqetësuar se keni një prapanicë të madhe? Ka shumë burra që thjesht e duan atë. Ata në fakt eksitohen nga mënyra se si duket dhe si ndihet. Rrumbullakësia është e mirë. Trupat e meshkujve janë më këndorë, kështu që truri i tyre në të vërtetë dëshiron dhe vlerëson rrumbullakësinë e trupit të një gruaje, dhe ju nuk keni pse të jeni të dobët.

•Mbushja juaj shtesë

Femrat priren të mërziten kur nuk i shtrëngojnë xhinset e tyre, por në realitet, meshkujve u pëlqen pak mbushja shtesë. Nëse mbushja nuk është tërheqëse, atëherë pse është Kim Kardashian në kaq shumë kopertina revistash?

•Gjinjtë tuaj

Ndërsa gratë me gjoks të sheshtë mendojnë se burrat nuk do të duan të dalin me ta, ato që janë shumë të rënda po kursejnë paratë e tyre për operacionin e zvogëlimit të gjoksit. Ndërkohë, në fund të ditës, meshkujt i duan femrat me vetëbesim, pavarësisht nga madhësia e gjoksit.

Vazhdoni dhe vishni një sytjena push-up ose një sytjena me mbështetje të plotë për t’ju bërë të ndiheni më rehat. Vishni të brendshme seksi në shtrat.

Ai do të kënaqet duke përkëdhelur gjoksin tuaj, pavarësisht nga madhësia e tyre.

•Celuliti juaj

Meshkujt mund të mos e duan celulitin, por nuk e urrejnë atë si femrat. Ajo që i ndez djemtë është i gjithë trupi femëror. Ata më thonë se gratë janë shumë të varura në pjesë. Një grua ishte aq e fiksuar pas të pasmeve të saj të mbushura me celulit saqë u tërhoq nga i dashuri i saj teksa ngrihej në këmbë pas seksit. Më në fund, ajo tha: “OK, kam celulit në prapanicë!” Ai tha: “Çfarë është celuliti?”

•Barku juaj i dhjamosur

Hidhini një sy kërcimtarëve të barkut dhe Venus de Milo. Barqet? Po. Të mëdhatë. Po. Megjithatë, ata janë dy simbole seksi që kanë zgjatur mijëra vjet. Përsëri, është qëndrimi, jo barku i vogël. Burrat më thonë se të mbështetësh kokën (njërën) në jastëkun e barkut është e nxehtë. Provoni të rregulloni qëndrimin tuaj përpara se të filloni modën më të fundit të dietës.

Dhe nëse jeni duke marrë në konsideratë një heqje barku ose liposuksion, sigurohuni që është barku juaj që ka nevojë për procedurën, jo truri juaj.

Të ngjashme