Kryefjala Logo

Gjëra të vogla (por shumë domethënëse) që ndryshojnë pas një viti së bashku

23 Dhjetor, 2022 | 12:43 pm

Nuk është e lehtë të jesh me të njëjtin person për 52 javë.
Nëse keni arritur deri në këtë pikë është një shenjë mjaft e mirë që ndjenjat tuaja për njëri-tjetrin janë shpirt më shpirt!

•Gjëra të vogla që ndryshojnë pas një viti dhe se kjo do të thotë që ju keni një të ardhme së bashku:

1-Nivelet tuaja të rehatisë
Kur filloni për herë të parë takimin, çdo gjë e vogël është një punë e madhe.
Nga krehja e flokëve deri te larja e dhëmbëve përballë njëri-tjetrit mund t’ju çmendë.
Çiftet që kanë kaluar 365 ditë së bashku nuk e kanë problem të pjerdhin, të gromësijnë dhe të flenë duke folur përballë njëri-tjetrit.

2-Nuk ka më ankth për planifikimin e takimit
Kur ishit një çift i ri, planet për takime duhet të ishin perfekte.
Por, me kalimin e kohës, takimet bëhen të thjeshta, ndonjëherë aq të thjeshta sa të flini së bashku në një divan!
Nuk ka nevojë për një datë më emocionuese se ajo që keni planifikuar.

Planifikimi i një darke dhe një takimi në film ishte dikur i frikshëm dhe qesharak për ju. Ndërsa lidhja zgjatej, ju ndiheshit më pak në ankth për të bërë plane.
Tani, të dy jeni aq rehat me shoqërinë e njëri-tjetrit, saqë nuk është e nevojshme të bëni plane për të qëndruar në restorante të shtrenjta.

3-Dallimet tuaja rriten dhe ndryshojnë
Tani që jetoni së bashku për një vit, e vini re shumë mirë se si partneri juaj është i ndryshëm nga njerëzit e tjerë.
Ai ju tha se e urren një mëngjes të madh, por bëhet i çuditshëm nëse nuk ha mëngjes.

Partneri juaj nuk i pëlqen sportet aq shumë sa ju, por brohoret për ekipin tuaj të preferuar nga divani.
Pra, koha në një marrëdhënie mund të kapërcejë çdo dallim mes jush.

4-.Ju nuk mund ta imagjinoni jetën pa ta
Po, tani jeni në gjendje ta shihni veten duke u plakur me partnerin tuaj.
Kjo është një shenjë e rëndësishme që ju jeni në një lidhje që dëshironi të zgjasë përgjithmonë.
Kur mësoni të festoni së bashku qëllimet tuaja në çift, është koha për të filluar diçka të bukur.

Një vit në lidhje dhe asgjë nuk ka më shumë rëndësi për ju sesa partneri juaj, ju jeni duke menduar për të ardhmen.
Jeta pa partnerin tuaj është e pamundur dhe ju të dy e dini.

Të ngjashme