Kryefjala Logo

Gjashtë fakte të çuditshme për shenjat e horoskopit

1 vit më parë

1-Peshorja
Shumica e miliarderëve janë nën shenjën e Peshores (12% e miliarderëve) – Peshorja më e pasur në botë është Alice Walton (trashëgimtare e pasurisë së Walmart )

2-Ujori
Sipas South Florida Astrologer, shenja më e zakonshme e yjeve në mesin e atletëve më të mirë është Ujori dhe këtu përfshihet:Michael Jordan, Babe Rude dhe Jack Nicklaus.

3-Bricjapi
Bricjapët ka shumë të ngjarë të jenë të pabesë sepse ata janë shenja e horoskopit me më shumë llogari të hapura në internet.

4-Dashi
Russell Grant i tha dikur revistës Somerfield se Peshqit dhe Dashi ishin shenjat e yjeve që kishin më shumë gjasa të kishin probleme me peshën e tyre.

5-Binjakët
Binjakët me sa duket janë më mendjemprehtët mes nesh.
Ekipi pas GoCompare u nis për të deshifruar zodiakun më të zgjuar duke parë shenjat e yjeve të fituesve të çmimit Nobel dhe Binjakët zuri vendin e parë me një total prej 97.

6-Luani
Ju keni më shumë gjasa të shkoni në palestër nëse jeni një Luan, bazuar në një sondazh disa vite më parë dhe kjo është për shkak se karakteristikat kryesore të të qenit pozitiv, entuziast dhe të sigurt e bëjnë shumë më të lehtë për një Luan.

Të ngjashme