Kryefjala Logo

Gabimet e turpshme që bëjnë burrat ditën e Shën Valentinit

10 muaj më parë

Në vitet e kaluara, Google ka vënë re një rritje të numrit të meshkujve që kërkojnë një përgjigje për pyetjen: “Kur është Dita e Shën Valentinit?” me afrimin e ditës.
Nga të gjitha festat në kalendarin vjetor, ajo e caktuar për romancë nuk dështon kurrë t’i pengojë djemtë.

Por ja cilat janë gabimet më të tmerrshme që një mashkull mund të bëjë ditën e Shën Valentinit:

•Gabimi numër 1: Lënia e një ariu të rregullojë ditën tuaj

Truket e kafshëve prej pellushi janë për fëmijët.
T’i dhurosh zonjës suaj të veçantë një arush pelushi që mban një tullumbace me një lojë fjalësh si “I Love You” është e ëmbël nëse të dy jeni në ciklin e parë.
Por në një sondazh nga një faqe për blerje femrash, anëtarët pretenduan se arushat pelushi ishin dhurata më e keqe që kishin marrë ndonjëherë më 14 shkurt.
As lulet dhe çokollatat (shoqërimet standarde të pellushit) nuk do ta fitojnë atë.

Pse është e keqe: Një kafshë pellushi jo vetëm që sugjeron që të mos e merrni seriozisht partnerin, por është edhe gjenerik.
Lule, karamele dhe çdo gjë që është e vulosur “blej këtë për ditën e Shën Valentinit” sugjeron që të mendosh pak për dhuratën.

•Gabimi numër 2: Ndani ditën me telefonin tuaj

Një në pesë djem do të dërgojë mesazhin e tyre të dashur në ditën e Shën Valentinit dhe një në dhjetë do të dërgojë në email. Kjo nuk ndikon as në profesionet e dashurisë në Facebook dhe Twitter.
Sado të ëmbla mund të jenë,letrat e shkollës së vjetër janë më romantike.
Një sondazh zbuloi të qartë: gratë do të zhgënjeheshin nga një gjest elektronik dashurie.

Pse është e keqe: Për sa i përket përpjekjes, është minimale.
Duhet ta fikni atë gjatë darkës tuaj me qirinj, por përdorimi i tij për të shpallur dashurinë është i shkëputur.

•Gabimi 3: Nën-veshja
Mos vish xhinse.
Sado që të rrinë bukur, xhinsi nuk është i ftuar në mbrëmjen tuaj romantike për dy.

Pse është e keqe: Kjo sugjeron që dita nuk është aq e rëndësishme për ju sa mund të jetë për të.
Plus, të vishesh pak shton një element emocioni që thyen rutinën e rastësishme që mund të ndash në një natë standarde takimesh.
Dhe eksitimi rrit oksitocinën, hormonin e lidhjes që çlirohet gjatë aktiviteteve të reja, emocionuese që bashkojnë çiftet.

Të ngjashme