Kryefjala Logo

Fundjava e parë e janarit me astrologun Paolo Fox!

6 Janar, 2024 | 11:35 am

Dashi-Jeni në një fazë shtytjeje të madhe, ju këshilloj të mos humbisni nga sytë projektet e mëdha, nëse jeni profesionistë të lirë përpiquni të bëni diçka më shumë për veten dhe për ata që ju rrethojnë. Jeni duke u rikuperuar financiarisht.

Demi-Përpiquni të jeni më proaktiv, duhet të veproni, të lëvizni, të menaxhoni gjërat, pa dëgjuar se çfarë sugjerojnë të tjerët. Në marrëdhëniet me shenjat Akrepi dhe Luani mund të lindin dilema të vërteta.

Binjakët-Vullneti juaj i mirë është i admirueshëm, por mos e aksesoni atë. Venusi përballë urës së dyshimeve: kujdes, mund të ketë keqkuptime apo shqetësime të vogla për një person të dashur, me pak fjalë, ka tensione në ajër.

Gaforrja-Marsi në opozitë të jep agjitacion të brendshëm të fortë, por përpiqu ta menaxhosh atë: thjesht duhet të kalosh rrugën përmes mijëra keqkuptimeve. Për dikë afër jush jeni të pakapshëm.

Luani-Bërja e një fjalimi të caktuar dashurie është e rëndësishme tani, zemrat e vetmuara duhet të lëvizin, është koha për të filluar diçka të bukur për të jetuar që do të arrijë në javët e ardhshme. Këto ditë mund të kuptoni se po humbisni kohë me dikë.

Virgjëresha-Lëreni për një moment dashurinë, sepse tani është një kohë e shkëlqyer në punë, ka mundësi që të merrni edhe propozime të reja interesante. Tani e dini se ata që e bëjnë vetë e bëjnë atë për tre, dhe kjo do të thotë që ju do të pastroni gjithnjë e më shumë rreth jush.

Peshorja-Ky Venus i bukur ju sjell në krahët e njerëzve shumë të këndshëm dhe interesantë, ndjenjat mund të lindin veçanërisht me Shigjetarin, Luanin, Binjakët, ndërsa me Demin dhe Akrepin mund të lindin disa provokime dhe mosmarrëveshje të vogla për t’u zgjidhur.

Akrepi-Kjjo fundjavë është e rëndësishme për marrëdhëniet, emocionet dhe provokimet do të jenë të rëndësishme.

Shigjetari-Synoni maksimumin këtë fundjavë sepse Afërdita në shenjën tuaj ju dhuron emocione të sinqerta. Ju pëlqen aventura dhe mund të ketë takime të këndshme në horizont për ata që duan të përfshihen.

Bricjapi-Ju keni Marsin në shenjën tuaj, ndaj keni energji, por rrezikoni t’i nënshtroheni stresit, kjo nuk do të thotë se nuk mund të realizoni projekte të mëdha, por duhet ta menaxhoni situatën sa më mirë, pa e ekzagjeruar me lodhje.

Ujori-Venusi i favorshëm është një aleat i çmuar. Në këtë kohë është e rëndësishme të shmangni vazhdimin e gjërave që nuk ju pëlqejnë. Shmangni shpenzimin e kohës dhe përpjekjeve për gjëra që nuk kanë vlerë për ju, emocione në horizont.

Peshqit-Ju jeni artistë të lindur, edhe ata që keni një punë shumë praktike keni një brez romantik, të cilin duhet ta lëshoni herë pas here. Nëse ndjeni nevojën për të sqaruar një lidhje, bëjeni këtë.

Të ngjashme