Kryefjala Logo

Fundjava e parë e dhjetorit mbyllet me këto parashikime

3 Dhjetor, 2023 | 10:28 am

Dashi-Kalojeni këtë të diel me të dashurën tuaj dhe shijoni një moment të pastër relaksi. Në punë, përpiquni të pushoni dhe mos mendoni gjithmonë se duhet të bëni më shumë.

Demi-Ka një atmosferë të bukur në ajër falë hënës që përforcon emocionet tuaja. Për momentin nuk ka asnjë lajm për punën por do të ketë shumë lajme muajin e ardhshëm.

Binjakët-Më mirë të mos e merrni si të mirëqenë partnerin, përpiquni t’i kushtoni më shumë kohë dhe vëmendje atij. Përndryshe ai mund të lodhet dhe të dëshirojë të ndryshojë mendje. Më mirë të mos mërziteni nëse diçka nuk shkon sipas planit.

Gaforrja-Në dashuri keni prirje të ndjeni emocione të forta dhe të tërhiqeni prej tyre, ndonjëherë do të duhej edhe pak racionalitet. Në punë bëni kujdes me kolegët që mund të flasin keq për ju.

Luani-Në dashuri është më mirë të kujdeseni për veten dhe mirëqenien tuaj para se t’i kushtoni kohë partnerit sepse jeni shumë të lodhur. Në punë keni nevojë për një pushim edhe nëse gjërat për të bërë nuk mbarojnë kurrë.

Virgjëresha-Në dashuri, nëse jeni ende beqar, mos u dekurajoni dhe shfrytëzoni mundësitë. Në punë gjithçka po shkon mirë. Ndoshta diçka nuk po shkon mirë, por do të ketë mundësi të mëdha për sukses në çdo fushë.

Peshorja-Ky qiell flet për një rënie të vogël emocionale por asgjë serioze. Mos u relaksoni shumë në punë.

Akrepi-Gjëja më e mirë për të bërë në dashuri është të mbetesh vetvetja ndaj mos pretendo të jesh ai që nuk je. Në punë keni nevojë për pak më shumë vëmendje.

Shigjetari-Nga pikëpamja emocionale keni shumë dyshime por ato gradualisht do të treten. Ndoshta jo gjithçka po shkon sipas planit, por së shpejti do të keni mundësi të shkëlqyera për të marrë kënaqësi të madhe. Në punë bëni atë që ju pëlqen dhe kjo duket.

Bricjapi-Në dashuri, nëse jeni ende beqar, mos u bini në krahët e personit të parë që vjen, zgjidhni me kujdes. Në punë jeni në një krizë sa i përket asaj që dëshironi të bëni vërtet. Ndoshta ju jeni të dëshpëruar sepse gjërat nuk po shkojnë ashtu siç dëshironi ose sepse jeni duke pritur një rënie në pagën tuaj.

Ujori-Në dashuri, shkëputuni nga e kaluara dhe shikoni përpara. Në punë ka mundësi të mëdha që nuk duhen humbur.

Peshqit-Në dashuri keni nevojë për një ekuilibër mes romancës dhe jetës praktike, mos shikoni vetëm fluturat në stomak. Në punë është më mirë të mos e teproni. Do të shihni që së shpejti gjithçka do të jetë mirë dhe do të ketë mundësi të mëdha për sukses.

Të ngjashme