Kryefjala Logo

Fanatikët e horoskopit,ju flet astrologu Paolo Fox!

20 Qershor, 2024 | 9:53 am

Dashi-Jeni të shqetësuar dhe përballeni me disa komplikime, që rrjedhin nga fakti se po luftoni për të marrë diçka më shumë dhe për fat të keq nuk është aq e lehtë të arrini te dama. Jeni të lodhur duke bërë gjithmonë të njëjtat gjëra, mërzia po ju pushton dhe po ju bën të dëshironi të revolucionarizoni gjithçka. dhe mjerë ata që thonë jo sepse mund të acarohesh shumë. Mundohuni të qëndroni të qetë, duke e ditur se duke filluar nga korriku vështirësitë do të ulen dhe gjithçka do ju duket më e lehtë. Përfitimet që vijnë në javët e ardhshme, mbani sytë hapur dhe antenat drejt.

Demi-Nëse po lind një dashuri e re, absolutisht nuk duhet të thoni “jo”, veçanërisht ata që janë ndarë dhe ata që sapo kanë përjetuar zhgënjimin; Muaji korrik, thotë Paolo Fox, do të vërë në provë edhe marrëdhënien, duke qenë se nga data 11 e atij muaji Afërdita do të marrë një tranzit të veçantë dhe do t’i shtohet një Hënë jo tamam të jashtëzakonshme të kundërt. Ka disa llogari për të shqyrtuar, është e vërtetë që ju keni ndriçuar disa qoshe të errëta të jetës tuaj, por nuk keni mbyllur ende gjithçka që është e gabuar. Rindërtimi vazhdon, por ju po largoheni nga njerëzit që ju kanë shkaktuar probleme në të kaluarën, gjë që tashmë është e rëndësishme.

Binjakët-Nuk ju mungon forca dhe guximi, iu shtohen edhe intuitat e mira dhe pozicioni i shkëlqyer i Jupiterit (në shenjë për disa ditë) që ju afron me të lindurit e shenjave të Ujorit dhe Peshores; pikërisht me ta mund të ndani pak çmenduri të shëndetshme dhe të argëtoheni shumë. Megjithatë, kini kujdes me Luanin, me të cilin mund të lindin mosmarrëveshje të bezdisshme apo grindje, të zemëroheni nuk ia vlen, prandaj përpiquni ta trajtoni me qetësi. E njëjta gjë ndodh nëse jeni duke pritur për një përgjigje, por ajo nuk ka ardhur ende, prisni edhe pak.

Gaforrja-Qielli i rëndësishëm për ju, me shumë planetë në shenjë duke përfshirë Venusin dhe Mërkurin; Dielli gjithashtu ju “puth” fjalë për fjalë, duke ju dhënë dëshirën për të rishikuar gjithçka keni bërë deri tani dhe mbi të gjitha kohën për të qenë pranë njerëzve që doni. Vetë Venusi, ndër të tjera, flet për ndjenja të ndërsjella dhe për shëlbim edhe pas një ndarjeje: flaka e ndjenjave është gati të rindezet, një simbol që padyshim që jeta nuk mbaron nëse një histori i vjen fundi. Konfirmimet në punë.

Luani-Ju pëlqejnë sfidat dhe mbi të gjitha t’i fitoni ato, për fat të keq nuk është e mundur të triumfoni gjithmonë, por kur ndesheni me një disfatë (ose gjërat nuk shkojnë ashtu siç do të dëshironit) zemëroheni; keshtu eshte ditet e fundit por do mund ta kompensoni shume shpejt dhe me interes. Tani për tani mund të guxoni dhe të mendoni për të marrë diçka më shumë, ndoshta rezultatet mund të arrijnë në vjeshtë, kështu që mos u dëshpëroni dhe jini të durueshëm. Vazhdoni të punoni në një projekt që është skicuar tani për tani, ai do të jetë shumë premtues.

Virgjëresha-Tani i keni idetë më të qarta, stuhia e ditëve të fundit ka kaluar dhe jeni gati të vini bast për idetë tuaja. Sipas horoskopit të Paolo Fox, planetët që kanë qenë të kundërt këtë muaj (dhe ndoshta janë ende) do të kthehen në një pozicion të mirë në korrik, kështu që nëse keni situata ose marrëdhënie të mbyllura, tani ndiheni më mirë dhe më të lehtë. Ju udhëhiqeni nga Mërkuri dhe për këtë arsye, herë pas here, ju pëlqen të bëni ndonjë të keqe, por përpiquni të mos e teproni sepse dikush mund të mos i marrë mirë shakatë tuaja. Një person që nuk e kuptoi se sa i rëndësishëm ishe është një kënaqësi e vogël që ke marrë.

Peshorja-Marrëdhëniet e mbyllura në këtë periudhë (ose në muajt e fundit) tani duken të pakthyeshme, është më mirë të ecni përpara dhe të përqendroheni tek e tashmja. Pjesa e dytë e qershorit ishte shumë e vështirë, sidomos në punë, por humori nuk u përkeqësua veçanërisht sepse jeni ndër shenjat më optimiste të zodiakut, ju pëlqen të rrethoheni me gjëra të bukura gjithmonë dhe në çdo rast për të mos humbur. qetësi dhe pozitivitet. Jeni ende në mes të fazës suaj të rishikimit total, e cila gjithashtu ka të bëjë me dashurinë me mundësinë e pauzave për reflektim. Mos e mbingarkoni trupin tuaj.

Akrepi-Këto ditë mund të kapërceni shumë dyshime, periudha e reflektimit dhe vlerësimit po përfundon dhe keni ide më të qarta. Deri në fund të qershorit, thotë Paolo Fox, do të jetë e mundur të lidhet një marrëveshje, falë Venusit në aspektin e shkëlqyeshëm, i cili favorizon veçanërisht njerëzit e moshës 20 deri në 30 vjeç që duan takime emocionuese dhe të lënë veten. Tani realisht ekziston mundësia për të takuar personin e duhur, do të jetë e rëndësishme të mos mbylleni në shtëpi sepse do të duhet të hidhni hapin e parë.

Shigjetari-Ju keni disa planetë kundërshtarë dhe kjo ndikon në aftësinë fizike dhe energjinë tuaj, duhet të gjeni kohë për të pushuar dhe për t’u shkëputur nga vështirësitë e jetës së përditshme, përndryshe do të ketë probleme. Ata që kanë qenë veçanërisht të sëmurë, në fakt, absolutisht duhet të ndalojnë dhe ndër të tjera të fillojnë të kenë disa dyshime për mjedisin në të cilin gjenden. Do të ishte gjithashtu një ide e mirë për të rikuperuar njëfarë besimi në dashuri, veçanërisht nëse ka pasur dyshime ose diskutime midis 6 dhe 14 qershorit, jo domosdoshmërisht për shkak të partnerit, por për shkak të ngjarjeve të papritura të papritura, të cilat megjithatë e ngritën tensionin.

Bricjapi-Durimi do të duhet të jetë protagonisti i kësaj dite dhe i pjesës tjetër të javës, përpiquni të jeni të kujdesshëm edhe nëse gjërat bëhen të vështira. Edhe ju, si miqtë tuaj Shigjetar, keni të bëni me një planet në kundërshtim që minon tolerancën tuaj dhe ju shtyn të jeni nervoz dhe impulsivë. përpiquni ta mbani larg këtë instinkt, edhe nëse dëshironi t’u përgjigjeni atyre që kënaqen duke ju provokuar. Mos jini ai që do të ndizni fitilin e diskutimeve, qëndroni të qetë dhe vazhdoni rrugën tuaj.

Ujori-Jeni të favorizuar nga yje të rëndësishëm, plus Jupiteri nuk është më përballë dhe ky është një tjetër lajm i mirë: ka një dëshirë të madhe për t’u larguar, eksploruar, kënaqur kureshtjen për të parë vende të reja dhe për të takuar njerëz të tjerë. Për më tepër, ata që kanë në krah një partner optimist që janë të gatshëm të bëjnë kërkime janë veçanërisht me fat. Ata që kanë pranë tyre një person inatçi, i cili shpesh tenton të ankohet, mund të shohin të minuar optimizmin e tyre, por problemet zgjidhen përmes dialogut. Filloni projekte të reja deri në fund të qershorit.

Peshqit-Fillon një fazë e rëndësishme që do të kompensojë një fillim shumë të vështirë të qershorit, veçanërisht për profesionistët e lirë që do të ndihmojnë në përcaktimin e një takimi ose rinovimin e një marrëveshjeje. Udhëtimet dhe udhëtimet janë të favorizuara, dashuria gjithashtu duket të jetë më e qartë si një sfond i një periudhe emocionesh të bukura dhe sigurisht shëlbimi personal. Tani ju vendosni se çfarë doni të mbani në jetën tuaj dhe çfarë është më mirë të hidhni poshtë, fundjava do të sjellë njohuri interesante.

Të ngjashme