Kryefjala Logo

Është e premte,dita më e pritur e javës me astrologun Paolo Fox

10 Nëntor, 2023 | 9:22 am

Dashi-Pavarësisht rezultateve të mira, kjo fundjavë nis me lëvizje të ngadalta, për shkak të një Hëne të kundërt e cila gjithashtu sjell tension të madh dhe disa shqetësime fizike. Ndoshta ju keni pranuar shumë angazhime. Është një çështje e shtëpisë për t’u përcaktuar, një ndjenjë. Mund të kesh edhe një person të bukur pranë, por të ndihesh më pak si ai, me mendjen diku tjetër. Dashuritë e reja janë të rëndësishme dhe madje mund të përkufizohet si një marrëdhënie romantike për sa kohë që nuk e shtyn shumë. Gjithsesi, testet me të cilat përballeni në këtë periudhë janë të suksesshme, fundjava premton suksese të vogla, pavarësisht lodhjes fizike.

Demi-Midis të premtes dhe të dielës përpiquni të gjeni sërish pak qetësi. Së fundmi ka pasur tensione në nivel familjar dhe personal. Janë krijuar polemika që nuk do të ringjallen këtë fundjavë. Do t’ju duhet të jeni pranë njerëzve që ju duan për t’i ndihmuar ose për t’ju ndihmuar, dashuria nuk ka kohë të përjetohet ashtu siç dëshironi. Çështjet e punës dhe ekonomike duhet të trajtohen me kujdes. Kushdo që fillon një proces gjyqësor tani duhet të jetë i sigurt se ka të drejtë, përndryshe rrezikon të humbasë para dhe kohë.

Binjakët-Dashuria dhe miqësia mund të luajnë një rol të veçantë në jetë dhe kjo fundjavë është e mrekullueshme për ata që duan të takohen. Nëse jeni gati të përjetoni një ndjenjë, përfitoni nga Hëna e favorshme mes të sotmes dhe të nesërmes. Të gjithë ata që kanë mundësinë të bëjnë miq të rinj tani duhet të lëvizin. Astrologjia tregon se cilat janë momentet e mira për të vepruar, është se ne jemi ata që duhet të bëjmë diçka për t’u përmirësuar. Për shembull, në punë është e rëndësishme të gjeni marrëveshje dhe të përfshiheni. Ju nuk jeni njerëz që dini të qëndroni në vend dhe të prisni kohët e fatit, ju takoni mundësi të reja nëse është e nevojshme.

Gaforrja-Është një e premte që nis me dyshime të vogla, që nga dje ndihesh në hije. E shtuna dhe e diela janë ditë më të mira. Paolo Fox ju këshillon që t’i lini gjërat të rrëshqasin mbi ju. Nuk janë aq shqetësuese problemet e punës, por ato familjare, konflikte që mund të lindin edhe mes të afërmve. Sonte nuk përjashtohet diskutimi, nëse ka një person nga e kaluara që ju shqetëson ende ose me të cilin keni llogari të hapura, do të keni një qëndrim të irrituar. Ndoshta do të dëshironit më shumë liri veprimi, jeni të lodhur duke dëgjuar këshilla ose rekomandime të kota.

Luani-Asnjëherë më shumë se në këtë periudhë nuk ndiheni të pandershëm, gati për të hedhur tutje situatat konvencionale, vetëm për t’u vënë re dhe mbi të gjitha për të marrë atë që dëshironi. Nga sot Merkuri fillon një tranzit të rëndësishëm dhe në fund të këtij muaji një avantazh i këndshëm në nivel emocional. Tani jeni një person tjetër dhe ata përreth jush e njohin këtë. Mund të keni takime të veçanta në dashuri. Ka nga ata që duhet të zbresin nga piedestali dhe të mendojnë të përfshihen në dashuri pa shumë skrupuj apo masa paraprake. Përsa i përket çifteve tashmë të formuara, është një kohë interesash që mund të kenë të bëjnë me shtëpinë, fëmijët, ata që jetojnë prej kohësh bashkë duan të legalizojnë bashkimin. Hapni mosmarrëveshjet me Dashin, Binjakët dhe Luanin.

Virgjëresha-Po shkojmë drejt një fundjave që premton mirë me një të diel të vlefshme për takime. Së shpejti do të fillojë një vit shumë i rëndësishëm për ata që janë të vetëpunësuar dhe që mund të përjetojnë përmirësime brenda natës. Edhe punëtorët e punësuar mund të kenë diçka ekstra, do të ketë nga ata që nisin një projekt të ri, por kujdes mos e teproni. Në dashuri, dëshira rikthehet, duke përfshirë njerëz që kanë qenë vetëm për një kohë të gjatë. Ju jeni në gjendje t’i përgjigjeni në mënyrë konstruktive çdo thirrjeje që vjen nga jashtë pa frikë apo paragjykime të tepruara.

Peshorja-Hëna dhe Venusi janë në shenjën tuaj të zodiakut. Fillon një fundjavë interesante e cila mundëson rikuperim psikofizik, gjë që është shumë e rëndësishme. Ishte një moment i vështirë për t’u kapërcyer, me një qiell kaq të rëndësishëm tani mund të bëhet më shumë. Ka nga ata që do të vendosin të ndryshojnë jetën e tyre, bazuar në përvojat e vështira të përjetuara në kohët e fundit do të dëshironi të shijoni jetën pa pengesa. Koha kalon shpejt dhe ne nuk duhet të humbim më. Deri në fund të vitit do të ketë një reagim të veçantë nga pikëpamja emocionale. Dashuritë e reja ia vlejnë peshën e tyre në ar. Pra, tani është e rëndësishme të rizbuloni një ndjenjë. Shumë do të kenë gëzimin e të jetuarit më paqësisht, duke favorizuar zgjedhjet krijuese.

Akrepi-E premtja dhe e shtuna janë ditë shumë interesante, ndërsa të dielën do të ketë rënie. Gjëja e parë që duhet të bëni është të rikuperoni ndjenjat e humbura, dëshira për të qenë pranë të dashurit tuaj kthehet. Të gjithë ata që nuk duan më një lloj jete, qoftë në dashuri apo në punë, kanë nisur projekte të reja. Ka ardhur koha për të dëgjuar zërin tuaj, për të pohuar veten, veçanërisht nëse keni përjetuar një fazë pasigurie për një kohë të gjatë. Ka disa çështje ligjore për të zgjidhur, një situatë në lidhje me shtëpinë. Me Diellin dhe Marsin në shenjë, është koha e duhur për të filluar biznese të reja, për të organizuar aktivitete dhe për të çuar përpara iniciativa që konsiderohen më të mira.

Shigjetari-Sot Merkuri hyn në shenjën tuaj, një ngjarje e lumtur duke pasur parasysh se do të shoqërohet nga një Diell i shkëlqyer duke filluar nga data 22 dhe nga Marsi menjëherë pas. Është më e lehtë të rikthehesh në lojë, më pak rëndësi do t’i kushtohet aspektit material të gjërave duke rivlerësuar atë shpirtëror, dashuria do të përjetojë një periudhë rikuperimi. Nuk ju mjafton një jetë, keni kaq shumë projekte dhe ide për të realizuar që edhe nëse arrini një qëllim, menjëherë keni një qëllim tjetër për të kaluar. Ju dëshironi të jetoni një jetë të re. Takime të këndshme për një fundjavë që mund të sjellin emocione të veçanta. Çiftet në krizë duhet të flasin menjëherë nëse diçka nuk shkon, veçanërisht nëse ka pasur shumë keqkuptime në tetor.

Bricjapi-Jeni të zemëruar sepse jo gjithmonë e gjeni shpërblimin e duhur për atë që bëni. Disa projekte kanë ngecur për shkak të paaftësisë së njerëzve përreth jush. Ju jeni të lirë nga faji, prandaj mendoni se keni të drejtën për t’u hakmarrë. Duket se sot kjo Hënë disonante i vështirëson më shumë bisedat me të tjerët. Në punë si në dashuri keni ide shumë të qarta, por duhet të përballeni me vonesa që nuk i keni dashur apo krijuar. I juaji mbetet një horoskop i fortë, kështu që askush nuk do të ketë fuqi t’ju rrëzojë, do të kapërcehet njëfarë hidhërimi. Ndoshta do të ishte e përshtatshme, megjithatë, t’i vendosnim vetes objektiva të përqendruara në dashuri ku ka krizë identiteti, madje edhe krijimtarie. Duhet parashikuar disa diskutime.

Ujori-Tranziti i ri i favorshëm i Venusit arrin të qetësojë tensionet e Diellit dhe Marsit, planetë të cilët kohët e fundit kanë krijuar disa dyshime edhe në vendin e punës. Mund ta keni vënë re se jeni pak më shumë argumentues. Ju duhet të jetoni për veten tuaj, të gjeni siguri të brendshme pavarësisht nga ata që ju rrethojnë. Dashuria nuk është gjithmonë konkurrencë, nuk duhet të biem në grackën e krahasimeve dhe dallimeve. Është në rregull të rishikoni një projekt, atëherë nëse ka probleme në shtëpi, do të jetë e dobishme t’i zgjidhni ato maksimumi nesër. Mbrëmja me personin e duhur në krah mund të bëhet pasionante.

Peshqit-Gjysma e parë e nëntorit sjell gjithmonë lajme të mira, e dyta peshon pak më shumë; kjo është arsyeja pse nëse ka çështje për t’u zgjidhur, do të ishte më mirë të flisni për to menjëherë. Kini parasysh se në jetën tuaj, veçanërisht në të kaluarën, keni takuar njerëz mosmirënjohës. Vazhdoni, mos humbni kohë për ata që nuk e meritojnë vëmendjen tuaj. Në fushën profesionale Marsi, Jupiteri dhe Saturni janë të favorshëm, prandaj askush nuk mund ta prekë rolin tuaj, së fundmi keni marrë konfirmime, rezultate më të mira. Dashuria kthehet në një fazë më intriguese pas një tetori të ftohtë, në dhjetor mund të mbërrijë një pasion i bukur, një emocion, një konfirmim, një mesazh dashurie.

Të ngjashme