Kryefjala Logo

Erdhi fundjava,erdhën parashikimet,erdhi Paolo Fox!

24 Maj, 2024 | 9:16 am

Dashi-Po vjen një nxitje shtesë, por edhe shumë ide të mira, por këtë fundjavë, me hënën pak të shtrembër, mund të dëshironi të relaksoheni dhe të qëndroni pak vetëm. Bëjeni, sepse herë pas here është mirë të rimbusni bateritë tuaja, edhe në funksion të një periudhe që do të jetë plot tension.

Demi-Kjo fundjavë ju premton dy ditë të rëndësishme, të shtunën dhe të dielën do të gjeni energji dhe pozitivitet. Dashuria është pak në prapavijë për momentin, por një Venus pasionante do të kthehet së shpejti dhe do t’ju japë dy muaj forcë për ndjenjat. Ndërkohë, siç ju themi prej disa ditësh, duhet të rregullojmë llogaritë dhe bashkëpunimet tona.

Binjakët-Të kesh shumë planetë në shenjën tënde do të thotë se shumë mundësi po vijnë. Ky qiell është i gjithi në anën tuaj dhe ju duhet të përfitoni prej tij për të ecur përpara, si në punë ashtu edhe në punë: Afërdita kërkon emocione të reja dhe ju duhet të veproni nëse ka dikë të cilit duhet t’i deklaroheni ose të përfshiheni nëse janë në kërkim të personit të drejtë.

Gaforrja-Këtë fundjavë ju fton të lini mënjanë melankolinë tuaj, edhe sepse pjesa më komplekse e vitit ka mbaruar dhe pjesa e dytë sigurisht që do të jetë më e lehtë dhe më e dobishme për ju. Për shembull, një Venus i bukur do të arrijë së shpejti, por tani ju mund të bëni lëvizjen tuaj për të pushtuar ata që ju interesojnë. Këta yje forcojnë edhe gjykimin tuaj.

Luani-Faza më e rëndë është tani pas jush dhe ju mund të ktheheni për të bërë atë që ju pëlqen më shumë: të fitoni. Mund të flasim lehtësisht për një rilindje për ju që nga ky moment, një rilindje që do të jetë afatgjatë, e cila do t’ju lejojë të bëni (dhe të materializoni) plane të mëdha gjatë gjithë verës. Pra, çfarë mund të them? Hidhe veten në përleshje.

Virgjëresha-Ky është një moment në të cilin duhet të ruani klamën tuaj dhe mbi të gjitha të rregulloni gjërat, sepse ky është një moment në të cilin konfuzioni do të mbretërojë suprem dhe për ju që jeni kaq metodikë, rrezikoni të rëndoni gjithçka. Jo vetëm kaq, do të ketë edhe shumë tensione dhe rreziku është i madh që të jetë dikush rreth jush që po punon kundër jush në hije. Me pak fjalë, kini kujdes.

Peshorja-Jupiteri, dielli, Venusi, të gjithë planetët që janë në një pozicion të shkëlqyer për ju tregojnë një gjë të saktë: është koha për të ecur përpara, thjesht shikoni prapa, ajo që ka qenë ka qenë. Tani hapen shumë mundësi dhe ju duhet të jeni të përqendruar për t’i kapur ato, ndoshta duke filluar të kujdeseni pak më shumë për formën fizike që keni lënë pas dore kohët e fundit.

Akrepi-Këto javët e fundit kanë qenë shumë sfiduese edhe për ju, ju është dashur të ngadalësoni ritmin, të prisni një përgjigje që nuk erdhi, të merreni edhe me shqetësimet familjare. Tani gjithçka ndryshon, këta yje flasin për një kapacitet më të madh veprimi, ka një rikuperim në të gjitha fushat, duke filluar nga dashuria.

Shigjetari-Ky qiell është paksa problematik. Ndoshta këto ditë jeni pak i mërzitur dhe kjo ju bën gjithmonë të bjerë në tokë morali, por këtë mund ta zgjidhni duke kërkuar argëtim, duke përfituar nga fundjava. Kjo është e dobishme për të zbutur nervozizmin që dominon skenën. Kujdes me shumë fjalë, veçanërisht në dashuri.

Bricjapi-Këtë fundjavë ka lindur me hënën në shenjën tuaj, Mërkuri është i shkëlqyer dhe me pak fjalë, lajmet e mira vazhdojnë për ju. Shenja juaj ishte protagoniste e pjesës së parë të vitit. A ka dashuri? Në këtë moment përgjigjja e kësaj pyetje varet vetëm nga ju, mund të jeni më mirë vetëm, por yjet, nëse dëshironi, ju ndihmojnë të bëni takime premtuese.

Ujori-Edhe ju jeni ndër shenjat që përjetuan më shumë tension në maj. Ju dëshironi një ndryshim peizazhi dhe drejtimi, si në dashuri ashtu edhe në punë ku kërkoni mundësi të reja. Mundësitë do të vijnë sidomos nga nesër me Jupiterin e favorshëm i cili gjatë vitit do t’ju dërgojë mundësi të mira për ta rrëmbyer.

Peshqit-Nuk mungon nervozizmi. Jeni thumbuar nga pakënaqësitë në punë, edhe në dashuri jeni të padurueshëm, dëshironi më shumë sinqeritet por edhe njohjen që mendoni se e meritoni dhe që vjen ngadalë. Mundohuni të qetësoni tensionet, këtë fundjavë, nëse është e nevojshme, qëndroni pak më vete.

Të ngjashme