Kryefjala Logo

Edhe sot, si çdo ditë, jemi kuriozë të dimë si do të shkojë dita. Pra, ja takimi i përditshëm me horoskopin

18 Gusht, 2023 | 11:04 am

Dashi-Fat i mirë për të gjithë Dashët që duan të bëjnë zgjedhje vendimtare në jetën e tyre, si në aspektin sentimental ashtu edhe në atë profesional. Historitë e lindura në ditët e fundit janë të rëndësishme dhe ata që kanë arritur një marrëveshje do të duan të gjejnë qetësi ose thjesht të argëtohen. Edhe nëse historia ka përfunduar, ajo do të zëvendësohet. Është një periudhë rinovimi. E pamundura nuk mund të bëhet e mundur, ndaj mos kërkoni të paarritshmen. Realiteti është se ka llogari në pritje, vitet e fundit kanë qenë të rënda dhe ata që kanë kërkuar rrugë të shkurtra për të shmangur problemet, tani e gjejnë veten të detyruar të korrigjohen dhe të fillojnë nga e para. Në këtë ditë mund të ketë ftesa, emocione dhe takime të rastësishme.

Demi-Muajt ​​e fundit keni përjetuar një situatë disi të tensionuar dhe të veçantë në lidhje me familjen tuaj. Jupiteri është elementi i forcës që përfundimisht do t’ju kthejë në këmbët tuaja. Megjithatë, nevoja për të rishikuar të gjitha situatat e punës dhe familjes dhe gjetja e zgjidhjeve konkrete për problemet që lindën papritur krijoi stres të rëndë për ca kohë. Demi ka nevojë për një kohë të qetë tani. Shpirtrat e vetmuar dhe ata që kanë qenë së fundmi në një lidhje, padyshim që do ta kenë të vështirë të kenë dyshime, të ndryshojnë mendje, të vendosin një marrëdhënie në pritje ose të përcaktojnë fundin e një marrëdhënieje të kaluar. Ditë interesante për të provuar dhe zgjidhur çështjet e pronës dhe parave; nga mesi i shtatorit do të keni zgjedhje të rëndësishme për të bërë.

Binjakët-Ka shumë për të bërë dhe shumë pak kohë për ta bërë, kështu që do të ketë pak vonesa sot dhe nesër në mëngjes. Në përgjithësi, Marsi dhe Mërkuri janë në një kakofoni, ndaj çdo ditë ka probleme që nuk ju shkojnë, ose duhet të gjeni zgjidhje për problemet që vijnë papritur. Nëse keni një partner me personalitet të paqëndrueshëm në krah, mund të përpiqeni të shmangni polemika. Në punë është koha për të qenë kritikë dhe mund të mos ju pëlqejë ajo që dëgjoni. Në dashuri, mbrëmja mund të jetë paksa e diskutueshme, kështu që çiftet që kanë diskutuar ose kanë dyshime për diçka, këshillohen të largohen mënjanë për të shmangur ekzagjerimin e tonit të mosmarrëveshjes.

Gaforrja-Sot dhe nesër në mëngjes situata është interesante nga pikëpamja astrologjike. Nëse ka çështje të paqarta në jetën tuaj familjare ose romantike, ato mund të bëhen më të qarta të shtunën dhe të dielën. Ndaj ju ftojmë të sqaroheni menjëherë. Gaforrja nuk do të kërkojë të bëjë ndonjë ndryshim të madh në jetën tuaj këtë vit. Nëse kanë dashuri, do ta mbrojnë atë; nëse nuk e kanë, do të bëjnë çmos për ta gjetur. Muajt ​​e ardhshëm janë vendimtarë, por mbani mend se jeni duke luftuar për të zgjidhur çështjet familjare. Lajme të mira do të vijnë në të ardhmen lidhur me paditë dhe çështjet ligjore. Të rinjtë që nuk e kanë idenë se çfarë të presin, mund të takojnë njerëz të mirë ose që janë bërë miq në muajin e fundit. Në varësi të kë zgjedhin, ata mund të nisin një lidhje sensuale. Është e vështirë të mbyllësh diçka tani, më tepër të kundërtën dhe ata që e bëjnë këtë gjejnë alternativa.

Luani-Duke parë përreth në këtë periudhë të vitit, mund të zbuloni diçka që nuk keni dashur ta shihni për një kohë. Ndoshta ka një problem për të zgjidhur. Në kohë të mira, jeta ndizet dhe ne mund të shohim qoshe të errëta dhe gjëra që nuk donim t’i dinim. Afërdita është në shenjën tuaj, ndaj nuk dëshironi që dashuria të ngecë, por ka aspekte kontradiktore që duhen kapërcyer. Xhelozia ose pabesia mund t’i bëjnë ata që ju rrethojnë, nëse jo veten, të rishqyrtojnë. Në punë, mosmarrëveshjet në lidhje me grupet ose drejtimet e veprimit mund të kenë lënë tashmë vendin. Kjo është një kohë kur kolegët dhe bashkëpunëtorët e rinj do të kenë nevojë për dikë që mund t’i besojnë pasi marrin më shumë përgjegjësi.

Virgjëresha-Mërkuri dhe Marsi kalojnë shumë afër shenjës suaj të zodiakut, kështu që është e lehtë të dini se çfarë të bëni. Mund të zemëroheni nëse një partner biznesi ose romantik nuk i kupton problemet tuaja ose nuk i dëgjon kërkesat tuaja; nga 23 gushti puna do të rifillojë dhe miqësitë do të testohen. Kjo është një ditë ku bëheni energjikë dhe dëshironi të arratiseni. Pranoni ftesat, ndryshoni ajrin, takoni njerëz.

Peshorja-Javët e ardhshme do t’ju ndihmojnë të zgjidhni çdo çështje të lirshme. Do i kushtoni vëmendje kushteve të reja të punës dhe do kërkoni zgjidhje. Dita e sotme sjell qartësi mendore dhe Hëna nga e shtuna në të diel duhet t’ju bëjë të përjetoni diçka të bukur. Nëse ju duhet të shtyni një zgjedhje, kjo ndodh vetëm sepse nuk ndiheni sikur jeni në një gjendje të përsosur mendore tani. Të gjitha situatat problematike të krijuara muajt e fundit janë shkaktuar nga shpërqendrimet dhe në disa raste të shtypura nga problemet familjare apo nga persona kritikë ndaj jush, keni pasur mall për lirinë. Dashuria e lindur pas një ndarje është interesante, por jo aq e besueshme sa dikur, kështu që do të duhet kohë për t’u hapur ndaj përvojave të reja.

Akrepi-Ju dëshironi një punë më të qëndrueshme gjatë kësaj kohe. Kjo është veçanërisht e vërtetë për ata që kanë pasur përvoja të përziera që nga maji dhe u është dashur të përballen me ndryshime të padëshiruara. Mund të jeni ndjerë të lodhur, të dekurajuar, nervozë ose të keni kaluar kohë duke zgjidhur problemet familjare. Në një lidhje, kur dukeni të largët ose të vështirë me dikë, edhe nëse doni të buzëqeshni dhe të tregoni se gjërat janë mirë, diçka nuk shkon me ju. Ju mund të tërhiqeni nga disa njerëz. Fundjava është pozitive dhe Hëna do të hyjë në shenjën tuaj të martën. Deri në fund të muajit do të keni blerë tashmë diçka të re ose do të keni filluar një projekt.

Shogjetari-Në këtë ditë do të jeni pak të frustruar vetëm sepse fiziku juaj është ulur pak, por asgjë serioze. Është e qartë se dashuria paguan një çmim, dhe duke folur për të paguar një çmim, ju duhet të zgjidhni disa dyshime financiare dhe pasiguri që kanë lindur muajt e fundit. Me Marsin dhe Mërkurin në kakofoni, do t’ju duhen para. Gjërat do jenë paksa të mërzitshme gjatë ditës, por do të përmirësohen të shtunën.

Bricjapi-Në tre javët e ardhshme do t’ju duhet të zgjidhni çështjet financiare dhe të punës. Ky është një vit shumë i rëndësishëm dhe nuk është e tepruar të thuhet se zgjedhjet vendimtare do të përcaktojnë vitet e ardhshme. Në punë, ata mund të rikthehen të bëjnë atë që duan dhe të kthehen në fushë pas një periudhe të vështirë. Bricjapi është një shenjë që dëshiron të afirmohet dhe ambicia duhet të shpërblehet disi në jetë. Nëse keni një plan të mirë ose një ide të mirë, armiqtë tuaj nuk do të jenë në gjendje t’ju ndalojnë; me afrimin e shtatorit, në varësi të rolit tuaj, mund të mbështeteni në kënaqësitë.

Ujori-Keni nevojë për një periudhë rikuperimi, duke qenë se muajt e fundit ka pasur një ngecje, të kërkuar apo për shkak të problemeve të jashtme të marrëdhënies në çift. Nëse dëshironi të martoheni ose të jetoni së bashku, duhet të mendoni me kujdes për atë që po bëni. Edhe nëse ka një dashuri të madhe, mund të mos jeni në gjendje ta përballoni atë financiarisht, ndaj duhet të rregulloni gjërat në lidhje me shtëpinë tuaj. Kjo vlen edhe për ata që janë martuar prej kohësh. Marrëdhënia mund të ketë ecur në rrjedhën e saj dhe mund të kenë nevojë të përjetojnë emocione të reja. Kushdo që ka qenë i mbyllur në vetvete ose i izoluar për një kohë të gjatë duhet të dalë.

Peshku-Kjo ditë fillon në mënyrë të paqartë dhe ju mund të jeni një burim provokimi. Shumë varet nga kush është me ju. Nëse keni dikë që ju kupton, është mirë, por në një marrëdhënie mund të zbuloni se disa njerëz (ndoshta Virgjëresha, Binjakët ose Shigjetari) ju shohin si një armik, gjë që mund ta përshpejtojë procesin. Ka raste në mbrëmje kur mund të ndiheni paksa të pakëndshëm ose të lodhur, ndaj mos e merrni lehtë. Nëse duhet të dilni ose të udhëtoni, planifikoni mirë ose mund të jeni vonë. Përsëri, këta janë muaj të rëndësishëm për të riorganizuar jetën tuaj, për të bërë ndryshime pozitive në punën tuaj dhe për të menduar për të ardhmen. Ata që kanë plane të mëdha për shtëpinë dhe fëmijët mund të ndihen të vetmuar përballë disa sfidave dhe të dëshirojnë prova më të prekshme dashurie dhe ndihmë konkrete.

Të ngjashme