Kryefjala Logo

E vërteta e Jennifer Lopez rreth puthjes ikonike midis Madonnës dhe Britney

11 muaj më parë

Jennifer Lopez është e njohur për momente ikonike pop që do të hyjnë në histori, kush mund ta harrojë fustanin jeshil?

Por rezulton se ajo mund të kishte një tjetër nga ato momente nën brezin e saj nëse do t’i kishte luajtur letrat e saj siç duhet.
Lopez zbuloi se fillimisht asaj iu kërkua të ishte pjesë e momentit ikonik të Madonna dhe Britney Spears në MTV Video Music Awards 2003.
Jennifer Lopez fillimisht u afrua nga Madonna për të qenë pjesë e puthjes së saj VMA me Britney Spears.

Lopez pohoi se iu desh të refuzonte mundësinë për t’u bashkuar me performancën për shkak të detyrimeve të tjera profesionale.
Fansat do të kujtojnë momentin famëkeq në historinë e kulturës pop, kur Madonna puthi Britney Spears dhe Christina Aguilera gjatë një shfaqjeje të “Like a Virgin”.

Në një homazh për stilin e Madonna-s të viteve 1980, Britney dhe Christina kishin veshur fustane mini nuseje, gjerdan me perla dhe dorashka dantelle pa gishta gjatë duetit.

Madonna kishte veshur një smoking, duke dalë nga një tortë gjigante dasme për të kënduar këngën e saj “Hollywood”.

Sipas Lopez, ajo ishte në fakt zgjedhja e parë për t’iu bashkuar puthjes VMA të Britney dhe Madonna.
“Unë isha duke filmuar një film në Kanada dhe ne ishim takuar – unë, ajo dhe Britney – për ta bërë atë në shtëpinë e saj,” tha Lopez për E! .
“Dhe pastaj, unë thjesht nuk mund të largohesha nga filmi, dhe kështu, ne nuk mund ta bënim atë.”

Kur Lopez refuzoi, pozicioni i saj në performancë u plotësua nga Christina Aguilera, të cilën Madonna gjithashtu e puthi.

Më shumë fokus mediatik iu kushtua puthjes së Britney-t dhe Madonna-s sesa puthja mes Christina-s dhe Madonna-s.

Kur Madonna puthi Britney-n, kamera iu drejtua Justin Timberlake, që do të thoshte se puthja e Christina-s u ndërpre për shikuesit në shtëpi.

Christina i tha Andy Cohen në një intervistë të vitit 2018 se “ishte e çuditshme. Ata u larguan për të marrë reagimin e Justin(asokohe i dashurini Britney Spears)”

Të ngjashme