Kryefjala Logo

E shtunë,28 tetor me parashikimet e Paolo Fox

28 Tetor, 2023 | 11:08 am

Dashi-fundjava ka të bëjë me ndjenjat ndaj përpiquni ta kaloni në maksimum. Nëse ka dyshime, flisni tani dhe jo në nëntor me Venusin përballë. Në punë dëshironi të kaloni limitet tuaja. Nuk mungojnë idetë.

Demi-Që nga mesi i tetorit një re e zezë mund të ketë pushtuar qiellin tuaj me kundërvënie planetare që krijojnë tensione qoftë edhe në nivel sipërfaqësor. Jupiteri, megjithatë, është i favorshëm dhe do t’ju bëjë të kuptoni se shumë situata që dukeshin komplekse do të jenë të lehta për t’u zgjidhur.

Binjakët-Koha e duhur për të qëndruar në kurs dhe për të ecur përpara. Keni dashur të përfshiheni në shumë sektorë. Ju mund të ndërtoni diçka të bukur për të ardhmen. Kujdes në dashuri.

Gaforrja-Të kesh shumë planetë në favorin tënd do të thotë të shfrytëzosh sa më shumë potencialin tënd. Ka një vrull të madh në punë, mos qëndroni të mbyllur në shtëpi.

Luani-kjo ditë është pak e lodhshme, po punon shumë, dëshiron të shpengosh veten. Qetësia nuk është e lehtë të gjendet. Në dashuri, nëntori do jetë më bujar.

Virgjëresha-Kjo e shtunë ka një potencial të madh. Një lajm i mirë po vjen në punë dhe një forcë e mirë vjen nga Venusi që është në shenjën tuaj. Zemrat e vetmuara duhet të jenë të zëna.

Peshorja-Ne duhet të rizbulojmë mirëqenien e brendshme dhe të jashtme. Zemrat e vetmuara mund të gjejnë dashurinë në nëntor me Venusin në shenjën e tyre.

Akrepi-Planetët që kalojnë tranzit në shenjën tuaj janë të fortë. Ndoshta ka ende pak lodhje për shkak të hënës së kundërt, por ka më pak pavendosmëri në punë.

Shigjetari-emocionet kanë rëndësi dhe kreativiteti edhe më shumë. Kohët e fundit ka pasur disa shqetësime por horoskopi është i rëndësishëm në punë.

Bricjapi-Planetët janë të gjithë në anën tuaj dhe kjo ju shtyn të zgjidhni çdo problem pa u menduar shumë. Kjo është një ditë bujare dhe një lajm i mirë po vjen.

Unori-Hëna është disonante kështu që do të jeni të shqetësuar dhe madje do të vonoheni në disa projekte. Kontrolloni disponimin tuaj.

Peshqit-Rikuperimi i emocioneve dhe intuitave është pothuajse një detyrim. Kjo është një fundjavë rritjeje dhe kënaqësia vjen në punë. Ata që janë në çift prej vitesh janë më mirë por periudha më e mirë do të fillojë nga nëntori. Shenja e Peshqve po shkon drejt një periudhe më të mirë.

Të ngjashme