Kryefjala Logo

E pini verën e kuqe?Zbuloni çfarë fshihet pas saj

2 vite më parë

Vera është shoqja më e mirë e një vajze që vjen e lodhur,rregullon shtëpinë dhe më në fund ulet në kolltuk e zgjedh një film.

Vera është zgjedhja perfekte e të lremtes mbrëma pas një jave impenjative.
Gjithashtu është “i treti” që nuk prish kurrë punë midis një çifti,përkundrazi.

Ajo që ju nuk dini është se vera ka më shumë benefite nga çfarë mendoni ju.
Ju zbulojmë se për çfarë bëhet fjalë:

1.Vera mban alergjitë dhe simptomat e astmës nën kontroll.
2.Parandalon kavitetet e dhëmbëve pasi vera e kuqe eleminon bakteret që shkaktojnë këto kavitete.

3.Ju ndihmon për të mbajtur nën kontroll sasinë e sheqerit në gjak
4.Parandalon sëmundje si Parkinson dhe Alzaimer

5.Ul ndjeshëm rrezikun e depresionit.
Ndaj nëse ndonjëherë jeni ndjerë në faj se e keni tepruar me verë,mos e bëni më.

Të ngjashme