Kryefjala Logo

E mira e ditës së hënë?Astrologu Paolo Fox!

17 Korrik, 2023 | 10:39 am

Dashi-Ky fillim jave paraqet frymën e duhur dhe atë burim energjie të aftë për të ofruar shtytjen e duhur për të kapërcyer pengesat. Marsi është në anën tuaj, por sidomos në mjedisin familjar është mirë të mos tërhiqeni nga polemika të kota.

Demi-Fillimi juaj i javës do të shënohet nga qetësia e brendshme. Harmonia që lëshoni duhet të inkurajojë dialogun me të tjerët: si në miqësi ashtu edhe në dashuri, do të jeni në gjendje të gjeni qasjen e duhur. Pra, nëse keni llogari në pritje ose keqkuptime të pazgjidhura, përfitoni nga kjo. Edhe mundësitë e punës ju buzëqeshin.

Binjakët-Angazhohuni për të gjetur ekuilibrin e nevojshëm mes jetës private dhe asaj profesionale dhe mos u fshihni pas rrahjes për shkurret: Mërkuri do t’ju ndihmojë në këtë kuptim të shpjegoni qartë arsyet tuaja, kështu që nëse ndiheni të humbur, numëroni deri në tre dhe besojini veten në fuqinë e komunikimit.

Gaforrja-Sot është dita ideale për të mbajtur qetësinë dhe për të menduar me kujdes projektet e tanishme dhe të ardhshme. Hëna do t’ju japë armët e duhura për të menaxhuar emocionalitetin tuaj. Në këtë mënyrë do të jeni në gjendje të kuptoni më mirë veten dhe të tjerët.

Luani-Era e ngrohtë të hënën do të jetë e favorshme: Dielli do t’ju japë energjinë ideale për të përballuar sfidat e reja, si në vendin e punës ashtu edhe në atë sentimental. Por kini kujdes që të mos mbyteni nga krijimtaria juaj: është në rregull të tërhiqni pak vëmendjen, të mos ju pushtojë arroganca.

Virgjëresha-Shqetësimi i vetëm për ju do të jetë të gjeni kohën dhe qetësinë e nevojshme për të përfituar nga Merkuri i favorshëm. Duke vepruar kështu, do të ndikoheni pozitivisht nga Mërkuri, planeti i intelektit dhe analizës. Do të jeni të përqendruar dhe të vendosur për të arritur qëllimet tuaja. Në planin e biznesit, mund të merrni lëvdata për saktësinë dhe vëmendjen tuaj ndaj detajeve. Megjithatë, kini kujdes që të mos bëheni shumë kritik ndaj vetes apo të tjerëve. Relaksohuni dhe merrni pak kohë për veten tuaj.

Peshorja-Sot do të jeni në gjendje të zgjidhni çdo konflikt në marrëdhënie dhe të krijoni një mjedis paqeje rreth jush. Në planin e biznesit, mund të përfshiheni në projekte kreative që do t’ju lejojnë të shprehni talentin tuaj. Shfrytëzojeni sa më shumë këtë energji pozitive.

Akrepi-Vullneti për të kthyer disa faqe gri të jetës suaj po shfaqet gjithnjë e më shumë: emocionaliteti juaj sigurisht që ka nevojë për më shumë stabilitet. Prandaj, lini mënjanë, me qetësinë e duhur, gjërat dhe njerëzit që ju lëndojnë, por është mirë edhe të pozicionoheni në mënyrën e duhur ndaj të tjerëve.

Shigjetari-Vendosmëria dhe optimizmi juaj do të jenë vendimtarë për arritjen e qëllimeve profesionale dhe rritjen personale. Megjithatë, peshoni me kujdes veprimet tuaja, veçanërisht kur bëhet fjalë për shpenzimin e parave.

Bricjapi-Në të ardhmen e afërt do të jeni të gatshëm të ruani disiplinën e nevojshme për të marrë përsipër përgjegjësitë që ju kërkon jeta: në këtë mënyrë arritja e qëllimeve tuaja do të jetë shumë më e lehtë. Mos u nxitoni dhe mos harroni se komunikimi është gjithmonë një pikënisje e mirë.

Ujori-Inovacioni dhe origjinaliteti janë vendimtare tani për të shfaqur idetë që së shpejti mund të vijnë në ndihmë. Ne duhet t’i shfrytëzojmë mundësitë e dhëna në frontin e punës: energjia do të jetë në gjendje t’ju ofrojë nxitjen e nevojshme, edhe aty ku mbretërojnë disa pasiguri.

Peshqit-Filloni nga brendësia juaj për të marrë përgjigje për ëndrrat e vërteta dhe nevojat e jetës në të ardhmen. Mos e përjashtoni veten nga eksplorimi i sektorëve që janë të rinj për ju me kreativitetin tuaj. Zorra juaj mund t’ju ndihmojë.

Të ngjashme