Kryefjala Logo

E mbyllim këtë javë me lajme shumë të mira nga Paolo Fox

19 Shtator, 2021 | 12:17 pm

Dashi

Do të jeni në gjendje të mirë shpirtërore dhe plot inspirim këtë ditë të fundit të javës. Mendja ju punon në mënyrë aktive dhe do të vini me ide dhe strategji të reja. Kjo ditë mund të jetë shumë produktive për ju. Sidoqoftë, të gjitha këto mund të prishen nëse nuk merrni në konsideratë çështjet e shëndetit.

Demi

Keni nevojë të ndryshoni mënyrën si merreni me njerëzit. Në shumicën e kohës, gjërat shkojnë siç doni ju, por është momenti që t’i lini edhe të tjerët të marrin çfarë duan nga aktivitetet e përbashkëta. Nuk është më çështja vetëm për ju.

Binjakët

Kjo e diel është e favorshme për të kaluar kohë me familjen. Shkoni në aktivitete të ndryshme me prindërit, ose edhe me partnerin. Përfshihu në aktivitete gazmore me fëmijët. Lërini tensionet mënjanë nesër dhe përpiquni që të kaloni mirë. Do të surprizoheni nga ato që do mësoni.

Gaforrja

Po merrni vëmendje nga të gjithë. Së shpejti do të dalloni edhe armiqtë. Bëni kujdes si silleni me këta persona pasi do të përpiqen që t’ju provokojnë. Megjithatë këtë të diel 19 do të gjeni një person të ri, tek i cili mund të besoni.

Luani

Kjo e diel është për ju. Mund të nisni diçka të re ose mund të mbaroni një projekt që e keni nisur me kohë. Argëtim dhe lojëra rezervon mbrëmja. Lidhuni me miqtë, të rinj dhe të vjetër. Shijojini momentet me ta.

Virgjëresha

Mund të gjeni dashurinë këtë të diel. Mbajini sytë hapur sepse mund të takoni burrin/gruan e ëndrrave. Sidoqoftë njohja e personit të ëndrrave mund të jetë pak e vështirë sepse do të vijë në mënyrë të çuditshme. Ndërkohë, mund të merrni një dhuratë nga një person i panjohur.

Peshorja

Me pak durim, e diela mund të kthehet shumë produktive për ju. Kjo do të jetë edhe sfida më e madhe për momentin. Koha do të duket sikur po ecën ngadalë dhe sikur asgjë nuk po ju përshtatet. Por nëse kërkoni të nxitoni në këtë proces mund të shkatërroni gjithçka. Fillojeni ditën duke bërë disa ushtrime që mund t’ju ndihmojnë të kontrolloni energjinë.

Akrepi

Intuita juaj është e fortë dhe kjo do të jetë një udhërrëfyes për gjithçka bëni. Mund të merrni risqe për qejf. Fati është në anën tuaj, por përpara se të bëni një hap duhet të mendoheni dy herë. Mund të përjetoni shumë emocione. Miqtë e rinj dhe të vjetër mund t’ju risjellin energji pozitive këtë të diel.

Shigjetari

Këtë ditë të diel mund të prisni mbështetje dhe mirënjohje nga personat që ju rrethojnë. Tashmë jeni plot jetë, optimistë dhe gati të nisni projekte të reja. Nuk e keni humbur aftësinë të kuptoni dhe të gjykoni një projekt të mirë. Kjo do ju drejtojë që të investoni në punë që mund t’ju sjellin të ardhura të shumta në të ardhmen.

Bricjapi

Puno shumë dhe festo akoma më shumë. Kjo do të jetë motoja juaj e ditës. E diela mund të nisë me rutinën normale, por mund të përfundojë duke festuar me miqtë dhe familjen. Do të keni një sens të lartë humori.

Ujori

Përpiquni të bashkëpunoni me persona që keni të njëjtat interesa. Disa njerëz do të përpiqen që t’iu influencojnë duke ju dhënë shpresa të rreme, por mos u kushtoni rëndësi. Bëni gjykimet tuaja. Keni planifikuar prej kohësh të blini një shtëpi të re, kjo mund të jetë dita.

Peshqit

Do t’i shpenzoni të gjitha energjitë që të zgjidhni një çështje që po dominon në jetën tuaj në këto momente. Ka shumë mundësi që të largoheni nga detyrimet financiare dhe sociale vetëm që të merreni me këtë çështje. Megjithatë duhet të dini që nxitimi nuk zgjidh asgjë. Çelësi është durimi.

Të ngjashme