Kryefjala Logo

E martë 12 dhjetor:Parashikimet e Paolo Fox gati!

12 Dhjetor, 2023 | 8:47 am

Dashi-kjo pjesë qendrore e dhjetorit ju lejon të gjeni një person të lidhur me të kaluarën dhe të përjetoni një emocion të bukur. Të gjitha situatat e humbura të dashurisë do të jenë në gjendje të barazohen, por historitë e kota duhet të mbyllen.

Demi-Me Venusin në opozitë shfaqen disa probleme dashurie dhe mund të vendosni të largoheni nga një person që nuk ju bën të lumtur. Kohët e fundit keni qenë shumë nervozë në punë por sot yjet janë të favorshëm ndaj mos u shqetësoni për të thënë gjithçka që mendoni.

Binjakët-Këto kundërvënie planetare në fund të nëntorit janë ende të rënda edhe nëse më e keqja ka kaluar. Ju jeni më mirë tani se në fund të nëntorit dhe edhe nëse kjo është një ditë që shkon në lëvizje të ngadaltë, gjërat në përgjithësi do të përmirësohen. Ju mund të hiqni një guralec nga këpucët tuaja.

Gaforrja-Në këtë moment është mirë të fokusohesh te puna dhe të përpiqesh të arrish diçka më shumë. Horoskopi i dashurisë është megjithatë pozitiv dhe edhe nëse keni përjetuar një periudhë të vështirë tani jeni duke u rikuperuar.

Luani-është koha për të lidhur gjithçka që ka mbetur lirshëm. Në dashuri përpiquni të qëndroni të qetë sepse muaji dhjetor sjell pak agjitacion por mund të bëni plane të mëdha për të ardhmen.

Virgjëresha-Kjo hënë nervoze sjell provokime të papritura. Ka vonesa dhe probleme të vogla ditore që krijojnë luhatje humori. Në dashuri keni nevojë për shumë vëmendje.

Peshorja-Kjo ditë duhet jetuar me qetësi, duke shmangur çdo lloj ndërlikimi. Viti i ri do të jetë interesant, ndaj gëzohuni dhe përpiquni ta përjetoni dashurinë me më shumë pozitivitet.

Akrepi-Jeni shumë i zhytur në mendime këtë ditë për shkak të një lidhjeje të vështirë dashurie ose ndonjë diskutimi familjar. Përfitoni nga tranziti i Venusit i cili do të sjellë mundësi të bukura në datat 18 dhe 19 dhjetor. Kujdes nga çështjet ligjore ose paratë.

Shigjetari-ditët e reflektimit vijnë me pak xhelozi në dashuri. Keqkuptime më të mëdha nëse keni të bëni me Akrepin, Demin apo Ujorin. Sot ju jeni paksa jashtë gjendjes, por do të rikuperoheni nga e shtuna.

Bricjapi-Keni një ngarkesë të këndshme emocionale sot që ju ka munguar vitin e kaluar. Afërdita, Mërkuri dhe Jupiteri janë në aspekt të mirë dhe ju lejojnë të arrini më shumë. Kjo është një ditë e dobishme për takime.

Ujori-Le të kalojë ky dhjetor pa i imponuar asgjë vetes. Gjatë këtyre ditëve debatoni shumë me partnerin dhe ka edhe disa vonesa nga pikëpamja e punës. Rreziku është ai i humbjes së durimit.

Peshqit-Nga natyra jeni të paqëndrueshëm dhe të pambrojtur dhe shpesh e prishni humorin vetëm sepse dikush thotë diçka që nuk ju pëlqen. Kujdes nga disa komplikacione në punë dhe mos e hiqni nervozizmin në çift.

Të ngjashme