Kryefjala Logo

E hënë 4 dhjetor:Parashikimet e Paolo Fox

4 Dhjetor, 2023 | 9:14 am

Dashi-Për ju, Dashi, e hëna premton të jetë një ditë pushimi dhe shpërqendrimi, një mënyrë e shkëlqyer për të rimbushur energjinë tuaj. Këshillohet që të shkëputeni nga puna dhe të kënaqeni me pak argëtim. Udhëheqja juaj e natyrshme do të jetë e dukshme dhe mund të gjeni kënaqësi duke marrë përsipër një përgjegjësi të vogël që nuk do t’ju rëndojë aspak.

Demi-Pavarësisht një pozicioni joharmonik astral midis Hënës dhe Uranit, ju, Demi, keni mundësinë të shfrytëzoni dhuntinë tuaj artistike për t’u bërë përshtypje miqve tuaj. Nëse ju duhet të bëni ndryshime ngjyrash ose të zgjidhni nuanca, zgjidhni nuanca të buta dhe delikate që harmonizohen me mjedisin.

Binjakët-Falë dinakërisë suaj, Binjak, do të mund të shmangni kurthe. Këshillohet që t’i kushtoni vëmendje emaileve të dyshimta dhe të mos i ndani kurrë të dhënat tuaja në internet. Nervozizmi mund të shndërrohet në aktivitet fizik të shëndetshëm. Një shëtitje e qetë në park mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet për të rimbushur bateritë tuaja.

Gaforrja-Edhe pse një anëtar i familjes premtoi ndihmë në përgatitjen e drekës së së dielës, mund të preferoni ta trajtoni vetë. Jini të kujdesshëm ndaj atyre që kanë vetëm teori pa praktikë: kompetenca praktike është thelbësore dhe ata që pozojnë shumë mund të mos jenë në lartësinë e detyrës.

Luani-Konfigurimi astral midis Hënës dhe Uranit mund ta bëjë të vështirë zbutjen e aspekteve më vendimtare të personalitetit tuaj. Është e kujdesshme të tregoheni të kujdesshëm me fjalët tuaja. Si çift, ju të dy keni nevojë për pak përulësi: a është vërtet e nevojshme të luftoni për epërsi?

Virgjëresha-Pavarësisht hezitimit tuaj për të shkuar në kinema, të dashurit tuaj duan t’ju përfshijnë. Merrni parasysh pjesëmarrjen për kënaqësinë e kompanisë, edhe nëse kjo nuk ju emocionon. Ndonjëherë, mirëqenia e të tjerëve ka një vlerë më të lartë dhe ju mund të mendoni se po bëni mirë duke marrë pjesë.

Peshorja-Sheshi Venus-Pluton parashikon përvoja intensive romantike për ju, Peshore. Megjithatë, kini kujdes nga disa aventura që mund të jenë të rrezikshme nëse zbulohen. Shmangni qëndrimet arrogante, pasi ato mund të lëndojnë dikë rreth jush nëse lihen të pakontrolluar.

Akrepi-Pozicioni i Hënës te Luani mund të mos jetë i preferuari juaj, të dashur Akrep. Megjithatë, përgatituni sa më mirë për garën e radhës dhe pushoni nga përplasjet me kolegët. Injorimi i telefonit tuaj mund të jetë një zgjedhje e mirë për sot.

Shigjetari-Një udhëtim i këndshëm në natyrë do të jetë mënyra e përsosur për të rimbushur energjinë tuaj përpara një jave të ngarkuar, Shigjetari. Ecja është terapeutike dhe mund të zbuloni se lejimi i dëshirave tuaja të rrjedhin natyrshëm mund të çojë në surpriza të këndshme.

Bricjapi-Nëse po përpiqeni t’i bëni përshtypje një personi interesant, shmangni qëndrimet e papritura për shkak të disonancës midis Venusit dhe Plutonit. Mirësia është thelbësore. Ndërsa mund të konsideroni një qasje të drejtpërdrejtë, mbani mend se mund të mos funksionojë siç pritej.

Ujori-Akuzat tuaja mund të kenë një efekt bumerang për shkak të kundërshtimit hënor, i dashur Ujor. Është më mirë të shmangni zbulimin e tepërt dhe të heshtni. Një bashkim familjar mund të nënkuptojë më shumë punë në shtëpi, por qasuni me kënaqësi për ta bërë përvojën më pak të lodhshme.

Peshqit-Nuk jeni ekzaktësisht në disponimin më të mirë për shkak të një ftese që më mirë do ta shmangnit. Megjithatë, përpiquni të argëtoheni pa treguar humorin tuaj të keq. Aftësia juaj për t’u lidhur me këdo është një tipar i mrekullueshëm i karakterit, por bëjeni atë vetëm nëse e dëshironi vërtet.

Të ngjashme