Kryefjala Logo

E hënë 27 nëntor:Parashikimet e astrologut Paolo Fox

27 Nëntor, 2023 | 9:46 am

Dashi-Sipas yjeve, nesër do të shijoni një qiell të favorshëm që mund t’ju sjellë lehtësim të konsiderueshëm. Pas një fundjave rikuperimi thelbësor, mund të tregoni vlerën tuaj gjatë kësaj jave.

Demi-Nesër, është e rëndësishme të shfrytëzoni sa më shumë aftësitë tuaja dalluese, veçanërisht nëse kohët e fundit keni pasur vështirësi romantike. Zemrat e vetmuara duhet të shfrytëzojnë rastin për të bërë njohje të reja, ndërsa në punë këshillohet të mos e teproni.

Binjakët-Fillon një javë e rëndësishme për ju, por për nesër qëllimi është të shmangni dramën dhe të mos vini në dyshim marrëdhëniet. Qetësia do të rikthehet së shpejti edhe në fushën e punës.

Gaforrja-Mos e humbisni gëzimin që ju shoqëroi në fillim të nëntorit pavarësisht vështirësive të vogla aktuale. Shtrëngoni dhëmbët dhe rezistoni, duke i kushtuar vëmendje edhe shëndetit tuaj.

Luani-Mund të jetë koha për të synuar suksesin, por shmangni theksimin e tepërt të pikave tuaja të forta tek të tjerët. Lërini të shprehin respektin e tyre në mënyrë spontane dhe përpiquni të mos impononi gjithmonë idetë tuaja, edhe nëse mendoni se keni të drejtë.

Virgjëresha-Nesër do të mund të gjeni qetësinë e humbur së fundmi, duke rivendosur harmoninë në familje, në çift e ndoshta edhe në punë, pas një periudhe konflikti.

Peshorja-Ju duhet të përpiqeni të rifitoni formën tuaj në këtë ditë, pasi ju presin javë në të cilat mund të arrini shumë nëse jeni gati të bëni përpjekje. Shfrytëzojeni rastin për të rimbushur energjinë tuaj.

Akrepi-Shmangni shkaktimin e tensionit ose krijimin e problemeve të panevojshme nesër, përpiquni të qëndroni të qetë në çfarëdo situate që e gjeni. Disa probleme mund t’ju bëjnë nervoz, por edhe në këtë rast përpiquni t’i zgjidhni çështjet në mënyrë paqësore, pa e komplikuar situatën. Në dashuri gjërat nuk shkojnë ashtu siç do të dëshironit, por pak nga pak, me pak më shumë durim, ndoshta do të arrini gjithsesi atë që dëshironi.

Shigjetari-E nesërmja premton një të hënë që favorizon dashurinë, ndjenjat dhe takimet e reja, por edhe suksese të rëndësishme në punë. Në punë më në fund do të ketë promovimet dhe njohjet e para, të cilat i meritoni falë punës së palodhur gjatë javëve të fundit. Edhe në dashuri gjërat po shkojnë mirë, por sidomos në lidhjet e reja është gjithmonë më mirë të mbani sytë hapur dhe të mos gënjeni vetëm me fjalë të bukura.

Bricjapi-Përfitoni nga yjet e favorshme të kësaj të hëne për t’iu përkushtuar dashurisë, kuptoni se çfarë ka ndodhur së fundmi dhe krahasoni veten me partnerin. Me dashurinë tuaj, së fundmi ka pasur disa probleme që e kanë tensionuar marrëdhënien tuaj, edhe nëse ju duket sikur ka mbaruar tani, është më mirë të flisni edhe një herë për të, në mënyrë që të zgjidhni të gjitha problemet. Në punë, megjithatë, nuk ka probleme në horizont.

Ujori-Mund të jetë një ditë me fat, më mirë të përfitoni nga këto ditë të fundit të muajit, pasi dhjetori mund të kërkojë më shumë angazhim në punë. Në punë po punoni fort, ndoshta me shpresën e një promovimi, i cili në realitet mund të vijë së shpejti. Megjithatë, përpiquni të mos e neglizhoni partnerin që ka nevojë për më shumë siguri dhe vëmendje.

Peshqit-Po kaloni një periudhë tensioni dhe pasigurie, edhe nëse një projekt që ju intereson nuk po ecën ashtu siç dëshironi. Jini të durueshëm dhe përpiquni të mos e lini veten të mbingarkoheni nga agjitacioni. Në punë gjërat po shkojnë mirë, por patjetër që ju duhet edhe një pushim nga gjithçka. Nuk ju emocionon më aq shumë dhe do të dëshironit vërtet të ndryshoni dhe të përpiqeni për më mirë, por keni frikë të bëni gabime dhe të mos mund të ktheheni më. Në dashuri situata është mjaft e qëndrueshme, edhe nëse partneri juaj vazhdon të ketë kërkesa, ndoshta shumë të tepruara për ju.

Të ngjashme