Kryefjala Logo

E hëna nuk do fjalë,mjafton astrologu Paolo Fox

14 Gusht, 2023 | 10:48 am

Dashi-Dita e sotme, si dhe e nesërmja është e favorshme nëse duhet të bëni pak qartësi në fushën sentimentale. Paratë ose problemet ligjore mund të çojnë në disa shqetësime, por dikush pranë jush do të jetë aty për t’ju inkurajuar.

Demi-Ka disa çështje që ju kanë bërë të zhytur në mendime dhe merak javët e fundit, duke filluar nga ato profesionale. Por edhe për të gjithë ata që kanë probleme ekonomike dhe pronësie tashmë mund të ngushëllohen: këshillohet të presin me durim fundin e muajit për të gjetur përgjigje. Nëse në marrëdhëniet në çift kanë lindur tensione, mos e humbni durimin dhe flisni për këtë me partnerin: do të dilni më mirë.

Binjakët-Ngjarjet e punës po mundohen të lidhen, prandaj këshillohet të përqendroheni në sferën sentimentale: për adoleshentët e pavendosur dhe të përjetshëm, këshillohet që të materializohen njohjet që kanë kohë që kanë ndodhur. Për çiftet afatgjatë është mirë të planifikoni javën aktuale, e cila mund t’ju japë emocione të bukura.

Gaforrja-Një sezon interesant dashurie është përpara jush. Çiftet, edhe nëse kanë lindur kohët e fundit, mund të marrin konfirmime të rëndësishme. Për beqarët – edhe për ata që kanë pësuar zhgënjim të madh – ka ardhur koha të përfshihen.

Luani-nëse për disa çifte këto ditë do të sjellin jetë, për të gjithë ata që së fundi i kanë dhënë fund një lidhjeje duhet thënë se vuajtja e pashmangshme do të çojë në diçka të mirë. Në vendin e punës, tani mund të keni një rol me përgjegjësi të madhe, por mbani nën kontroll krenarinë tuaj dhe mos u kënaqni në grindje të lehta.

Virgjëresha-Është e nevojshme që në fushën sentimentale të rikuperoni dashuritë paksa të konsumuara nga koha: brenda muajit tetor mund të gjendet sërish stabiliteti i duhur; për beqarët është mirë të bëni pazar, por bëjeni me kujdes. Puna mund të çojë në stres këto ditë, por sot dhe nesër këshillohet fuqimisht të kënaqeni me relaksin.

Peshorja-Për të gjithë ju këto janë ditë ideale për të kompensuar terrenin e humbur gjatë rrugës. Problemet, qoftë edhe ato serioze, të hasura së fundmi mund të kapërcehen dhe dalëngadalë do të gjeni energjinë e nevojshme për të filluar sërish. Në dashuri vërehen emocione të bukura në horizont, por edhe miqësitë mund të paraqesin konfirmime të rëndësishme.

Akrepi-Nervozizmi dhe bezdi i kanë vënë në krizë periudhat e fundit dhe disa marrëdhënie kanë rezultuar zhgënjyese ose të dobëta. Sidoqoftë, duhet të meditoni mirë përpara se ta lini veten të kaloni në shkelje të lehta: për të gjithë ju është thelbësore të gjeni qetësi për të përballuar më mirë javët e ardhshme.

Shigjetari-Dita mund të sjellë takime të rëndësishme në fushën sentimentale; ndërsa për çiftet e vjetra mund të rinovonin pasionin dhe stimujt. Eksperiencat e reja profesionale do t’ju lejojnë të vini veten në provë, por nga pikëpamja ekonomike është mirë të mos filloni shpenzime të çmendura.

Bricjapi-Pas stresit të ditës, meditoni në sferën e punës: këshillohet që të gjithë të ndiqni atë që jeni vërtet të pasionuar. 2023 mund të vazhdojë t’ju ofrojë mundësi, por në dashuri duhet të mbani larg xhelozitë, thashethemet ose keqkuptimet që mund të minojnë qetësinë e marrëdhënies.

Ujlri-Pas ndryshimeve që keni bërë gjatë muajve të fundit ju është akumuluar pak lodhje dhe agjitacion; por fatmirësisht stimujt nuk mungojnë. Në ambientin familjar mund të ketë keqkuptime, por disa ndryshime në fushën e dashurisë mund të sjellin disa përfitime.

Peshqit-Ju pret një shtator plot kënaqësi dhe shpengime dhe madje edhe pakënaqësitë dashurore do të mund të zbuten. Për ditët e mesit të gushtit këshillohet të gjeni një gjendje qetësie. Idealja është të mbyllni situatat në pritje dhe të mbani nën kontroll diskutimet e punës apo universitetit që do të lindin në javët në vijim.

Të ngjashme