Kryefjala Logo

E hëna jote nis kështu me astrologun Paolo Fox

4 muaj më parë

Dashi-Duhet të pajisemi sepse periudha që do të vijojë do të përbëhet nga ulje-ngritje, duke filluar nga nesër do të fillojmë të hipim në një slitë me turbullira sidomos nga pikëpamja e dashurisë. Do të ketë pasoja interesante nga këndvështrime të ndryshme, por duhet të qëndrojmë të qetë.

Demi-Mund të ndiheni pak të dëshpëruar, do të jenë ditë që nuk janë të lehta për t’u menaxhuar dhe do të sjellin komplikacione, por përpiquni të qëndroni të qetë sepse e ardhmja premton mirë. Thjesht duhet të prisni momentin e duhur.

Binjakët-Për momentin po përjetojmë një fazë errësire, gjithçka duket e zezë dhe e vështirë, por nëse angazhohemi dhe i bëjmë gjërat mirë situata do të zgjidhet mjaft shpejt.

Gaforrja-Pasiguria e dashurisë do të rrethojë sot dhe ditët në vijim, përfshirë nesër. Nga pikëpamja e shpirtit ka mundësi konkrete me një përfshirje shumë intensive. Tani është koha për të provuar një ndryshim interesant të ritmit.

Luani-Kujdesuni për shëndetin tuaj, sëmundje të mundshme sezonale janë në rrugë e sipër dhe për këtë arsye është më mirë të kujdeseni për veten në çdo mënyrë. Do të jetë e rëndësishme të përpiqeni të jetoni me qetësi, por kur flisni gjithmonë duhet të bëni një bilanc të asaj që është e drejtë për të thënë dhe çfarë është më mirë të shtyhet.

Virgjëresha-Sigurisht që ka aftësi që ende duhen treguar dhe që në ditët në vijim dashuria mund të jetë vendimtare për të dalë edhe nga situata të pakëndshme përsa i përket humorit.

Peshorja-Duhet të mendojmë këto ditë, veçanërisht nga pikëpamja e vëmendjes ndaj detajeve, sepse ekuilibri i brendshëm është vënë disa herë në rrezik. Fati mund të jetë një ACE vendimtar në vrimë që nesër.

Akrepi-Karriera është e rëndësishme dhe nesër fillon një javë që mund të jetë shumë interesante. Sidoqoftë, duhet të gjeni forcën për të qenë të qetë edhe kur jeni nën presion nga jeta.

Shigjetari-Nuk duhet të ekzagjerojmë me të qenit optimistë në këtë periudhë, yjet nënvizojnë se duhet të veprojmë me qetësi pa improvizuar dhe mbi të gjitha pa ekzagjeruar. Ky është një moment intrigues që mund të ofrojë edhe disa surpriza të këndshme nga këndvështrime të ndryshme.

Bricjapi-Duhet të përpiqemi që nga nesër të rikuperojmë, të mendojmë për gjërat që po ndodhin dhe të mos rrëmbehemi shumë me ato që ndërlikohen. Le t’i japim kohë, por përgjigjet do të vijnë.

Ujori-Aftësitë që kemi në këtë periudhë mund të shfrytëzohen. Nga nesër fati kthehet në anën tuaj, sot pushoni dhe prisni momentin e duhur për të buzëqeshur sërish.

Peshqit-Krahasuar me zakonisht, shenja ka humbur pak dëshirën dhe guximin, por nuk është kurrë vonë për të rikuperuar këto karakteristika. Megjithatë, kini kujdes të mos mashtroni të tjerët që rrezikojnë të vuajnë për shkakun tuaj.

Të ngjashme