E hëna e analizuar deri në detaje me astrologun Paolo Fox

2 muaj më parë

Dashi-Më pak i lodhur se sa pritej për Dashin, i cili do të jetë në gjendje të llogarisë në një dozë të mirë besimi në funksion të javës së ardhshme. Stresi do të jetë diçka konceptualisht e largët, edhe sepse është një çështje që nuk do të duhet të përdoret si justifikim, që është disi tendenca e shenjës në fjalë. Pak risi nga pikëpamja sentimentale, por një ndjenjë e përgjithshme paqeje do të jetë në horizont. Ndjesitë e mira nga pikëpamja e punës, edhe nëse për të marrë rezultatet e para duhet të jeni të duruar.

Demi- Një situatë e veçantë  do të kërkojë një fuqi të rëndësishme vendimmarrëse: nuk do të jetë një vendim veçanërisht i vështirë, por do të kërkojë ende vëmendje. Fatmirësisht për shenjën në fjalë, kthjelltësia do jetë në nivele të mira dhe ajo që do të vendoset vështirë se do të ndikohet nga “rrymat e jashtme”. Mërzia në pamje për pjesën tjetër të ditës, dëshira për të bërë do të jetë e madhe, por për arsye që nuk varen drejtpërdrejt nga shenja, në fakt do të jetë e vështirë të gjesh miq dhe të njohur të aftë për t’iu përgjigjur kësaj nevoje.

Binjakët- Një personalitet veçanërisht i ndryshueshëm nga pikëpamja e humorit, ai i Binjakëve, i cili në disa raste të tjera do të duhet të tregojë koherencën e tij si ditën tjetër. Në fakt, shenja do të jetë vazhdimisht e pavendosur, ndoshta vetëm pak më shumë se zakonisht dhe është një gjendje që sjell një efekt domino që padyshim që shenjës nuk i pëlqen. Këshilla është që të merrni çdo ngjarje si një gjë “në vetvete” dhe të mos kënaqeni në një formë të lehtë dhe të padobishme të viktimizimit kompulsiv, i cili do të jetë i padobishëm përveçse të zhvillojë më shumë stres. Gjithashtu për shkak se disa nga të njohurit tuaj po përjetojnë një formë analogjie të sjelljes, qëndroni pranë tyre.

Gaforrja- Një moment “në vend” për Gaforren, i cili do të jetë shembulli tipik i një dite në të cilën jo gjithçka duket se po shkon aq keq, por as edhe aq mirë. Ndoshta gjendja shpirtërore e shenjës do të duhet ende të menaxhohet dhe një pjesë e psikikës së shenjës ende duhet të rikuperohet nga java e kaluar. Megjithatë, do të ishte më mirë të shmangej tërheqja në vetvete dhe të mos jesh “arinj”. Përkundrazi, të qenit pro çdo ndryshimi në plane në funksion të mbrëmjes do të garantojë një formë të caktuar sprinti në funksion të ditës pasardhëse: kjo është arsyeja pse nuk ka pse të kesh frikë të “vonohesh”, brenda kufijve sigurisht.

Luani-E fortë siç simbolizon vetë shenja, por ndoshta paksa shumë e hutuar, një shenjë që për shumë Luan dita e parë e javës nuk është saktësisht diçka optimale në formë mendore, por edhe fizike. Në veçanti në punë, eksponentët e tij do të jenë në gjendje të përgjigjen paksa shumë ngadalë, duke vepruar sikur me frenat e dorës të ndezur. Gjendja është e kuptueshme duke pasur parasysh kontekstin, por brenda kufijve, do të jetë thelbësore të gjesh një minimum kthjelltësie dhe qetësie gjithashtu sepse disa shenja vështirësie mund të lëshojnë disa thashetheme në vendin e punës lidhur me dembelizmin që nuk fshihet kurrë shumë nga Luani.

Virgjëresha- Virgjëresha është një shenjë që po përjeton një moment të mirë relaksi, por duke qenë një pesimist i lindur, sipas shumë njerëzve më i keqi nga ky këndvështrim, gjendja rezulton të jetë diçka e ngjashme me “qetësinë para stuhisë”, sikur të ishte “shumë e mirë për të qenë e vërtetë”. Sigurisht që nuk është kështu, pasi në orët në vijim nuk priten asnjë goditje emocionale. Kjo vëmendje dhe shpenzim i madh energjie do të jetë i dobishëm për të rregulluar më mirë dozën e sjelljes së dikujt në mbrëmje, kur Virgjëreshës do t’i duhet t’i përgjigjet disa kritikave ndaj tij, një gjendje që e stimulon si pak gjëra të tjera, por që tenton ta nervozojë.

Peshorja- Ndryshimi i mendjes nuk është domosdoshmërisht një simptomë mospërputhjeje: shumë Peshore në këtë fazë, si çështje parimore, do të priren të qëndrojnë “të pavëmendshëm” ndaj opinioneve që janë shumë fleksibël, por edhe më diplomatike. Në fakt, Peshorja është shumë e arsyeshme kur bëhet fjalë për të diskutuar për biznesin “jo të vetin”, por në fillim të kësaj jave do të jetë e kundërta. Megjithatë, kjo formë qëndrueshmërie mund të jetë e dobishme në fazën e negociatave të biznesit, pasi çdo “pazar” i çdo gjëje zakonisht nuk është diçka që shenja në fjalë e bën shumë mirë.

Akrepi-Një dozë në rritje fati për Akrepin që vështirë se beson te rastësia, por është një personalitet që krijon me krenari fatin e tij. Megjithatë, nuk ka dyshim se orët e ardhshme do të tregojnë një tendencë të caktuar drejt ngjarjeve pozitive, një sërë ngjarjesh të lidhura që do të mund të zhvillojnë asnjë efekt të menjëhershëm “efektiv”, por një fillim premtues të javës.

Shigjetari-Moment produktiv për biznesin, por do të jetë gjithashtu e rëndësishme të vlerësoni me kujdes çdo detaj dhe nëse pala tjetër vendos të nxitojë, ndoshta ka diçka që nuk shtohet. Mundësitë do të jenë të rëndësishme, por çdo investim nuk duhet marrë lehtë në kuptimin efektiv të termit. Shigjetari do të jetë në gjendje të llogarisë edhe në një intuitë të mirë në lidhje me kontekstin e shoqërisë, e cila si në raste të tjera do të jetë shumë e rëndësishme për menaxhimin e pjesës tjetër të javës. Zgjedhja me kë të punosh, nëse lind mundësia ose në çdo rast të shprehësh një prani, do të jetë shumë e dobishme.

Bricjapi-Bricjapi është në një fazë të hershme të lodhjes, sigurisht jo gjëja më e mirë ndonjëherë duke pasur parasysh që java sapo ka filluar. Shqetësimet e vogla mund të dëmtojnë qetësinë emocionale që do të shfaqet fillimisht por në realitet do të duhet shumë pak për të qëndruar në “binar”. Një gjendje pra globalisht jo pozitive, por as negative, me pak fjalë, një fazë imobilizmi që mund të zhbllokohet vetëm gjatë ditëve të ardhshme.

Ujori-Ujori do të duhet të përballet me një sërë problemesh të vogla por që do të duhet të zgjidhen shpejt dhe me efikasitet, jo domosdoshmërisht ekskluzivisht në 24 orët e ardhshme. Këto janë çështje personale, me sa duket me pak rëndësi, por nëse injorohen, ato nuk do të jenë aspak të bezdisshme nëse nuk mund të dëmtojnë marrëdhëniet njerëzore. Pak risi në punë, një ndjenjë graduale mërzie e përzier me pamjaftueshmëri do të jetë normale, në të vërtetë pothuajse “përfituese” pasi do të lejojë që shenja të relaksohet në funksion të ditës së ardhshme.

Peshqit-Lodhje edhe për peshqit të cilët fatkeqësisht, edhe pse jo tërësisht me dashje, mund të kenë frikë nga një ndjenjë bezdije, por edhe e kundërta, ndaj kolegëve dhe të njohurve. Kjo ndodh sepse ritmi normal i punës mund të duket si punë e tepërt dhe çdo hap i thjeshtë përpara do të jetë diçka tepër e lodhshme. Pa e kuptuar, Peshqit me shumë gjasa do ta gjejnë veten duke deleguar paksa shumë, përtej asaj që është e “justifikueshme” për të tjerët. Nuk është diçka “e ndaluar”, por të paktën ëmbëlsimi i pilulës duke mos u kërkuar thjesht favore të tjerëve mund të jetë një ide e mirë.

Të ngjashme