Kryefjala Logo

E hëna duket më e thjeshtë me astrologun Paolo Fox

18 Shtator, 2023 | 10:18 am

Dashi-Ndonjëherë kaloni kufirin ose thoni diçka të panevojshme dhe pendoheni pas një kohe të shkurtër. Ju duhet të jeni më të përulur dhe të mendoni dy herë për atë që thoni përpara se të ofendoni ndjeshmëritë e të tjerëve. Kur ju shfaqet një mundësi pune, duhet ta pranoni menjëherë pa hezitim. Edhe nëse puna kërkon sakrifica, duhet të këmbëngulni dhe të ecni përpara, sepse nuk është koha për të refuzuar një pagë më të lartë. Pavarësisht nëse jeni ende beqar apo në çift, shmangni premtimet që nuk mund t’i mbani.

Demi-Në fillim të kësaj jave, të lindurit në Demi do të rizbulojnë dëshirën për romancë dhe dëshirën për t’u rikthyer në lojë. Ata gjithashtu do të rizbulojnë dëshirën për të qenë me partnerin e tyre dhe do të bëjnë disa plane të rëndësishme për të ardhmen. Vëmendje e veçantë duhet t’i kushtohet marrëdhënieve me Binjakët dhe Peshoren. Në këtë periudhë të vitit, marrëdhëniet me adhuruesit e bukurisë rrezikojnë të bëhen sipërfaqësore. Për ata që janë ende në kërkim të shpirtit të tyre binjak, kjo periudhë është koha për takime të reja magjepsëse. Mbrëmja e sotme do të jetë dukshëm e lodhshme…

Binjakët-Sipas parashikimeve të Paolo Fox, në fillim të kësaj jave do të jeni veçanërisht krijues dhe të vendosur për të realizuar projekte të rëndësishme për të ardhmen. Duhet të keni parasysh që Saturni është ende i kundërt, kështu që faza e turbulencës që ka karakterizuar javët e fundit është ende në vazhdim. Frustrimet themelore nuk ju lejojnë të përjetoni plotësisht gjithçka që bëni. Natyrisht kjo është një periudhë e përkohshme që do të zgjasë për aq kohë sa ka kundërshtim nga Saturni. Sot është një ditë e rëndësishme nga pikëpamja emocionale. Do të keni mundësinë të sqaroni çështje të rëndësishme me një të dashur.

Gaforrja -Në të kaluarën e afërt ka pasur një keqkuptim apo keqkomunikim në punë. Dikush u ndje i sulmuar padrejtësisht ose u përfshi në një debat me një koleg ose shef. Por tani është koha për të parë përpara dhe për të ecur përpara. Dyert mund të jenë mbyllur, por kjo nuk do të thotë se nuk do të hapen tani. Mundësitë nuk mungojnë dhe ju takon t’i shfrytëzoni sa më shumë. Mos humbisni kohë duke u hakmarrë. Koha juaj shpenzohet më mirë në projekte më konstruktive.

Luani-Kur jeni të fiksuar ose entuziast për një projekt që ju intereson, përqendroheni aq shumë në të sa nuk mund të shihni asgjë tjetër. Ky mund të jetë një avantazh, por në disa raste mund të jetë edhe një kufi dhe një disavantazh. Duhet të përpiqeni të jeni më realistë, veçanërisht nëse projekti që keni në mendje përfshin shumë shpenzime ose nuk është brenda mundësive tuaja. Në fillim të javës dikush mund të testojë durimin tuaj. Shpenzimet lidhen kryesisht me punët e shtëpisë.

Virgjëresha-Ndoshta kohët e fundit jeni zhytur aq shumë në çështjet praktike sa e keni lënë pak pas dore jetën tuaj shoqërore. Ndiheni pak të vetmuar dhe të braktisur dhe dëshironi të gjeni rehati tek të tjerët. Sipas horoskopit të sotëm, në fillim të kësaj jave ka situata që do të sqarohen me partnerin apo personin e dashur. Kohët e fundit mund t’i keni lënë pas dore njerëzit e afërt për t’u fokusuar në presionet e punës dhe të jetës së përditshme, kështu që nuk ka nevojë të shqetësoheni apo të ndiheni përgjegjës për këtë. Mund t’ju duhet të bëni një zgjedhje stili jetese për t’i dhënë përparësi çështjeve më praktike dhe për të lënë pas dore të dashurit tuaj. Mund të merrni një përgjigje të favorshme brenda 48 orëve të ardhshme.

Peshorja-Kjo mund të jetë një ditë vërtet e favorshme për të rifilluar një marrëdhënie romantike që ka qenë mbytës dhe ka humbur vrullin javët e fundit. Kohët e fundit keni pasur më së shumti probleme shëndetësore të brendshme apo fizike. Nëse punoni si punonjës i dikujt, do të dëshironi të bëheni përsëri të pavarur për të rifituar autonominë dhe vetëvlerësimin tuaj. Ndryshime të rëndësishme po ndodhin në jetën tuaj. Kjo është mundësia juaj për të kapur mundësinë, për të bërë zgjedhje të reja krejtësisht të ndryshme nga e kaluara dhe për të rizbuluar entuziazmin.

Akrepi-Tani për tani po kërkoni para. Kjo pasi kohët e fundit gjërat nuk kanë shkuar sipas pritshmërive tuaja. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, do të ketë një shqetësim dhe trishtim për menaxhimin korrekt të financave tuaja. Nëse nga njëra anë të ardhurat tuaja janë të ndenjura, nga ana tjetër keni ende shumë shpenzime për t’u përballur dhe kjo ju shqetëson shumë. Sot Hëna do ju japë një intuitë të madhe për të zgjidhur një çështje të rëndësishme. Afërdita në mosmarrëveshje po trondit marrëdhëniet tuaja, por nga tetori ato do të rikuperohen.

Shigjetari-Ky qiell është veçanërisht i favorshëm për marrëdhëniet ndërpersonale. Nëse kohët e fundit keni pasur një mosmarrëveshje me një koleg apo shef, do të keni mundësinë të sqaroheni. Ndryshimet e fundit në punë ju vendosin në një pozicion për të arritur qëllime të rëndësishme dhe do ndiheni më të qetë dhe të relaksuar. Në dashuri, nëse keni të bëni me një partner të ftohtë dhe indiferent, mund të keni dëshirë të tradhtoni ose t’i jepni fund lidhjes. Saturni përballë paralajmëron ata që planifikojnë investime të rrezikshme.

Bricjapi-Jeni duke punuar për një projekt shumë të rëndësishëm dhe ai ju thith pothuajse plotësisht. Është e rëndësishme të zgjidhni njerëzit e duhur dhe bashkëpunëtorët më të mirë për t’ju ndihmuar të arrini qëllimet që keni vendosur. Kundërshtimi me Marsin mund t’ju bëjë të shqetësuar ose të emocionuar. Mundohuni të qëndroni të qetë përballë disa ndryshimeve që mund të ndikojnë në jetën tuaj personale. Sipas horoskopit të sotëm, situata juaj e punës mund të përfshijë një angazhim shumë kërkues. Nëse jeta juaj e dashurisë është vërtet e rëndësishme për ju, duhet të kaloni më shumë kohë me partnerin tuaj dhe më pak kohë në punë.

Ujori-Këto janë ditë mjaft të tensionuara, ekziston rreziku për të thënë gjëra që shkojnë përtej qëllimeve tuaja. Duhet të përpiqeni të jeni më të zhytur në mendime në mënyrë që të mos shtypni përshpejtuesin kur të humbni kushinetat tuaja. Ju duhet të ekzaminoni me kujdes çdo lëvizje tuajën dhe të mos veproni sipas instinktit. Për 48 orët e ardhshme do të ishte mirë të shmangni sa më shumë të flisni për të mos dëmtuar të tjerët apo veten. Edhe në punë do ketë debate që rrisin tensionin dhe nervozizmin. Është më mirë të jeni të kujdesshëm gjatë kësaj kohe, thjesht fokusohuni në punën tuaj dhe prisni që stuhia të kalojë.

Peshqit-Hëna me fat do të japë një dorë të madhe, veçanërisht atyre që janë duke punuar në projekte të reja. Mërkuri në opozitë mund të shkaktojë konflikte të vogla si në punë ashtu edhe në familje. Sipas parashikimeve të Paolo Fox, ata që punojnë shumë dhe kthehen në shtëpi të lodhur në mbrëmje do të ngurrojnë veçanërisht të bëjnë një jetë shoqërore ose të ndajnë momente intimiteti me partnerin e tyre. Kjo sjellje mund të dëmtojë marrëdhënien e çiftit në planin afatgjatë. Nëse ka diçka që dëshironi të sqaroni, bëjeni menjëherë.

Të ngjashme