Kryefjala Logo

E hëna do të jetë më e lodhshme për dikë dhe më me fat për dikë tjetër

15 Janar, 2024 | 8:39 am

Dashi-Kthimi i forcës suaj është gjëja e parë që duhet të bëni. Periudha e sqarimeve, ju që duhet të bëni një hap të madh duhet të kërkoni miratimin e partnerit, njerëzve të duhur në punë.

Demi-Zgjidhja do të vijë së shpejti, yjet janë aktivë, por për shumë kanë ende çështje ligjore për t’u zgjidhur. Ndjenjat pozitive që vijnë në dashuri.

Binjakët-Pjesa e dytë e janarit është sigurisht më e mirë se e para, nëse nuk jeni të sigurt se kush është në krah, nëse nuk ndiheni veçanërisht të përfshirë me një person që keni takuar ose jeni duke u takuar, vazhdoni.

Gaforrja-Shumë prej jush keni marrë përsipër një sfidë të vështirë, tani po e ndjeni shumë tendosjen, por yjet e bukur po vijnë dhe do të jetë një vit i rëndësishëm për ju, ndaj jini të sigurt.

Luani-Në dashuri për momentin nuk ka ndonjë ndjenjë të mirë, ndoshta nuk i përkushtohesh sa duhet partnerit, por për momentin angazhimi yt më i madh është në nivel pune dhe ekonomik dhe kjo është në rregull. Megjithatë, situata është e favorshme, me lajme në rrugë.

Virgjëresha-Ditë të rëndësishme po fillojnë për ata që duan të përfshihen me nisma të reja. Nëse ka njerëz që ju interesojnë, edhe nëse njohja ka nisur e përmbajtur, vazhdoni të shoqëroheni me ta sepse shumë shpejt yjet do t’ju ndihmojnë në një mënyrë më vendimtare.

Peshorja-Këto ditë ka mundësi që të humbisni durimin, ndjeni se ka situata që po ndryshojnë. Flisni, besojuni njëri-tjetrit, respektoni ata që nuk mendojnë si ju dhe merrni kohë përpara se të thoni ose bëni.

Akrepi-Njjë periudhë interesante, situata po evoluon. Në këtë moment ju mund të komunikoni emocionet tuaja. Përmirësime në punë, promovime ose mundësi të reja. Mundësia për të marrë kontakte të mira.

Shigjetari-Diçka e tepërt është thënë ditët e fundit, jeni njerëz shumë drastikë por është koha të bëni kujdes: gjeni ekuilibrin. Emocione të reja.

Bricjapi-Jeni në pritje të Venusit, por tashmë periudha është e rëndësishme për zgjidhjen e problemeve burokratike dhe ligjore dhe për të fituar një sfidë. Nëse jeni vetëm, duhet ta detyroni veten të zhbllokoni veten: jini më pak dyshues.

Ujori-Zgjidhjet po vijnë, por duhet të bëni kujdes me paratë. Projektet e reja kanë nevojë për më shumë punë, origjinalitet, imagjinatë, përkushtim. Në dashuri është koha për t’i dhënë vetes pak më shumë për të bërë.

Peshqit-Përpiquni të shoqëroheni me njerëzit që ju interesojnë, mos u tërhiqni në polemika. Nga pikëpamja sentimentale ka shumë për të sqaruar. Nga pikëpamja e punës, lajme interesante dhe në fund të muajit një bonus i vogël.

Të ngjashme