Kryefjala Logo

E hëna 11 dhjetor nis me astrologun tuaj,Paolo Fox

11 Dhjetor, 2023 | 9:07 am

Dashi-Fakti i marrjes së kësaj shtytjeje nga shenjat e zjarrit rrit një kapacitet të mirë veprimi, një shtysë që është gjithashtu e vështirë për t’u kontrolluar, ndoshta disa gjëra do të duhet të rishikohen. Në logjikën e një interesi që duhet të balancohet në një farë mënyre. Me fjalë të tjera, nëse ka diçka që nuk dëshironi të ndaloni së bërëi. Gjatë gjithë kësaj periudhe aftësia juaj për të vepruar do të tallet, dashuria zë një vend të dytë sepse gjithçka tjetër ka më shumë rëndësi.

Demi-Afërdita përballë dhe disa kundërshtime ndaj disa komenteve që vijnë është e bezdisshme, sidomos në lidhjet e dashurisë. Ju që e doni stabilitetin duhet të frymëzoheni. Përndryshe, nëse kërkoni dashurinë në situata të rrezikshme ose të paqëndrueshme, në mënyrë të pashmangshme përfundoni duke u ndjerë keq.

Binjakët-Sigurisht, dikush ju ka zemëruar shumë, por nuk ka asnjë shqetësim të madh për të ardhmen. Mendoj se edhe humbjet në dukje, problemet që kanë lindur ditët e fundit do të harrohen. Epo ata që bëjnë teste dhe provime janë ndoshta pak më të shqetësuar, e kuptoj, por zgjidhje të reja po vijnë. Dashuri normale, nuk ka shtytje të mëdha. Ndoshta sepse duhet të gjejmë bashkëfajësinë dhe dëshirën për të bërë projekte të reja në lidhje të caktuara.

Gaforrja-Kjo e hënë jep diçka më shumë, konsultohuni me një ekspert përpara se të merrni masa ligjore. Për sa i përket takimeve, ato janë shumë të njohura dhe ndër të tjera, në këtë moment edhe marrëdhëniet e dashurisë mund të rifitojnë nivele të forta emocionale. Planet e jetës për të dashuruarit, që do të shtyhen deri në vitin 2024, por ende shumë intriguese.

Luani-Takimet që vijnë gjatë kësaj periudhe nuk janë plotësisht të kënaqshme. Mendoj se ata që janë vetëm apo në krizë nuk shohin zgjidhje të mira në këtë periudhë, do të gjejnë disa ide më shumë nga fundi i muajit. Shqetësimet lindin ose tashmë ka shqetësime nga kjo verë për një person që nuk ka qenë mirë, arma sekrete në profesion është konkretiteti i paparashikueshëm që Luani di të tregojë pikërisht kur të tjerët më pak e presin.

Virgjëresha-Edhe nëse sot Hëna është intriguese në mëngjes, disa pakënaqësi të vogla mund të lindin pasdite. Ne duhet t’u japim përparësi nevojave më të rëndësishme dhe të mos përpiqemi të përcaktojmë detajet në situatat që përjetojmë çdo ditë, përndryshe rrezikojmë të humbim shumë kohë dhe të theksojmë stresin.

Peshorja-Keni një periudhë të rëndësishme përpara, në të cilën do të jetë më e lehtë të gjeni energjinë e duhur për të përfunduar një projekt. Jo rastësisht sepse për mendimin tim shumica e Peshoreve nuk janë mirë prej disa muajsh ose në çdo rast u është dashur të kapërcejnë momente nervozizmi të fortë. Më pas, nervozizmi shkakton shqetësime tipike për situata të caktuara, veprime dhe aksidente të vogla, gabime gjykimi. Shkurt, i qetë dhe i ftohtë, lëreni shpirtin polemizues, mos dëgjoni dëshirën për hakmarrje. Dashuria duhet jetuar në një mënyrë të qetë.

Akrepi-Kjo Venus rrit dëshirën, kështu që ata që janë vetëm mund të shikojnë përreth, nuk ka nevojë të jenë disfatës. Gjithmonë ka vend për të gjithë. Njoh njerëz që gjetën dashuri të madhe në moshën 20-vjeçare, por edhe të tjerë që gjetën një pasion të madh në moshën 70-vjeçare. Kështu që ne duhet t’ia kushtojmë këtë periudhë para së gjithash që të hedhim poshtë çdo gjë nga jeta që nuk vlen dhe në vend t’u japim hapësirë ​​projekteve të reja që gjithashtu kanë të bëjnë marrëdhëniet.

Shigjetari-Sa më shumë t’i afrohemi fundit të muajit, aq më mirë do të shkojë. Megjithatë, duhet të kujtojmë se nga pikëpamja emocionale dhe relacionale ka shqetësime të vogla, sepse mbi të gjitha ata që nuk ndihen të admiruar, ata që kanë marrë një jo në dashuri, nuk dorëzohen. Puna, situatat nga Marsi në shenjë tani janë të favorizuara. Kush e di se çfarë ju vjen me këtë qiell shumë të zënë.

Bricjapi-Testet nuk mbarojnë kurrë, provimet nuk mbarojnë kurrë. Këtu, Bricjapi mund ta thotë këtë në jetën e tij, sepse gjithmonë ka shumë gjëra për të bërë. Megjithatë, nuk mungojnë mundësitë për të avancuar dhe demonstruar talentin tuaj. Edhe ata që kanë biznesin e tyre mund të marrin konfirmime. Zemrat e vetmuara mund të kenë një takim shumë të veçantë.

Ujori-Bashkëpunimet humbasin atë ton sfidues që nuk ju ndihmon të punoni mirë me partnerët e tjerë. Varet nga situatat individuale, por për të lindurit në shenjën e Ujorit kjo është koha e duhur për të vendosur edhe fatin e një historie.

Peshqit-Le të themi se kjo është një periudhë përmbushëse, të lejon të ndihesh sërish pjesë e lojërave të mëdha që vijnë në botën e punës dhe më gjerë. Dhe e gjithë kjo falë Venusit intrigues. Sigurisht që ka pak nervozizëm, nuk mund të përjashtoj mundësinë që të diskutojmë gjëra edhe me një partner apo bashkëpunëtor dhe të ndihemi të largët. Ne duhet të çlirojmë tensionet e vogla dhe të jemi të fortë. Pozitiviteti dhe optimizmi nuk duhet të mungojnë. Dashuria gjithmonë e preferuar.

Të ngjashme