Kryefjala Logo

E enjte,23 nëntor:Parashikimet e astrologut Paolo Fox

23 Nëntor, 2023 | 9:10 am

Dashi-Yjet janë në anën tuaj dhe ky është një qiell i dobishëm, veçanërisht për studentët dhe për ata që duan të hedhin një hap të rëndësishëm nga pikëpamja profesionale. Nga ana tjetër, kohët e fundit i keni lënë pak mënjanë ndjenjat, por po përpiqeni të rizbuloni disa ndjenja me partnerin.

Demi-Sot është një ditë interesante dhe më në fund mund të gjeni përsëri një qetësi të humbur. Në nivel pune ky është një moment verifikimi. Të vazhdosh me gjithçka nuk është e lehtë, por yjet e sotëm ju japin pak forcë shtesë.

Binjakët-Kushtojini vëmendje këtyre kundërshtimeve planetare që sjellin disa probleme për të kapërcyer dhe konflikte me të tjerët. Megjithatë, sot hëna është në favorin tuaj edhe nëse nuk mjafton për të korrigjuar atë ndjenjë shqetësimi që po përjetoni. Merrni pak kohë për të rishikuar jetën tuaj.

Gaforrja-Forca juaj nuk vihet në dyshim dhe gjithashtu vjen mundësia për të pasur projekte të reja interesante. Megjithatë, sot hëna e kundërt sjell pak bezdi dhe pak stres nga pikëpamja e punës. Mundohuni të vishni një fytyrë të mirë në një situatë të keqe. Mundohuni t’i jepni më shumë hapësirë ​​dashurisë.

Luani-Edhe nëse nuk kanë ardhur ende fitoret dhe kënaqësitë e dëshiruara, mbajeni sepse ka mbetur shumë pak. Mundohuni të gjeni pak qetësi në marrëdhëniet tuaja me të tjerët dhe jini të sigurt se zgjedhjet e bëra tani do të shpërblehen së shpejti.

Virgjëresha-Po kaloni ditë disi të lodhshme dhe nervoze dhe kur jeni në këtë gjendje shpirtërore e keni të vështirë të performoni mirë dhe t’u jepni qetësi të tjerëve. Mundohuni të shmangni tensionet në familje. Dhjetori do të jetë një muaj rikuperimi.

Peshorja-Këto janë ditë interesante që sjellin guxim të madh dhe aftësi për të reaguar, edhe përballë vështirësive. Sprovat me të cilat jeni përballur muajt e fundit ju kanë bërë më të fortë. Kjo është periudha ideale për të bërë plane të rëndësishme për të ardhmen tuaj profesionale por edhe sentimentale.

Akrepi-Kjo është një ditë reflektimi që ju lejon gjithashtu të sqaroheni me dikë që ju ka bërë keq kohët e fundit. Afërdita në shenjën tuaj në dhjetor do të sjellë emocione pozitive.

Shigjetari-Ky qiell i bukur ofron një kapacitet të madh për veprim. Ka një kreativitet dhe dëshirë të fortë për të bërë por edhe për të rinovuar jetën tuaj. Kjo e enjte forcohet edhe nga dielli dhe hëna në aspekt të mirë. Zemrat e vetmuara do kenë takime interesante.

Bricjapi-Kjo është një periudhë shumë sfiduese për ju, por ju keni një qëllim në mendje dhe një qëllim për të arritur kështu që do t’ia vlejë. Dashuria kthehet më lehtë në dhjetor.

Ujori-Kushtojini vëmendje kësaj dite që ju sheh pak të hutuar. Papritmas ka shumë gjëra për të bërë dhe kjo krijon stres. Çiftet afatgjata do të kenë diskutime për çështje që lidhen me shtëpinë ndërsa dashuritë e sapolindura do të duhet të verifikohen brenda muajit të ardhshëm.

Peshqit-Herë pas here gjëja më e mirë për të bërë është të ndaloni dhe të bëni një bilanc të situatës. E mërkura ishte një ditë e vështirë me hënën kundër por sot është më mirë. Vetëm përpiquni të mos veproni me nxitim dhe dijeni se viti 2024 do të jetë një vit shumë i rëndësishëm, veçanërisht në pjesën e parë.

Të ngjashme