Kryefjala Logo

E enjte 21 dhjetor:Parashikimet e Paolo Fox

21 Dhjetor, 2023 | 8:44 am

Dashi-Nuk do të jetë një ditë e mirë për ju, veçanërisht sepse vazhdimisht do të ndiheni sikur jeni në një slitë. Nëse disa aspekte kalojnë në një fazë të qetë dhe të qëndrueshme, të tjerët mund të kërkojnë më shumë vëmendje. Mos lejoni që emocionet t’ju rrëmbejnë, mbani nën kontroll financat tuaja. Pak pasiguri në dashuri, por fati i marrëdhënies është në duart tuaja.

Demi-Në dashuri ka pak momente të lumtura, ju udhëtoni me inerci, mërzia fillon, por keni atë që duhet për t’i dhënë një shtysë marrëdhënies tuaj. Në punë ka diçka ose dikush që ju bllokon, duket sikur të gjithë vrapojnë më shpejt. Mos harroni se durimi është virtyti i të fortit, largohuni kur gjithçka të jetë më e qartë dhe do të arrini të arrini atje ku dëshironi dhe ndoshta para të tjerëve. Mos humbisni para, energjia juaj nuk është në gjendjen më të mirë, as fati juaj.

Binjakët-Marrëdhëniet me njerëzit e tjerë do vihen në provë, veçanërisht nga ata që nuk mendojnë si ju. Është një qiell mjaft me fat, ndaj duhet të përfitoni nga mundësitë që ju vijnë. Puna po ecën ngadalë dhe do të ishte ideale të hidhni një sy në portofolin tuaj. Jeni pak të stresuar, ndoshta duhet të gjeni pak kohë për t’u çlodhur.

Gaforrja-Marrëdhëniet ndërpersonale do të jenë në qendër të ditës së sotme me disa surpriza në afërsi. Kini kujdes me ata që ju rrethojnë, dikush mund t’ju bëjë një mashtrim të keq. Në dashuri mund të ketë disa surpriza, por asgjë aq emocionuese. Jeni shumë i ulur, duhet të bëni disa ushtrime. Në punë ka shumë rutinë, ekonomikisht do bëni mirë të mos e teproni me blerjet. Energjia është e luhatshme dhe fati është larg jush.

Luani-Dashuria sigurisht nuk është pika juaj e fortë për momentin dhe qielli ju thotë të ulni pritshmëritë tuaja nëse doni të gjeni shpirtin tuaj binjak. Në planin e punës gjërat po ecin në mënyrë interesante, nuk ka pengesa. Shfrytëzoni pikat tuaja të forta, sepse fati nuk është me ju. Kujdes maksimal kur bëhet fjalë për shpenzimet, energjia është e luhatshme, zënë kur ndiheni më mirë.

Virgjëresha-Do të gjeni disa pengesa në rrugën tuaj, por nuk do e keni problem t’i kapërceni. Në dashuri gjërat vazhdojnë pa turp dhe pa lëvdata. Sinjale të përziera në pjesën e përparme të punës, më mirë të mbani një sy. Kujdes nga blerjet kompulsive, nuk ka kuptim të shpenzoni shumë. Energjia punon me rrymë alternative, duhet të prisni momentin e duhur.

Peshorja-Sot fati do largohet nga ju, por nuk keni pse të shqetësoheni sepse është vetëm një moment kalimtar. Dashuria nuk duket e qëndrueshme, shumë ulje-ngritje, por nëse ka themele të forta, nuk ka nevojë të shqetësoheni. Në punë, diçka ose dikush mund t’ju japë një avantazh. Jepni më të mirën që mundeni duke dhënë yjet kundër jush, mos e teproni me shpenzimet, energjia vjen e shkon.

Akrepi-Mund të ketë disa surpriza në lidhje me dashurinë: nëse jeni duke kërkuar për një shpirt binjak, kjo mund të jetë koha e mirë për të dalë përpara. Në planin e punës duhet të bëni një lëvizje, fati nuk është miku juaj në këtë ditë. Si gjithmonë, kushtojini vëmendje financave tuaja, shfrytëzoni energjinë që keni, jini gjithmonë të ekuilibruar dhe mendoni për zgjedhjet tuaja.

Shigjetari-Nuk është një kohë e mirë për dashuri, më mirë të mbani këmbët në tokë dhe të prisni kohë më të mira. Disa pengesa në punë do t’ju bëjnë të humbni kohë të çmuar, por falë vendosmërisë suaj dëmi do të jetë i kufizuar. Fati vjen e ikën nga pozicioni juaj, energjia vjen e shkon, kohë e mirë për financat por mos e teproni.

Bricjapi-Në dashuri mund të lindin disa probleme me partnerin, ndaj qëndroni vigjilentë dhe përpiquni t’i zgjidhni çështjet me dialog. Në punë gjithçka po shkon shumë mirë dhe po i kalon pritshmëritë tuaja. Fatit i pëlqen të shkojë përpara dhe me radhë, por mund të ketë disa surpriza për ju. Menaxhoni më mirë financat tuaja. Energjia është e luhatshme.

Ujori-Mund të ndërmerrni disa rreziqe pa rrezikuar shumë, duket se ka ardhur koha të guxoni pak. Në punë ka sfida që ju presin dhe që ju emocionojnë. Jeni aktiv dhe të vendosur, nuk do të ktheheni kurrë. Fati ju rezervon surpriza të papritura, menaxhoni mirë financat. Në dashuri ka surpriza afër, komunikimi është gjithmonë çelësi i duhur. Energjia nuk është e nivelit të lartë, por as nuk mund të ankoheni për të. Kujdesuni për shëndetin tuaj mendor dhe fizik.

Peshqit-Nuk ka dyshim se kjo është një ditë me fat, sidomos në dashuri, ndërsa puna vazhdon si gjithmonë. Mos qëndroni në vend vetëm sepse fati është në anën tuaj, duhet të jeni të guximshëm, të gatshëm për të kontrolluar sferën tuaj emocionale dhe të kujdeseni të mos shpenzoni shumë.

Të ngjashme