Kryefjala Logo

E dielë,19 nëntor:Parashikimet e astrologut Paolo Fox

19 Nëntor, 2023 | 10:31 am

Dashi-Disa marrëdhënie romantike duhen kuptuar, kuptuar dhe mbrojtur, për shembull në marrëdhëniet me Peshoren, Bricjapin, Gaforren dhe Demin mund të ketë momente agjitacioni të fortë. Kjo për mendimin tim vjen edhe nga fakti se kohët e fundit nuk keni pasur kohë për askënd, keni përjetuar edhe komplikacione. Sipas të gjitha gjasave, gjëja që më pëlqen në këtë qiell është suksesi, fitorja, edhe nëse ka ende disa sëmundje fizike që ndoshta duhet të trajtohen.

Demi-Një e diel që ju fton të pushoni. Sigurisht që situata astrologjike në qershor ka ndryshuar dhe për këtë arsye ju jeni përballur me një situatë pune krejtësisht të ndryshme personale dhe familjare në krahasim me atë që keni thënë në fillim të vitit. Shenja sjell mbështetje, kështu që në njëfarë mënyre ka një bisedë biznesi që do ta vazhdoni pa mundur t’ju prekë askush. Sido që të jetë, mund të jeni ju që thoni ‘Nuk mund të duroj më’, ‘Po heq dorë nga gjithçka’, ose ‘në çdo rast në këtë situatë nuk ndihem më mirë’.

Binjakët-Për binjakët një e diel që flet për dashurinë. Do ta them edhe në vitin 2024 sepse vitin tjetër shenja vjen e re. Jo në janar, do të duhet të presim disa muaj, por e dimë që javët kalojnë shpejt dhe të gjithë ata që kanë një dashuri që duan të ndjekin, një punë, ndoshta tani duhet thjesht të organizohen. Afërdita parashikon zgjedhje dashurie që mund të jenë të suksesshme dhe për këtë arsye mundësinë e duhur për të hequr qafe gjithçka që nuk ia vlen të jetohet më.

Gaforrja-Hëna nuk është më kundër teje. Fatmirësisht në dy ditët e fundit lodhja është ndjerë. Ndoshta keni pasur disa vështirësi ose ndoshta keni qëndruar deri vonë. Pra, le të rifitojmë pak qetësi, le të përqendrohemi te viti 2024, një vit shumë interesant për shumë arsye. Tani ju thjesht duhet të jeni pak të kujdesshëm me ndjenjat tuaja dhe të jepni përparësi, duke zhvilluar të gjitha projektet që janë relevante.

Luani-doni të fitoni një sfidë. Po sepse kjo është gjendja juaj e jetesës. Nëse mendoni për dashurinë, nëse mendoni për zgjedhjet që keni bërë në punë edhe vitet e fundit dhe e gjeni veten gjithmonë në një gjendje lufte dhe jo sepse fati është i keq ndaj jush. Por sepse je ti ai që kërkon sfidën. Në fakt, jo vetëm që ju pëlqen të fitoni, por vazhdimisht dëshironi t’i vërtetoni vetes. Këtu kjo ndjenjë e fuqisë së përtërirë dhe aftësisë për veprim do të jetë dominuese në këtë periudhë.

Virgjëresha-ju jeni punëtorja e Zodiakut. Ju jeni ai që punon kaq shumë. Ndoshta edhe shumë, në veçanti meshkujt e shenjës duhet të them se nuk kanë shumë hapësirë ​​për të organizuar jetën e tyre nga pikëpamja praktike. Kini kujdes që dashuria të mos mungojë, ky Merkur disonant flet për keqkuptime që mund të ekzistojnë në familje në marrëdhëniet mes prindërve, me të afërmit, sepse atëherë e dini që keni idetë tuaja dhe nuk dorëzoheni.

Peshorja-Kohët e fundit barrat kanë qenë të shumta për t’u mbajtur. Dhe kjo peshore është anuar nga njëra anë, duhet të shkarkosh ngarkesa të panevojshme të cilat mund të përfaqësohen nga partnerë jobesnikë ose njerëz që nuk kanë qenë pranë jush në momentet më të vështira. Tani ju duhet të ktheheni në formë.

Akrepi-Përballë Jupiterit sjell siklet sepse gjithmonë ka diçka për të sqaruar, veçanërisht për çështjet parash dhe ligjore, ndoshta është e vështirë të çosh përpara të gjitha situatat në të cilat duhet të arrihet një kompromis. Ju keni një forcë të madhe që ju lejon të kapërceni edhe yjet e menduar dhe mua më pëlqen, e them paraprakisht, muaji dhjetor. E kam përsëritur këtë për një kohë, sepse do të doja të mposhtja mosbesimin që është shoqëruesi besnik i kësaj shenje të zodiakut dhe ndoshta na fton të jemi shumë të kujdesshëm.

Shigjetari-Është më mirë të jesh optimist, të çlirohesh nga disa shqetësime. Ky Mërkuri në shenjë sjell zgjidhje vërtet të shkëlqyera, dëshirën për t’u përfshirë nëse ka konkurrencë në punë. Dikush u përpoq t’ju ndalojë, por nuk do t’i shpëtojë. Për shkak se keni një horoskop kaq të fortë dhe të fortë sa mund të kapërceni çdo lloj aplikimi, vazhdoni, është një e diel interesante.

Bricjapi-Është një ditë që sjell shumë, shumë gjëra për të bërë. Ne duam t’i kushtojmë më shumë kohë dashurisë. Më duhet t’u them atyre që thanë ndalo, atyre që thanë se nuk dua të dëgjoj më për ty, se ndoshta nuk kanë ndjekur arsyet e zemrës por vetëm ato të mendjes, dhe për këtë arsye ekziston një çekuilibër, sipas të gjitha gjasave midis asaj që mendoni dhe asaj që dëshironi.

Ujori-Koha e rikuperimit, dy javët e fundit kanë qenë të ndenjura, por tani është më mirë të kapërcehen tensionet e fillim nëntorit. Madje ka nga ata që e kanë mbyllur përkohësisht një projekt dhe më pas e kanë rihapur, pikërisht tani mund të themi se vëmendja do të përgjigjet për çështje sentimentale. Unë rekomandoj gjithashtu të shikoni llogarinë tuaj bankare, sepse kanë dalë shumë para. Nuk është një nga prioritetet e të lindurve në këtë shenjë të zodiakut, por në fund duhet të shikoni llogaritë, horoskopi 2024 është me ju.

Peshqit-Idetë janë të vlefshme dhe ndër të tjera fundi i këtij muaji do të sjellë vërtet një moment stresi, jo vetëm sepse jeni dikush që të jep përshtypjen se i bën gjërat ndryshe nga sa i kishin imagjinuar. Unë mendoj për ata që kanë punën e tyre dhe mendoj për ata që kanë një kompani, një zgjedhje për të bërë, disa çështje kanë ndryshuar dhe janë imagjinuar ndryshe nga mënyra se si po evoluojnë dhe për këtë arsye një pauzë për reflektim do të jetë një domosdoshmëri për t’u provuar. për të kuptuar se çfarë doni të bëni. Dashuria do jetë sërish protagoniste.

Të ngjashme