Kryefjala Logo

E dielë 10 dhjetor:Astrologu Paolo Fox

10 Dhjetor, 2023 | 10:44 am

Dashi-Në këtë ditë yjet flasin për dashurinë dhe nëse jeni ende beqar mund të takoni shpirtin tuaj binjak. Në punë jeni më të shkujdesur se zakonisht gjë që ju bën t’i përjetoni më lehtë angazhimet tuaja të punës.

Demi-Në dashuri duhet të përpiqeni të mos e vendosni këmbën në dy këpucë dhe në punë ka ardhur koha të kërkoni më shumë siguri.

Binjakët-Në dashuri jeni gjithmonë pak në kërkim të vëmendjes, por mos e teproni sepse partneri juaj mund të lodhet nga ky qëndrim. Në punë është koha të vendosni se në cilën anë jeni.

Gaforrja-Humori juaj nuk është i lartë sot, ndoshta ju duhet vetëm pak më shumë përqafime dhe qetësi. Nuk jeni të fokusuar në punë por mos u shqetësoni, javën e ardhshme do të jetë më mirë.

Luani-Në këtë ditë përpiquni të mos provokoni shumë partnerin tuaj dhe të mos kërkoni shumë përgjigje, është më mirë të prisni dhe ta përjetoni dashurinë me qetësi dhe për atë që është. Në punë vijnë propozime të reja për t’u vlerësuar.

Virgjëresha-Në dashuri ju duhet të gjeni një rrugë, ndaj jini të sinqertë me veten dhe kuptoni se për kë rreh zemra juaj. Në punë, është koha e duhur për të bërë ndryshime.

Peshorja-Dita e sotme favorizon çiftet që e duan njëri-tjetrin. Në punë, shfrytëzoni momentin, ka ardhur koha për të bërë atë kërcim në cilësi që keni pritur.

Akrepi-Të dashur akrepa, mos e kanalizoni veten gjithmonë në histori afatshkurtra, synoni për një dashuri të qëndrueshme e cila, thellë brenda, është pikërisht ajo që dëshironi. Në punë ka pak intolerancë, duhet të kuptojmë se ku është problemi.

Shigjetari-Në dashuri është koha e duhur për të guxuar dhe për të hedhur veten në sherr. Ka një lajm të mirë në punë.

Bricjapi-Të dashur Bricjap, në dashuri vjen një moment me fat. Në punë jeni gjithmonë në kërkim të një rruge, por herët a vonë do t’ju duhet të merrni një vendim.

Ujori-Në dashuri vjen koha të zgjidhni cilin person do të keni në krah dhe në punë, kushtojini vëmendje vetëm parave.

Peshqit-Mos u trishtoni nga mendimet e zakonshme për të kaluarën, prisni përpara. Në punë është një ditë që duhet t’i kushtoni pushimit total.

Të ngjashme