E diela vjen me shumë vapë dhe me astrologun Paolo Fox

2 muaj më parë

Dashi-Hëna ka qenë kundër jush gjatë javëve të fundit dhe ju mund të jeni ende të shqetësuar. Nervat në skaj mund të çojnë në përplasje të afërta në fusha të ndryshme veprimi. Forca juaj nuk do ju bëjë të shembet, por gjithsesi këshillohet një ditë relaksi, për ta kaluar së bashku me të dashurit tuaj. Gjatë verës, marrëdhëniet e pasigurta sentimentale duhet të forcohen.

Demi-Në funksion të javës së ardhshme, me detyra edhe të shtrenjta, fundjava mund të jetë e dobishme për zgjidhjen e problemeve të vogla. Shqetësimet e vogla do të largohen së shpejti. Kini kujdes nga ata që duan t’ju diskreditojnë dhe mos u kushtoni vëmendje thashethemeve pa kuptim, të cilat mund të evoluojnë negativisht.

Binjakët-Rehatitë tuaja të menjëhershme vijnë nga Venusi dhe Mërkuri. Ju keni një dëshirë për risi dhe imagjinata është në anën tuaj. Rutina në vendin e punës mund të jetë paksa e mundimshme dhe përgjigjet janë të vështira për t’u arritur. Për këtë fundjavë hapuni me njohje të reja në fushën sentimentale. Mos i nënvlerësoni takimet e reja, veçanërisht në rrethana të qeta dhe të këndshme.

Gaforrja-Kjo ditë do të jetë falë Hënës, e cila është në shenjën tuaj sot, por është e ligjshme të prisni diçka të rëndësishme për javët e ardhshme: idetë do të jenë në anën tuaj. Ndoshta ka disa vështirësi ekonomike dhe familjare për të kapërcyer. Nga ana tjetër, sfera sentimentale jep gjallëri të mira: edhe çiftet që kanë pasur keqkuptime së fundmi mund të sqarohen dhe të fillojnë nga e para.

Luani-Siç ju ndodh ndonjëherë, shumë sy janë përqendruar tek ju. Vrullësia dhe çiltërsia mund të jenë veçoritë tuaja, por e rëndësishme është të mos tejkaloni dhe të fokusoheni tek elementët pozitivë që do të shfaqen: në fakt, mund të ketë lajme të lumtura në fushën sentimentale.

Virgjëresha-Nëse po ktheheni nga ditë shumë të lodhshme, kjo e sotmja mund të jetë një ditë e këndshme dhe shumë shpejt mund të zgjidhen edhe problemet që keni mbartur prej kohësh. Nëse disa njerëz lundrojnë kundër jush, përpiquni t’i shpërfillni ata: më mirë disa njerëz të besuar se shumë jo shumë qetësues.

Peshorja-Perspektivat e reja për punë janë të këshillueshme për ju: nëse keni ndërmend të inauguroni biznese të reja ose të ndryshoni zyra, kjo është koha e duhur. Duke hequr dorë nga zhgënjimet e fundit, mund t’i përballoni javët e ardhshme me besim të mirë. Nëse ju është dashur të përballeni me zhgënjime dhe tradhti, tani do të jeni në gjendje të vazhdoni përpara dhe të filloni nga e para.

Akrepi-Forca juaj e brendshme është shpesh një litar shpëtimi. Ju keni arritur të maskoni pasiguritë dhe zhgënjimet tuaja, por është e mundur që të keni krijuar pak stres dhe zhgënjim. Në të ardhmen, mund të jetë koha ideale për të ndryshuar kursin dhe për të filluar përsëri, edhe nëse nga e para dhe me pak siguri.

Shigjetari-Venusi dhe Mërkuri ju përqafojnë duke i dhënë forcë mbi të gjitha sferës sentimentale; ndërkohë që mund të keni disa shqetësime në vendin e punës: ngushëlloni veten duke menduar se zëvendësuesit tuaj eventualë me shumë mundësi nuk do të jenë në nivelin tuaj. Mos mendoni për problemet e së ardhmes sot: është më mirë të hidhni hap pas hapi.

Bricjapi-Braktisni shqetësimet dhe mendimet negative që ju kanë kapluar kohët e fundit: disa njerëz mund t’ju kenë zhgënjyer, por mos u kushtoni shumë rëndësi. Nëse jeni duke përjetuar marrëdhënie sentimentale që nuk janë të përcaktuara mirë, në funksion të vjeshtës së ardhshme, përgatitni rrugën e duhur për t’i forcuar ato.

Ujori-Jeni të stresuar apo dikush ju ka kritikuar gjatë javëve të fundit? Merrni një ditë të këndshme pushimi, në mënyrë që të bllokoni humorin e keq. Kujdes nga marrëdhëniet romantike: Afërdita së shpejti mund t’ju vërë në provë; dhe nëse jeni beqarë, mos nxitoni të gjeni “personin e duhur” dhe lidhjen.

Peshqit-Hëna është pranë jush. Përfitoni për të planifikuar diçka për të ardhmen, qofshin këto investime profesionale apo sentimentale. Nëse mendoni se dikush ju ka borxh para dhe dëshironi që ai t’ju japë një dorë, tani mund të jetë koha t’i kërkoni. Nëse ju duket se emocionet po përmirësojnë qetësinë tuaj, angazhohuni të largoni melankolinë e momentit.

Të ngjashme