Kryefjala Logo

E diela nis me parashikimet e astrologut Paolo Fox

8 Tetor, 2023 | 10:31 am

Dashi-Është një kohë interesante për të takuar njerëz. Në punë në këtë periudhë jeni shumë të lodhur, jeni mirë po por sa do të zgjasë kjo të qenit nën stres?

Demi – Do të jetë një ditë reflektimi për çiftet. Në punë, rikuperoni me qetësi marrëdhëniet dhe projektet e ndërprera: është ende e mundur t’i rregulloni ato.

Binjakët – Vështirësi të mëdha për një histori që nuk po shkon mirë, mund të shpërthejë një polemikë. Në punë, kushtojini vëmendje pengesave edhe sepse lodhja ka filluar të ndihet.

Gaforrja – Çiftet që kanë debatuar tani mund ta rikuperojnë lidhjen e tyre. Në punë, harroni të kaluarën dhe jetoni të tashmen: planet tuaja janë gati të realizohen.

Luani-Këtu është dita klasike kur dikush mund t’ju mërzitë: kujdes me dashurinë. Në punë, nëse keni një aktivitet tregtar, mund të ketë një diskutim.

Virgjëresha – Çiftet që kanë përjetuar një krizë të fortë do të qartësohen. Në punë, përpiquni të rikuperoni një punë ose një mirëkuptim apo edhe një marrëdhënie: keni një shans të madh për të pasur sukses.

Peshorja – Në dashuri pak stres në çift shmangni debatet e kota. Në punë në këtë periudhë ndiheni kreativ, filloni të planifikoni punë të reja, por vetëm për aq kohë sa ato nuk janë shumë të komplikuara.

Akrepi – Në dashuri, shmangni nxitjen e polemikave të panevojshme me partnerin tuaj. Në punë ata që kanë përgjegjësi do duhet ta zgjidhin gjithçka me guxim.

Shigjetari-Lëreni dashurinë për të tjerët dhe mendoni vetëm se si duhet të ndiheni për veten tuaj. Në marrëveshjet e ardhshme të punës edhe nëse ju kujtojnë diçka të gabuar dhe nuk do të donit ta pranonit.

Bricjapi – Nëse jeni beqar, ka ardhur koha të merrni guxim dhe të kërkoni dashurinë. Në punë është koha ideale për të vazhduar diskutime të rëndësishme ose ndoshta një projekt, diçka që ju intereson veçanërisht.

Ujori – Në dashuri, një ditë e luhatshme me partnerin. Në punë sot do ju duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme, por merrni kohën dhe mos rrezikoni asgjë.

Peshqit – Në dashuri Hëna është pozitive dhe favorizon takimet. Në punë nëse ju telefonojnë për diçka që nuk ju kënaq shumë, mos u zemëroni.

Të ngjashme