E diela nis me kafe dhe astrologun Paolo Fox

1 muaj më parë

Dashi-Ndërsa lëvizni me qetësi dhe shmangni teprimet, do të ishte e përshtatshme t’i hapni derën njohjeve të reja: për beqarët dhe për ata që kanë pasur zhgënjim, dashuria mund të buzëqeshë. Sot mund të jetë një ditë e përshtatshme për kontrolle praktike dhe financiare.

Demi-Një nga prioritetet kryesore të ditës është gjetja e paqes së brendshme. Takimet interesante dhe idetë e shkëlqyera janë të preferuarat për sot. Projektet e ardhshme janë interesante, por ajo që bie në sy është dëshira e re për të dashur dhe për të takuar njerëz interesantë.

Binjakët-Situata aktuale është ambivalente: nëse dashuria favorizohet nga Venusi, situata e punës është më komplekse: ka raste që lidhen me probleme ekonomike dhe të tjera me projekte që çojnë në hezitime. Si një person krijues, ju do të jeni në gjendje ta ktheni veten në lojë.

Gaforrja -Java e 15 gushtit ishte një javë e shqetësuar për shumë prej jush. Në dashuri aktualisht ka ulje-ngritje. Në marrëdhëniet ndërpersonale keni ndjenjën e pakëndshme se keni dhënë shumë më tepër sesa keni marrë. Disa çështje burokratike dhe ligjore duhet të rishikohen.

Luani-Së fundmi shumë çifte kanë qenë në krizë dhe disa lidhje mund të konsiderohen të përfunduara: edhe për këtë arsye dita e sotme mund të jetë e shqetësuar. Në anën e punës ka shumë për të bërë, ndonjëherë me detyra të reja dhe përgjegjësi më të mëdha. Për beqarët favorizohen takime interesante dhe ju buzëqesh edhe miqësia.

Virgjëresha-Pas një jave kaq intensive, do të ishte koha për të gjetur pak relaksim. Në përgjithësi, nuk mungojnë entuziazmi si dhe mundësitë për ata që mendojnë për projekte të reja. Disa pasiguri për ata që duhet të bëjnë një zgjedhje tinëzare: është mirë të meditoni për veten tuaj përpara se të veproni.

Peshorja-Për sot këshillohet të peshoni mirë veprimet dhe të shmangni polemikat e panevojshme: në fund të fundit, lëvizni në mënyrë metodike dhe mos e teproni, edhe për ata që kohët e fundit kanë shpenzuar shumë në nivel fizik: për të rifilluar, java e re kërkon pushim fillestar. .

Akrepi-Nëse muajt e fundit keni grumbulluar ngarkesa të rëndësishme tensioni, aktualisht jeni në gjendje të vendosni veten në një mënyrë më reflektuese dhe të vëmendshme. Këshillohet që të mos bini në diskutime të parëndësishme dhe në dashuri, kini kujdes nga tradhtitë dhe xhelozitë e kota. Jini më të pranishëm ndaj partnerit tuaj; edhe nëse disa çifte fillojnë të kenë divergjenca të konsiderueshme.

Shigjetari-Sot ka një dëshirë të madhe për të bërë dhe për të dalë; por edhe për të hequr qafe një barrë, me çmimin e mospëlqimit të dikujt. Në vendin e punës ka ide dhe iniciativa që nuk mbështeten gjithmonë nga ata që ju rrethojnë. Duhet të shmangim polemikat në fushën sentimentale, veçanërisht në çiftet që së fundmi kanë pasur probleme.

Bricjapi-2023 është potencialisht një vit shumë interesant, për sa kohë që ju e vendosni veten në linjë. Ata që kanë bërë projekte dhe praktika pune së shpejti do të duhet të zbatojnë njohuritë e marra. Asgjë nuk duhet t’i lihet rastësisë për të zgjidhur disa probleme (sidomos ato që kanë të bëjnë me prioritetet). Shumë çifte tashmë mund ta zyrtarizojnë lidhjen e tyre, ndërsa beqarët nuk duhet të përmbahen nga njohjet dhe mundësitë.

Ujori-Bëni një pushim rigjenerues këtë fundjavë, në gjendje – pse jo – të sjellni edhe disa ide për rrugët që duhen ndjekur. Ekziston një dëshirë për të bërë disa ndryshime në jetën e dikujt: në dashuri do të dëshironi të organizoni diçka të këndshme dhe argëtuese.

Peshqit-Është e rëndësishme të lini pas të kaluarën dhe të shikoni përpara me pozitivitet: në këtë kuptim tani keni fituar një ekuilibër më të madh. Ka ende njëfarë pasigurie në vendin e punës dhe përplasje të mundshme me punëdhënësit. Nëse ka mosmarrëveshje me partnerin tuaj, do të ishte e përshtatshme të flisni për këtë në mënyrë të qartë dhe të qetë.

Të ngjashme