Kryefjala Logo

E diela është pushim për të gjithë përveç Paolo Fox

3 Shtator, 2023 | 11:17 am

Dashi-Jeni mjaft të acaruar nga vonesat dhe pengesat dhe dëshironi zgjidhje të menjëhershme. Por nëse Marsi është në opozitë, Hëna mbetet e favorshme dhe hap derën për emocione të reja. Pjesa e fundit e vitit do të jetë e mbushur me mundësi; ndërkohë përkushtojuni marrëdhënieve të bukura, miqësive të sinqerta.

Demi-pas disa periudhash pritjeje, mund të vijnë përgjigje në lidhje me projekte dhe çështje ekonomike. Nëse e papritura ka prekur edhe sferën tuaj sentimentale, këshillohet të ndaloni deri në fund të shtatorit dhe kur është e mundur, të ndërmjetësoni.

Binjakët-Pasiguritë, vonesat ose problemet fizike – të shkaktuara nga Dielli dhe Mërkuri disonant – po ju shkaktojnë pasiguri. Nga ana tjetër, Marsi i favorshëm ofron një sërë takimesh që do t’ju lejojnë të zgjidhni njerëzit me të cilët të kaloni kohë me kë të jeni dhe kujt t’i besoni.

Gaforrja-Edhe nëse shumë prej jush tregojnë siguri, ata kanë në brendësi të tyre trazira dhe mundime që lidhen me episodet e jetës që lidhen me të kaluarën. Ne duhet të heqim qafe mendimet negative dhe të shohim përpara. Në këtë periudhë nuk favorizohen ndjenjat me disa shenja të zodiakut: Dashi, Peshorja dhe Bricjapi.

Luani-gjatë muajve të fundit ka pasur pasiguri, zgjedhje të vështira për të bërë; në disa raste edhe probleme me shefin ose me aspekte që lidhen me pronat. Së shpejti duhet të përballemi me situata përgjegjësie, por ndërkohë është e rëndësishme të kujdesemi me kujdes për marrëdhëniet e dashurisë dhe miqësisë, të flasim qartë dhe të mos vazhdojmë t’i shtyjmë mënjanë çështjet e rëndësishme.

Virgjëresha-Kohët e fundit keni përjetuar një gjendje vetmie ose, për ata që janë të rrethuar nga njerëz të ndryshëm, të pa kuptuar dhe vlerësuar. Shumë herë keni mbajtur këndvështrime dhe ide brenda, duke rrezikuar të keqkuptoheni. Dielli dhe Mërkuri në shenjën tuaj tregojnë projekte interesante për të ardhmen, ndonëse të kushtëzuara nga një konfuzion në organizatë.

Peshorja-Është më mirë ta thuash menjëherë: kjo e diel është pak zhgënjyese; do të ishte më mirë të pushoni, veçanërisht për ata që kanë pasur probleme fizike kohët e fundit. Kohët e fundit keni marrë pozicione, jo gjithmonë të përbashkëta nga ata që ju rrethojnë, por mbani mend se marrja e rreziqeve në disa raste mund të sjellë diçka të mirë në planin afatgjatë.

Akrepi-E keni të vështirë t’i lini gjërat t’ju rrëshqasin: ndonjëherë nuk duhet t’i bëni vetes shumë pyetje të kota. Kjo duhet të jetë një ditë për të rifituar forcën e humbur; këshillohet kundër rreziqeve dhe problemeve të mëtejshme. Në muajt e ardhshëm do të kuptoni nëse zgjedhjet e bëra së fundmi do të jenë të suksesshme apo jo.

Shigjetari-të lodhur nga rutina e përditshme, do të udhëtoni në një shtator plot ngjarje dhe ide novatore. Nëse ka ndjenja pozitive në lojë, hipni në valë, por të shikoni përreth edhe beqarët mund të krijojnë takime shumë interesante. Projektet e reja të preferuara.

Bricjapi-Keni medituar për një kohë të gjatë për projektet, planet për të zbatuar: tani ka ardhur ora e së vërtetës, duke shpresuar se do të vijnë edhe konfirmimet pozitive. Në këto ditë ka një dëshirë për të organizuar një takim vendimtar. Pas një pjese të parë kritike, fillimi i kësaj pasdite të kësaj fundjave mund të tregojë një kthesë.

Ujori-Ka një dëshirë për projekte të reja, për të mos përsëritur veten apo për t’u rikthyer pas gabimeve të së shkuarës; edhe ata që tashmë kanë një punë ose një aktivitet mund të bëjnë ndryshime të vogla por stimuluese. Do të dëshironit të hiqni qafe një barrë, të kishit disa lëkundje pozitive: prej disa kohësh marrëdhëniet sentimentale kushtëzohen nga një farë monotonie.

Peshqit-Sfera profesionale – veçanërisht për ata që përgatiten për projekte të reja – po bëjnë shumë (ndoshta shumë) pyetje: deri në fund të muajit do të keni mundësi të bëni ndryshime të vogla në planet tuaja. Dashuria është pak e dobët, e cila do të kishte nevojë për më shumë pasion, stimuj.

Të ngjashme