Kryefjala Logo

E diela e relaksit me astrologun Paolo Fox

21 Janar, 2024 | 9:49 am

Dashi-Është e pamundur të thuhet se kjo është një periudhë e qetë, sepse ka shumë gjëra për të bërë. Nëse asgjë nuk ka lëvizur ende, lëvizni me vendosmëri. Jini të kujdesshëm për të bindur ekipin tuaj.

Demi-Të shoh gjithmonë të fortë me këtë qiell të bukur. Edhe Venusi është gati të kthehet në favor. Sigurisht që nuk mungojnë sfidat, edhe sepse kur gjërat shkojnë mirë rrezikoni të tërhiqni zili. Historitë që lindin këto ditë do të rriten.

Binjakët-ju keni përjetuar një fillim muaji konfuz, por faza më e mirë po vjen. Duhet ende vëmendje për çështjet ekonomike. Në dashuri nuk është e lehtë të fshish plagët, por angazhohu që të rizbulosh gëzimin tënd karakteristik të të jetuarit.

Gaforrja-Pavendosmëri dhe nervozizëm edhe për disa ditë, më pas gjërat do të përmirësohen shumë.Me siguri në këtë moment ju duhet të sqaroni çështjet e punës, por më e keqja do të kalojë shpejt.

Luani-ki kujdes, mbaj një profil të ulët tani, sepse pas disa javësh gjërat e thënë lehtë mund të kthehen kundër teje dhe të shkaktojnë telashe.

Virgjëresha-Ky fund janari është shumë i bukur dhe ka shumë gjëra të mundshme për ju. Me siguri ju jeni lodhur duke rregulluar gjërat, duke ecur përpara pa ndihmën e të tjerëve, përfshirë familjen tuaj. Për fat ju jeni të vendosur. Këto ditë ju ndiheni pak të mbingarkuar nga ngjarjet sepse ju kërkohet të veproni shpejt pa menduar shumë si të doni.

Peshorja-Ka një rënie të vogël. Ata që kanë bërë zgjedhje të rëndësishme në karrierë duhet të kenë parasysh se kërkon kohë për një përshtatje të re. Kini kujdes në dashuri sepse ka rrezik provokimi: mos u bini pas, lëreni gjithçka të rrëshqasë mbi ju.

Akrepi-Planetët janë të favorshëm për dashurinë. Shpenzimet dhe kontratat janë ende komplikime, por shikoni të ardhmen me besim dhe fokus tek ndjenjat.

Shigjetari-shkeljet në këtë kohë mund t’ju tërheqin. Disa kompromise të nevojshme me Peshqit dhe Binjakët, në këtë moment jeni pak të padurueshëm me ata që shfaqen shumë ndërhyrës në zgjedhjet tuaja, edhe nëse e bëjnë këtë me mirëbesim.

Bricjapi-Fitoret për ju, të vogla dhe të mëdha, janë afër. Ju duhet të rrethoheni me njerëz bashkëfajtor dhe të vlefshëm. Mundësi të mira për dashuri, si për ata që kërkojnë një person të ri, ashtu edhe për ata që duan të rikuperojnë një ndjenjë.

Ujori-Ju jeni në mëshirën e ngjarjeve dhe erërave të mëdha. Ka nga ata që bëjnë një hap përpara dhe dy hapa prapa. Një projekt i lindur në mënyrë eksperimentale do të jetë me fat.Gjërat po përmirësohen në dashuri dhe duket se ka shumë më pak shqetësime për të përballuar në krahasim me dhjetorin.

Peshqit-Po fitoni lartësi. Nëse së fundi i keni dhënë fund një lidhjeje, po përjetoni një moment rebelimi, por kjo fazë ndoshta do të kalojë dhe së shpejti do të ndjeni sërish thirrjen e dashurisë. Kushdo që ka biznesin e tij ka një kënaqësi të vogël që i vjen përpara.

Të ngjashme