Kryefjala Logo

E diela e parë e gushtit për shenjat e horoskopit është kështu:

6 Gusht, 2023 | 11:03 am

Dashi-Keni qenë nën sulm dhe presion për disa kohë (sidomos në vendin e punës), me pasojë të pashmangshme të akumulimit të stresit dhe zhgënjimit; dhe kështu ka ardhur koha për të ngritur zërin dhe për t’u dëgjuar. Në dashuri priten takime të reja dhe për çiftet tashmë të formuar ka ardhur koha për të forcuar lidhjet.

Demi-Rrjedha e ngjarjeve e ka bërë të pashmangshme rishikimin e planeve të punës dhe zgjedhjeve. Me javën e re, sfera sentimentale del nga tortura e saj, me polemika që megjithatë duhen zbutur. Beqarët duhet të shikojnë përreth: pjesa tjetër e verës mund të sjellë lajme të mira.

Binjakët-Nëse keni ndjesinë se keni përfunduar në një harresë melankolie dhe lodhjeje, ju presin takime interesante dhe një dëshirë më e madhe për t’u rikthyer në rrugën e duhur. Kohët e fundit mund të ketë pasur disa keqkuptime në familje dhe është mirë të qetësoni shpirtrat. Vizitat e herëpashershme janë të favorizuara këtë të diel të gushtit.

Gaforrja-Së shpejti në vendin e punës do të mbërrijnë telefonata të reja, rinovime kontratash që skadojnë dhe thirrje interesante. Gushti mbetet një muaj i dobishëm për të gjithë ata që presin takime dashurore: përfshihuni dhe planifikoni se çfarë të bëni për javët e ardhshme.

Luani-Jeni pak i padurueshëm në vendin e punës: disa kanë nevojë për më shumë para, të tjerët thjesht kanë këndvështrime të ndryshme nga eprorët dhe kolegët: gjërat duhet të rregullohen në javët e ardhshme. Dridhje të favorshme në fushën e dashurisë: edhe ata që përjetojnë një krizë nuk duhet të humbasin shpresën.

Virgjëresha-Gjatë javëve të fundit keni pasur disa probleme ekonomike, por Hëna ka filluar të jetë më pak e pafavorshme dhe për këtë arsye, me durim, gjërat mund të përmirësohen. Fusha sentimentale mund të eksplorohet me interes dhe kuriozitet, por është e nevojshme të bëni pak përpjekje për të.

Peshorja-Aktivizoni trurin tuaj dhe riaktivizoni veten sepse së shpejti mund të vijnë ide të mira në vendin e punës. Vetëbesimi dhe sharmi mund t’ju bëjnë të kapërceni tensionet romantike ose, për beqarët, të çojnë në takime të reja. Por bëni kujdes që të mos e neglizhoni aftësinë fizike.

Akrepi-Janë të shumta marrëdhëniet ndërpersonale të cilat duke filluar nga qershori kanë shfaqur aspekte kritike dhe çarje të papritura. Ka pasur shumë keqkuptime, por për momentin është mirë të mos hasni njerëz të aftë për t’ju acaruar. Në fushën sentimentale, beqarët janë aktualisht skeptikë dhe çiftet kanë sjellë disa probleme.

Shigjetari-Është e nevojshme t’i mbani larg grindjet në familje: edhe nëse nuk mungojnë problemet, dita favorizon qepjet dhe zgjidhjet për t’i rregulluar gjërat. Absolutisht, nervozizmi tani është afër, por me kujdes mund të dilni prej tij.

Bricjapi-Po ktheheni nga një periudhë plot angazhime dhe për rrjedhojë jeni plot me njëfarë lodhjeje, por mund të dilni me zgjidhjen e një problemi që e keni mbartur prej kohësh, por këshillohet të bëni një bilanc të situatës me kolegët ose anëtarët për çështjet e punës.

Duke filluar nga tetori, dashuria mund të fluturojë, por këshillohet që të ktheheni në rrugën e duhur që tani.

Ujori-Edhe nëse ndonjëherë mund të jetë e vështirë, në rastin tuaj do të jetë mirë të tregoheni të kujdesshëm si në fushën profesionale ashtu edhe në marrëdhëniet ndërpersonale. Mes mosmarrëveshjeve dhe emocioneve që nuk janë gjithmonë të kontrollueshme, shqetësimet për të ardhmen rriten në mënyrë dramatike. Edhe në fushën sentimentale dita nuk është shumë e favorshme: dyshime dhe xhelozi të mundshme.

Peshqit-Në periudhën e fundit keni përdorur më shumë para se sa pritej, edhe pse shumicën e kohës për arsye familjare. Në çdo rast, do të jetë mirë, në funksion të shtatorit, të rimendoni disa situata të pavolitshme profesionale; dhe gjithashtu këshillohet që problemet familjare të përballen me qetësi.

Të ngjashme