Kryefjala Logo

E diela e fundit e korrikut me astrologun Paolo Fox!

30 Korrik, 2023 | 10:31 am

Dashi-qëllimet tuaja të mira nuk diskutohen. Por pikërisht për shkak të këtij vullneti të shkëlqyer, mosarritja e qëllimeve të caktuara rrezikon të shkaktojë acarim dhe humbje të durimit. Për shkak të një hëne të pafavorshme, ndjenjat mund të shkaktojnë diskutime veçanërisht në ato çifte tashmë kërcitëse.

Demi- jeni plot punë, projekte dhe qëllime të mira. Ka kaq shumë për të bërë, por pikërisht për këtë është e këshillueshme që të qetësoheni, të porosisni dhe të planifikoni për të arritur zbatimin sa më të mirë të fakteve (kujdes nga aspektet ekonomike). Dritë jeshile për emocionet, por dikush mund të sjellë vuajtje me vete: është e preferueshme, në këtë kuptim, të braktisësh situata të ngatërruara dhe të pazgjidhura.

Binjakët-Disa ditë jo tamam të shkëlqyera po formohen. Nervozizmi dhe lodhja duhet të merren parasysh, edhe sepse përpjekja për të bërë disa gjëra në të njëjtën kohë nuk është vendimi më i mençur për t’u marrë. Është e nevojshme të analizohet marrëdhënia në çift, veçanërisht për çiftet që kanë kohë që mbartin keqkuptime.

Gaforrja-Një zbulim është i përshtatshëm për ju: veçanërisht për ata që kanë në lojë aktivitete pune ose projekte, do të jetë mirë të rishikoni planet në dritën e ngjarjeve të fundit. Nuk përjashtohen kthimet në planet e ndërprera më parë. Në dashuri, ka të ngjarë që po mbani pas vetes pasojat e keqkuptimeve dhe tensioneve të pazgjidhura.

Luani-Prania e Diellit dhe Venusit në shenjën tuaj duhet shfrytëzuar siç duhet: prandaj këshillohet të hipni në entuziazmin dhe guximin, tashmë të juaji nga natyra. Si në fushën profesionale ashtu edhe në atë sentimentale do të keni shaka për të luajtur: janë planifikuar takime të reja dhe mos kini frikë të bëni lëvizjen e parë.

Virgjëresha-Do të jetë mirë që në këtë periudhë të merreni me punë për të marrë rezultatet deri në fund të vitit 2023: dritë jeshile, pra për programe studimi apo projekte pune. Do të arrini të kapërceni shqetësimet dhe hutimet, por këshillohet të qëndroni vigjilentë në dashuri: për të gjithë ata që përjetojnë dashuri të kahershme, është ende e nevojshme të kultivoni ndjenjën ditë pas dite.

Peshorja-Ju pret një gusht rigjenerues nga këndvështrime të ndryshme, si për ata që kanë pasur probleme fizike, por jo vetëm: dëshira për dashuri do t’ju trokasë së shpejti në derën tuaj, por gjithsesi është e nevojshme të hipni valën në fryte. duke bërë. Nëse keni përjetuar zhgënjime kohët e fundit, do të jeni në gjendje të hiqni disa guralecë nga këpuca.

Akrepi-Dita e sotme do të duhet të kapërcehet, e lodhshme edhe për shkak të një Venusi të kundërt. Për të gjetur përgjigje të kënaqshme për dilemat e punës, do të duhet të prisni gjysmën e dytë të vjeshtës së ardhshme, por këshillohet që sot të jeni të hapur ndaj stimujve të rinj në fushën sentimentale: kjo vlen edhe për marrëdhëniet afatgjata, të cilat kërkojnë stimuj. për të mbajtur gjallë marrëdhënien.

Shigjetari-Muaji që po i afrohet fundit ka qenë zhgënjyes nga pikëpamja e biznesit dhe do të duhet të presim shtatorin për të rifilluar dhe për të kapërcyer disa zhgënjime. Megjithatë, gushti mund të përfaqësojë një rilindje, para së gjithash duke gjetur qetësi të brendshme.

Bricjapi-Nisuni me entuziazëm në këtë të dielë të favorshme: me entuziazëm dhe dëshirë për të bërë do të jetë e mundur të fitoni sfida dhe të hakmerreni. Të rinjtë do të mund të përballen me sfida të reja me mbështetjen e familjeve të tyre. Nëse jeni zhgënjyer në dashuri, jini të fortë dhe kini vetëbesim: së shpejti do të keni mundësi të keni kënaqësitë tuaja.

Ujori-Me shumë mundësi do të zhgënjeheni nga rrafshësia e javëve të fundit; dhe gjithashtu në dashuri shumë prej jush kanë përjetuar tensione, shqetësime dhe vështirësi. Duke rikuperuar stabilitetin emocional, duke gjetur ekuilibrin tuaj dhe duke lënë mënjanë ngjarjet që kanë rezultuar negative jo me vullnetin tuaj, do të jetë më e lehtë të përmirësoheni.

Peshqit-Nëse hëna ju ka kthyer shpinën gjatë ditëve të fundit, do të jetë e mundur të rifilloni nga sot. Shikoni me kujdes mundësitë e punës, që do të zbatohen në shtator: një ngërç është i mundur deri në mes të gushtit, por në rast dashurie me shikim të parë dhe tërheqjeje, momenti mund të jetë i favorshëm dhe për këtë arsye ecni përpara, ndoshta me kujdes.

Të ngjashme