Kryefjala Logo

E diela e astrologut Paolo Fox është kjo:

5 muaj më parë

Dashi-Vazhdoni të infektoni njerëzit që ju duan me entuziazmin tuaj. Përfitoni nga planetët e favorshëm për ju për të marrë vendime në lidhje me të ardhmen: veproni me qetësi dhe tregohuni të kujdesshëm ndaj nxitimit, pasi kjo mund të bëjë mashtrime. Hëna është në anën tuaj sot: përgatituni për lajmin e mirë që mund të arrijë në ditët në vijim.

Demi-Pushimet mund të vijnë me kujdes sepse puna po prodhon shumë stres. Për t’u përballur më mirë me projektet e reja, Jupiteri do t’ju ndihmojë të rriteni. Në fushën sentimentale, shikoni përpara dhe mos e lini veten të pushtoheni nga keqkuptimet e vjetra; dhe në të njëjtën kohë rekomandohet të mos e lini veten totalisht të mbytur nga ngjarje që kanë të bëjnë me shpenzime dhe prona të llojeve të ndryshme.

Binjakët-Nëse ditët e fundit ka pasur momente të vështira, mos u dekurajoni: hëna tani është në favorin tuaj dhe lëreni veten të shkoni te emocionet tuaja. Disa situata mund të kenë mbetur të pazgjidhura dhe janë ende në pritje të përgjigjeve të kënaqshme. Jini të kujdesshëm, pra, për të zbutur ankthin tuaj.

Gaforrja-Për këtë ditë mund të ketë disa reflektime për të bërë. Dikush mund t’ju ketë zhgënjyer, qoftë profesionalisht apo sentimentalisht, dhe tani më në fund prisni t’i shihni përpjekjet tuaja të njohura. Sot mund të ndiheni të lodhur dhe me gjakftohtësi.

Luani-Nëse doni të keni pak kënaqësi në punë, përpiquni ta planifikoni me kujdes dhe këmbëngulni edhe në rast të pengesave të paparashikuara. Këshilla për këtë të diel, megjithatë, është të pushoni, në mënyrë që të largoni angazhimet (dhe stresin) e fundit. Beqarët mund të mbështeten te Venusi i favorshëm dhe të tregohen.

Virgjëresha-Para se të filloni sfida të reja, këshillohet që të rimbushni bateritë. Edhe nëse ka pasur shqetësime të jashtme, mbani një kokë të qartë. Mund të ketë punë ose shpenzime të reja në horizont: gjëja e rëndësishme është të arrini në pikën gati për zgjedhjet që do të bëhen. Këshillohet që të mos përsëriteni gabimet e së shkuarës dhe të mos bini në sfida apo provokime të lehta.

Peshorja-Ka shumë gjasa që në këtë periudhë të jeni kapur nga shumë gjëra për të bërë dhe pak të dominuar nga kaosi i përgjithshëm. Këshilla është të ruani qetësinë të paktën në sferën sentimentale. Nuk mungojnë lajmet e mira: nëse fillimi i vitit ishte i ndërlikuar, duke filluar nga javët e ardhshme do të jetë e mundur të korrigjohen disa gabime. Mos e përjashtoni veten nga njohjet e reja.

Akrepi-Këshillohet të përfitoni nga e diela për të gjetur me qetësi zgjidhje të mira dhe qartësi në funksion të javës së re. Nëse keni dyshime ose keqkuptime me partnerin tuaj, është më mirë të sqaroheni përpara se gjërat të përkeqësohen. Shikoni me kujdes për çdo shkelje, e cila së shpejti mund të çojë në disa probleme të padëshiruara.

Shigjetari-Planetët duken pikërisht në anën tuaj. Këtë të diel lëreni veten, qoftë larg shtëpisë apo duke iu përkushtuar pasioneve tuaja, çlironi pa hezitim imagjinatën tuaj. Edhe marrëdhëniet ndërpersonale mund të japin kënaqësi: nëse keni ndërmend të rikuperoni miqësitë në krizë, përfitoni nga kjo ditë.

Beicjapi-Pavarësisht forcës dhe energjisë suaj, ju rekomandohet një e diel relaksuese. Ju ndoshta keni bërë një zgjedhje jete që kërkon shumë energji, por lodhja është në prag. Mos jini tepër argumentues dhe reflektoni për çdo gabim që keni ose do të keni në fjalimet e ndërmarra.

Ujori-Nëse periudha nuk ju duket ideale dhe ju shfaqet një humor negativ, mos i fajësoni të gjithë. Nëse keni nevojë për stimuj të rinj, thjesht ndryshoni skenën dhe kthehuni në lojë. Nëse rutina ju rëndon shumë, përfitoni nga kjo e dielë për të pasur një eksperiencë të re. Megjithatë, mendoni për shtigje të reja që duhet të ndiqni: një fazë e re e jetës ende meriton analizë adekuate.

Peshqit-Priten lajme për muajt në vijim. Duke pasur parasysh favoret e Saturnit dhe Jupiterit, mund të mendoni me besim për marrëdhëniet sentimentale që duhet të vazhdoni ose të ndërmerrni; megjithatë, këshillohet të keni kujdes në trajtimin e një akrepi dhe një luani: në disa raste ndjeshmëria juaj është në shënjestër, edhe sepse ju përpiqeni të refuzoni favoret.

Të ngjashme