Kryefjala Logo

Dita më e dashur e javës fillon me parashikimet e Paolo Fox

3 muaj më parë

Dashi-Kjo është një ditë e bukur e cila, me një Mars të favorshëm, ju jep një avantazh shtesë. Nëse ka një sfidë të vazhdueshme, qoftë ajo e lidhur me punën apo sentimentale, do të ketë një mënyrë për ta kapërcyer atë.

Demi-Një fundjavë më e mirë se dje po vjen me Hënën në shenjë që do të sjellë energji të mira. Javët e fundit kanë qenë të torturuara, por tani është koha për të rizbuluar gëzimin. Vëmendje vetëm për sferën ekonomike.

Binjakët-Kjo fundjavë fillon në një mënyrë disi të paqartë. Marsi përballë krijon disa probleme dhe ngadalëson përparimin tuaj. Mund të ndiheni të humbur dhe nervozë, por duroni. Kujdes nga polemika.

Gaforrja-Nuk ju pëlqejnë zgjedhjet e papritura edhe nëse herë pas here e gjeni veten të detyruar t’i bëni ato. Javët e fundit kanë qenë dashuria e ngarkuar dhe disi shpërqendruese. Kujdes nga krizat e marrëdhënieve. E diela do jetë një ditë më e mirë.

Luani-Ky është një qiell me forcë të madhe, sidomos nga pikëpamja e punës ku rikthehesh i suksesshëm. Vetëm në dashuri duhet pak më shumë vëmendje dhe disa çifte do të kontrollojnë stabilitetin e dashurisë së tyre.

Virgjëresha-Prej disa ditësh jeni nën presion për shkak të shumë angazhimeve dhe shumë gjërave për të bërë, por kjo lodhje ndikohet edhe në jetën tuaj private. Gjëja e rëndësishme që duhet të bëni është të mos mbyteni nga nervozizmi edhe nëse nuk do të jetë e lehtë me Marsin kundër jush.

Peshorja-Ky është një moment i veçantë për ju ku është e rëndësishme të rikuperoni pak aftësi fizike dhe energji. Afërdita është në shenjën tuaj dhe kjo do të thotë se dashuria është sërish protagonistja e jetës suaj. Lëreni të shkojë.

Akrepi-Kushtojini vëmendje diskutimeve për dashurinë këtë fundjavë dhe mos u fokusoni vetëm në atë që nuk funksionon në çift apo partner. Fjalët duhen matur por nga fillimi i dhjetorit Afërdita do të mbërrijë në shenjë dhe gjërat do ndryshojnë pozitivisht.

Shigjetari-Marsi, Mërkuri dhe Dielli do të jenë në shenjën tuaj nga e diela ndaj prisni gjëra të mëdha. Kjo është një periudhë rilindjeje të brendshme, por kini kujdes që të mos i mbingarkoni të tjerët me vetëbesim të tepruar. Dashuria është e mirë dhe ata që punojnë në art apo argëtim do të kenë një avantazh.

Bricjapi-Zakonisht gjithmonë mendoni fillimisht për punën dhe më pas për dashurinë, por këtë fundjavë duhet të bëni ndryshe. Dhjetori do jetë një muaj i ngarkuar me rrezik debatesh por i mirë nga pikëpamja e kontakteve të reja.

Ujori-Pas një dite të trullosur dhe konfuze, sot rikthehet pak qetësi. Mundohuni të mos lini të mbizotërojë monotonia sepse rreziku është të nervozoheni. Dashuria mund të kthehet në dhënien e emocioneve të mëdha.

Peshqit-Dita e sotme është pjesë e një periudhe që ju rikthen disa tensione në jetën tuaj. Edhe pak ndjenja e fajit kthehet, por përpiquni ta largoni sepse nuk është kurrë mirë. Këto ditë duhet të merren me pak kripë, por dhjetori do të jetë më i mirë.

Të ngjashme