Kryefjala Logo

Dita fillon me një kafe dhe parashikimet e Paolo Fox

4 Maj, 2023 | 9:09 am

Dashi-Në këtë moment duhet të jeni veçanërisht të durueshëm, gjë që nuk është e lehtë pasi është një dhuratë disi “e errët” për ju por duhet bërë një përpjekje. Drejtpërdrejtësia juaj nga njëra anë vlerësohet dhe nga ana tjetër lëndon ata që e urrejnë të thuhet e vërteta.

Demi-Jeni duke jetuar një periudhë të rëndësishme por pa pushim: ka shumë situata për të menaxhuar dhe angazhime të shumta, aftësia juaj për të vepruar është e jashtëzakonshme dhe suksesi nuk mungon. Do të duhej qoftë edhe një pushim i vogël për të marrë frymë.

Binjakët-Më shumë se yje të favorshëm në fushën sentimentale, mos u përmbaheni dhe pranoni ftesa/takime. Ata mund të rezultojnë të këndshëm. Ju nuk mund të mendoni vetëm për punën dhe shqetësimet, mënyra më e mirë për të pastruar mendjen tuaj është gjithashtu të shpërqendroheni dhe të qetësoni shpirtrat tuaj. Venusi ende në shenjën tuaj do t’ju ndihmojë të gjeni ritmin e duhur.

Gaforrja-Nga mesi i majit do të fillojë një fazë e re e jetës suaj, nuk do të jeni ende në gjendje të fluturoni shumë lart, por do të jeni në gjendje të vendosni një pajisje shtesë dhe të filloni të rifitoni lartësinë. Do të duhet pak kohë për t’u përmirësuar.

Luani-Nuk ju pëlqen të bëni kërkesa apo të “lypni” njerëzit për të marrë atë që dëshironi, qoftë në dashuri apo në punë. Ju duhet të keni njerëz mendjemprehtë përreth, të cilët kuptojnë paraprakisht nëse diçka nuk shkon. Shumë mendojnë se kanë dhënë më shumë se sa kanë marrë.

Virgjëresha-Dielli dhe Mërkuri janë në gjendje të mirë dhe në fund të majit Jupiteri do të rikthehet gjithashtu në një pozicion të rëndësishëm: kjo situatë pozitive astrale duhet shfrytëzuar në maksimum, mos u ndalni tani dhe jini të zënë për të vazhduar realizimin e një projekti. janë duke punuar në.

Peshorja-Një ditë vërtet e shkëlqyer ju pret mbi të gjitha falë Mërkurit i cili do të jetë sërish i favorshëm! Periudha e zymtë është tashmë pas jush, nuk ju mungon energjia dhe ka shumë vendosmëri për të shpenguar veten. Guxim, hidhuni!

Akrepi-Në orët në vijim do të dalin në shesh disa tensione të vogla, veçanërisht ata që nuk janë të kënaqur me situatën e punës. Është e vërtetë që duhet të dëgjoni zemrën tuaj, por nuk mund të mos merrni parasysh aspektin ekonomik sepse shpenzimet janë rritur.

Shigjetari-Po kaloni ditë të çuditshme. Ju ndiheni të pakujdesshëm dhe të trullosur dhe nuk ju pëlqen; po e vini shumë trupin dhe aftësitë tuaja në provë, mos prisni shumë nga vetja edhe nëse e keni kuptuar se keni një prag shumë të lartë tolerance.

Bricjapi-Keni ndjesinë se gjithçka është kundër jush por në realitet nuk është, edhe nëse është e vërtetë që keni të bëni me vonesa dhe komplikime. Kini shumë kujdes që të mos e derdhni këtë tension në dashuri dhe marrëdhënie me të dashurit tuaj. Nëse jeni nervoz, kafshoni gjuhën!

Ujori-Ju pret një ditë interesante, një prelud i një fundjave të dobishme për rizgjimin e pasioneve, ndjenjave apo diçka të bukur për miqësitë. Ata që kërkojnë një rritje do të duhet të punojnë shumë për ta marrë atë, por këmbëngulja gjithmonë shpërblehet. Guximi!

Peshqit-Ditë e mbarë edhe për ty. Gjatë orëve të ardhshme të këtij maji do të keni një kapacitet të mirë për iniciativë dhe sipërmarrje dhe pasioni po ju rizgjon gjithashtu, një përzierje e bukur që do të sjellë në mënyrë të pashmangshme avantazhe në dashuri dhe në punë.

Të ngjashme