Dita e verës dhe planet për çdo shenjë nga Paolo Fox

9 muaj më parë

Dashi

Jeta shoqërore do të marrë një shkëlqim, përtej angazhimeve në axhendë. Entuziazmi do të jetë në maksimumin e të gjitha kohërave, ndaj për ju do të jetë një muaj vitaliteti, të cilin do t’ju duhet ta shfrytëzoni plotësisht. Në dashuri këshilla është t’i referoheni dashurisë së njerëzve të dashur, sepse përndryshe në raste nevoje nuk do të mund të mbështeteni në mbështetjen e të tjerëve. Do të ketë një sfidë të re pune dhe nga pikëpamja e shëndetit dhe mirëqenies në përgjithësi do të keni një gjendje të shkëlqyer.

Demi

Do të gjeni një mënyrë për të ndryshuar rrënjësisht stilin e jetës tuaj dhe për t’ju bërë të ndiheni më mirë në çdo fushë. Përsa i përket dashurisë nuk duhet të përfundoni në panik, nëse nuk ndjeni të njëjtën gjë si partneri juaj. Për sa i përket punës, do t’ju duhet të vlerësoni aktivitetin që ju përfshin. Për shëndetin, java e mesit të marsit është ideale për rikuperimin e buzëqeshjeve dhe energjisë së humbur, si dhe për relaksim.

Binjakët

Së shpejti do të keni mundësinë të jetoni jetën ashtu siç dëshironi, por fillimisht në dashuri do t’iu duhet të heqni qafe praninë e njerëzve që pengojnë lumturinë tuaj, të prekur nga zilia ndaj atyre që kanë lindur në këtë  shenjë. Mund të ketë diskutime me shefin në vendin e punës. Përsa i përket shëndetit mund të lindin shqetësime psikologjike.

Gaforrja

Moment kompleks dhe përgjegjësi të reja. Në këtë fazë tranzicioni do të lindë vendimi për të marrë një histori të gjatë, a ia vlen të ndiqet? Në vendin e punës, pavarësisht problemeve, një koleg mund t’ju ndihmojë. Kur bëhet fjalë për shëndetin e përgjithshëm, do të jetë e rëndësishme të përqendroheni në hobi dhe aktivitete që ju pëlqejnë.

Luani

Për më tepër, horoskopi javor i Paul Fox nga  Luani sugjeron t’i jepet përparësi zgjidhjes së disa çështjeve personale, që lidhen edhe me të dashurit dhe familjen, që patjetër duhen zgjidhur.

Virgjëresha

Dashuria është pak e çuditshme, por do të keni ditë të këndshme nëse po jetoni një histori dashurie me Akrepin dhe Demin. Në punë situata përmirësohet dhe zgjidhja që prisni mund të vijë, edhe nëse mund të mos jetë plotësisht e kënaqshme.

Peshorja

Prioriteti është të kuptojmë se nuk është gjithmonë e mundur të kemi një shpjegim racional për situatat që na përfshijnë. Në dashuri vjen një fazë pacifiste. Për financat dhe punën do jeni në rrugën e duhur për rritjen profesionale. Për mirëqenien, rekomandohet të filloni një rutinë ushtrimesh aerobike të lehta dhe me peshë trupore.

Akrepi

Për Akrepin pritet zgjidhja e një pyetjeje që ka munduar të gjithë të lindurit në shenjën e ujit,  për disa kohë. Në dashuri, konceptimi i mendimit për të cilin një marrëdhënie e ndërmarrë me një person të dashur për ne duhet të zgjasë domosdoshmërisht për një jetë të tërë, duhet lënë pas. Në punë dhe financa, mos e teproni duke rritur shpenzimet shtesë dhe filloni të bëni shkurtime të kushtueshme dhe të panevojshme. Përsa i përket shëndetit në përgjithësi, përpiquni të zhvisheni nga superstrukturat që nuk ju lejojnë të shpreheni ashtu siç dëshironi.

Shigjetari

Për të lindurit e shenjës është e rëndësishme të mbani mend se jo të gjithë janë në gjendje të kenë ide të qarta si ju. Në dashuri shmangni diskutimet që mund të komprometojnë marrëdhëniet tuaja romantike. Në punë shmangni akumulimin e stresit dhe nga pikëpamja e mirëqenies me krijimtarinë tuaj do arrini t’i kundërviheni mërzisë.

Bricjapi

Vëmendje duhet t’i kushtohet aktiviteteve që zhvillohen, sepse gabimi për shkak të pavëmendjes mund të jetë afër. Tendenca për të bërë shpenzime të mëdha mund të çojë në probleme financiare. Për një mirëqenie të përgjithshme rekomandohet një dietë e pasur me fruta dhe perime.

Ujori

Do t’ju duhet përqendrimi i duhur për të ecur përpara. Në dashuri do të duhet të gjeni guximin për të zbuluar ndjenjat tuaja. Në punë dhe financa mund të lindë një shqetësim financiar. Këshilla për mirëqenien dhe shëndetin e përgjithshëm është të relaksoheni.

Peshqit

Peshqit , sipas horoskopit javor Paolo Fox, më në fund, nëse i vënë në jetë idetë që kanë pasur në kokë, do të arrijnë arritje të rëndësishme, në të gjitha aspektet e jetës, këshilla për të optimizuar mirëqenien është të shmangni teprimet në  konsumimin e ëmbëlsirave./CNA.al

Të ngjashme