Kryefjala Logo

Dita e martë e parashikuar nga astrologu Paolo Fox

12 Shtator, 2023 | 10:29 am

Dashi-Këtë të martë do të detyroheni të bëni një llogari për zgjedhjet tuaja të dashurisë për të kuptuar se cilin drejtim t’i jepni jetës tuaj të dashurisë. Nëse kohët e fundit ka pasur probleme me zemrën, një Venus miqësore ndihmon në zgjidhjen e tyre. Në punë mbërrijnë projekte të reja, mos u mbyllni në shtëpi sepse fati është në anën tuaj edhe për takime të reja.

Demi-Kushtojini vëmendje kësaj dite ku rikthehet pak siklet dhe pak siklet fizik. Më e keqja, megjithatë, ka mbaruar kështu që është koha për të ecur përpara dhe për të gjetur sërish vendosmërinë. Rezultatet kanë ardhur në punë dhe në dashuri jemi rikuperuar që nga tetori.

Binjakët-Në këtë ditë do t’ju duhet të zgjidhni disa probleme, përfshirë ato financiare, nga e kaluara që kanë krijuar kaos në jetën tuaj. Pavarësisht stresit, lajme të mira po vijnë dhe do të ishte më mirë të përfundonin menjëherë projektet sepse nga e mërkura do të vijë një rënie e vogël.

Gaforrja-Tregohuni të kujdesshëm në dashuri, veçanërisht nëse jeni i ri për të jetuar së bashku, sepse debatet janë afër. Dashuria përjeton një kthim prapa në këtë periudhë dhe problemet e përjetuara në punë nuk duhet të tërhiqen në sferën private.

Luani-Ju jeni duke pritur për njohjen e duhur dhe të merituar për të gjithë punën tuaj. Ka kënaqësi personale por ka edhe shumë lodhje. Në dashuri është një moment ngecjeje dhe kontrollesh. Mundohuni të mos e neglizhoni shumë partnerin për të menduar vetëm për punën.

Virgjëresha-Kjo periudhë është e mirë për punë dhe për krijimin e kontakteve të reja. Parajsa është në anën tuaj dhe ju ndihmon veçanërisht në çështjet praktike. Dielli dhe Mërkuri në tranzit sjellin një kapacitet të bukur për veprim.

Peshorja-Momenti që po përjetoni është paksa i veçantë dhe nëse ka pasur një krizë në punë, zgjidhjet do të gjenden lehtësisht. Vetëm kushtojini vëmendje marrëdhënieve tuaja me të tjerët, mos jini shumë të vrullshëm.

Akrepi-Jupiteri është përballë dhe sjell disa dyshime për punën, veçanërisht nëse sapo keni nisur një bashkëpunim të ri. Sidoqoftë, mos u shqetësoni dhe besoni më shumë në aftësitë tuaja. Në dashuri nuk po shkon shumë mirë, ka dikë që ju ka lënduar apo zhgënjyer por nuk duhet të prishni humorin për këtë. Vazhdo.

Shigjetari-Ky Venus e favorshme është e bukur dhe ju lejon të takoni njerëz të rinj dhe të ndiheni më të dashuruar se kurrë. Vetëm kini kujdes që të mos e mbani këmbën në këpucë të shumta. Nëse zemra juaj është e ndarë mes dy njerëzve, është koha për të bërë një zgjedhje.

Bricjapi-Në këtë periudhë jeni përballur me shumë ndryshime dhe probleme të vogla por kërkoni zgjidhje për gjithçka. Puna ecën mirë edhe nëse lodhja e ndjen veten. Dashuria? Duhet të presim tetorin për të përjetuar disa emocione të tjera.

Ujori-Kjo është një periudhë disi e trazuar ku as nuk e dini se çfarë doni nga jeta. Ka ngadalësime në punë por edhe në dashuri. Kërkoni pak qetësi për të gjetur përgjigjet brenda vetes.

Peshqit-Jeni në një moment trazirash të mëdha nga pikëpamja e punës ku ka shumë gjëra për të bërë por edhe shumë kënaqësi. Nga pikëpamja fizike nuk ndiheni në formë perfekte, por duhet të jeni të duruar. Dashuria duhet të kujdeset më shumë për mirëqenien psiko-fizike.

Të ngjashme