Kryefjala Logo

Dita e fundit e tetorit me astrologuan Paolo Fox

31 Tetor, 2023 | 10:16 am

Dashi-Përpiquni të lini të gjitha situatat më të ndërlikuara dhe negative të rrëshqasin mbi ju. Nga ana fizike tregohuni të kujdesshëm dhe kushtojini vëmendje disa shpenzimeve shtesë që do të krijohen.

Demi-Sot do t’ju duhet të luftoni me një kundërvënie të Diellit, Marsit dhe Mërkurit. Mundohuni të mos reagoni me forcë ndaj një situate në të cilën jeni të nënshtruar. Jini të kujdesshëm për marrëdhëniet me ish-et ose nëse dikush ju sulmon. Ka pasur një ndryshim drejtimi në dashuri. Vera nuk shkoi mirë dhe disa lidhje patën një problem. Tani duhet të kuptojmë nëse duhet të vazhdojmë apo jo.

Binjakët-Sot hëna është në shenjën tuaj. Po kërkoni emocione, ide për të gjetur pak qetësi. Mbani nën kontroll aspektin emocional sepse ekuilibri i brendshëm vjen nga kjo. Në punë, kushtojini vëmendje diskutimeve.

Gaforrja-Kjo është një periudhë e mirë për ju ku do të jetë e vështirë të mos keni konsensus apo të shfrytëzoni mundësi të reja. Venusi dhe Jupiteri i favorshëm sjellin një rikuperim të mirë dhe gjithashtu një dëshirë të madhe për të përjetuar emocione. Mos i humbisni mundësitë e reja të punës.

Luani-Në këtë ditë është e rëndësishme të shmangni diskutimet. Ky është një problem për ju, pasi jeni njerëz të drejtpërdrejtë dhe kur diçka nuk shkon, ju merreni me gjithçka në një mënyrë shumë të vendosur. Mbetet një periudhë e programeve me kohë të pjesshme, një lloj ure midis një pjese të parë të trazuar të vitit dhe një të dytë që do të sjellë rezultate më të mira. Mundohuni të merreni me projekte të reja për të ardhmen.

Virgjëresha-Bëni kujdes sepse sot duket se diçka nuk po shkon siç duhet. Ka shumë lodhje dhe gjithashtu shumë agjitacion në punë, por me Jupiterin në favor gjithçka do të jetë mirë. Në dashuri, mos i nënvlerësoni takimet e reja.

Peshorja-Afërdita është gati të hyjë në shenjën tuaj dhe nëse kohët e fundit keni pasur një krizë sentimentale, do të arrini të gjeni një zgjidhje. Kujdes me paratë, veçanërisht nëse keni biznesin tuaj.

Akrepi-Përfshihu sepse ky qiell është shumë interesant dhe nëse mbyllesh në shtëpinë tënde nuk do të marrësh asgjë. Kalimi i tre planetëve në shenjë është një element i fuqisë së madhe. Nëse keni nisur një punë të re, arrijnë rezultate të mira dhe Venusi nuk është më kundër jush, kështu që mund të kapërceni krizat e dashurisë.

Shigjetari-Ky qiell është i bukur për punë, veçanërisht për përkthyes të lirë. Në dashuri, mos u shoqëroheni me njerëz plumbi apo të trishtuar, duhet të keni rreth jush njerëz me diell. Nëse ka diçka për të sqaruar në dashuri, është më mirë të prisni yje më të mirë përpara se të flisni me partnerin.

Bricjapi-Ndonjëherë duhet të jeni vetëm për të kuptuar se çfarë të bëni. Duhet të verifikoni stabilitetin e dashurisë por edhe të marrëdhënieve të punës.

Ujori-Në këtë periudhë gjëja më e rëndësishme që duhet të bëni është të gjeni përsëri qetësinë. Mundohuni të flini më shumë sepse Marsi përballë sjell mendime dhe lodhje. Çdo miqësi e krijuar tani mund të bëhet e rëndësishme nga muaji i ardhshëm.

Peshqit-Tetori nga pikëpamja astrologjike filloi në mënyrë neutrale por do të përfundojë në një mënyrë pozitive. Shikoni të ardhmen me shpresë dhe rigjallëroni historinë tuaj në dashuri. Filloni gjëra të reja dhe mësoni t’i lini gjërat të rrëshqasin, veçanërisht kur gjërat nuk po funksionojnë. Nga e enjtja do të ketë një rikuperim të mirë.

Të ngjashme