Kryefjala Logo

Dita e fundit e nëntorit vjen me këto parashikime:

30 Nëntor, 2023 | 8:46 am

Dashi-Këtë të enjte, të arrish të bësh gjithçka nuk do të jetë e lehtë. Këto janë ditë shumë të ngarkuara, por duke njohur frymën tuaj organizative do të arrini të përballoni çdo situatë në mënyrën më të mirë të mundshme. Thjesht shmangni përplasjet në dashuri.

Demi-Kjo hënë është në një aspekt interesant, kështu që kjo ditë premton mirë, por Afërdita do të fillojë një tranzit të diskutueshëm pas disa ditësh, kështu që sqaroni gjithçka që nuk funksionon në dashuri, përndryshe rrezikoni që problemet e vogla në dhjetor të bëhen gurë.

Binjakët-Nëse keni një biznes tregtar ose një punë në kontakt me publikun do të jeni të favorizuar. Ndoshta kthehesh i lodhur në shtëpi por suksesi nuk mungon. Në dashuri ky është një horoskop që premton shumë, por mos vraponi pas njerëzve të largët apo të vështirë.

Gaforrja-Kjo ditë fillon me disa bezdi të vogla, por e gjitha është për shkak të shumë gjërave për të bërë. Në tablonë e përgjithshme të javës Gaforrja penalizohet pak por vetëm për pamjen fizike. Ka raste kur të duket sikur nuk mund të bësh gjithçka. Mos u hidhëroni në dashuri, do të jetë më mirë në dhjetor.

Luani-Marsi i favorshëm ju bën luftëtarë dhe fitues. Në këtë moment është e vështirë të mbash veten larg dhe nuk mund të tolerosh kritikat. Megjithatë, dëgjoni ata që ju thonë diçka të pakëndshme. Kushtojini vëmendje marrëdhënieve me shenjën tuaj ose me Dashin dhe Akrepin.

Virgjëresha-Përpiquni të kujdeseni pak më shumë për formën tuaj sepse ka një rënie të vogël në nivel fizik. Në këto ditë të fundit po jetoni paksa shumë për punën, por përpiquni t’i kushtoni më shumë kohë dashurisë. Mos i lini mënjanë ndjenjat tuaja.

Peshorja-Një rikuperim i mirë po vjen sepse Marsi i rëndë nuk është më aty dhe më pas keni një temperament të jashtëzakonshëm për mënyrën se si i keni kapërcyer problemet e muajve të fundit. Në këto ditët e ardhshme do të ketë disa rënie të vogla në nivel fizik, por marrëdhëniet po fluturojnë lart.

Akrepi-Po i afrohemi një dhjetori që mund të ofrojë shumë me Venusin në shenjën tuaj, ndaj lëre veten të shkosh. Përballë Jupiterit flet për çështje parash që duhen sqaruar. Do të keni një avantazh, zgjedhjet bëhen më së miri në dhjetor.

Shigjetari-Kjo është një javë vendimtare me Diellin, Mërkurin dhe Marsin në shenjë është diçka shumë e rëndësishme. Ju tashmë keni një natyrë të bollshme dhe me këtë ngarkesë planetësh rrezikoni të mos jeni në gjendje t’i mbani nën kontroll emocionet tuaja. Në dashuri, nëse një person nuk i përshtatet, lëre të shkojë.

Bricjapi-Sa herë ju është dashur të bëni një zgjedhje midis zemrës dhe arsyes. Ju keni një zemër të madhe, vetëm se jo të gjithë mund ta shohin atë. Kini kujdes nëse e keni ndërprerë një marrëdhënie me këtë Venus disonante dhe jo për dashuri apo nevojë. Kini kujdes nga disa vonesa në shitje.

Ujori-Kjo hënë në aspektin e shkëlqyer jep diçka më shumë dhe këto janë ditë interesante për të zgjidhur një problem. Kjo ditë vlen shumë por të premten do të ketë një rënie të vogël. Nëse doni të kompensoni kohën e humbur në dashuri, vazhdoni, e vetmja pengesë mund të jetë për ata që jetojnë një dashuri pa themele të forta.

Peshqit-Të kesh një Diell, Merkur dhe Mars disonant do të thotë të jesh në kaos. Ju mund të keni hequr dorë nga një propozim, megjithatë, duke përjetuar një ndjenjë të vogël faji. Duhet të jeni pak të kujdesshëm, por pse të prishni dhjetorin i cili do të jetë një muaj shumë i rëndësishëm për punën dhe dashurinë. Nëse jeni pak më poshtë në hale këtë javë, me ardhjen e dhjetorit gjithçka do të ndryshojë për mirë.

Të ngjashme