Kryefjala Logo

Diellin e sjell vetëm astrologu Paolo Fox

11 Maj, 2023 | 9:34 am

Dashi-Ju jeni përpjekur të mbani gjithçka nën kontroll që nga e hëna, edhe nëse gjithmonë duket se ka diçka për të zgjidhur ose ndonjë diskutim me kë të merreni.
Jeni duke pritur për një rikonfirmim pune dhe madje mund të humbni durimin, por përpiquni të ruani qetësinë.

Demi-Ky është një vit shumë i rëndësishëm që do t’ju lejojë të grumbulloni shumë rezultate edhe nëse në punë keni gjithnjë e më shumë përgjegjësi. Jupiteri ndihmon, por ne nuk duhet të ndalojmë së punuari shumë.

Binjakët-Ky qiell ju lejon të zgjidhni shumë probleme personale, qoftë edhe të natyrës fizike.
Në punë profesionistët e lirë do të duhet të rishikojnë disa marrëveshje dhe mund të ketë ndryshime në jetën tuaj.
Në dashuri gjithçka po shkon mirë por do jetë e nevojshme të verifikoni stabilitetin e një lidhjeje që sapo ka nisur.

Gaforrja-Ky qiell është i bukur edhe nëse ende ndjen shumë lodhje. Mundohuni të reagoni dhe jetoni me më shumë pozitivitet. Ka një atmosferë ndryshimi në punë por edhe në dashuri ku më në fund rikthehet pak pasion.

Luani-Ka pak agjitacion në ajër dhe gjithashtu pak ankth, por përpiqu të reagosh, ndihesh në mëshirën e ngjarjeve dhe duke pritur për një përgjigje, por të ulesh përreth nuk do të të ndihmojë. Sot hëna e kundërt nuk ndihmon as në jetën private.

Virgjëresha-Kjo ditë fillon me hënën në aspekt të shkëlqyeshëm, por Saturni është ende djallëzor dhe kjo shkakton jo pak bujë.
Gjëja më e mirë për të bërë do të ishte të prisnit të kalonte ky moment “jo” pa bërë zgjedhje impulsive dhe të rrezikshme. Përgjigjet do të vijnë në pjesën e dytë të muajit.

Peshorja-Dita e sotme fillon me një hënë të bukur që ju bën më të qetë dhe gjithashtu ju lejon të zgjidhni disa probleme. Në dashuri ka pasur pak turbullira dhe të menaxhosh emocionet nuk është gjithmonë e lehtë, sidomos nëse ka pasur një ndarje.

Akrepi-Dita e sotme nis pak me lëvizje të ngadalta. Gjithë faji i hënës së kundërt që të bën pak të menduar. Më mirë shtyni takimet e biznesit dhe bëni kujdes me fjalët në dashuri.

Shigjetari-Hëna është në aspekt të shkëlqyer ndaj bëhuni gati të përjetoni një ditë të bukur të dominuar nga emocionet e bukura. Nëse kohët e fundit ka pasur një problem në dashuri, rikuperoheni dhe mund të ketë disa përplasje të vogla në punë.

Bricjapi-Bëni kujdes sepse qielli i sotëm është paksa i veçantë dhe mund të ketë disa keqkuptime në punë.
Nëse ende keni arritur të arrini qëllimet tuaja, jepini vetes kohë dhe në dashuri, me Venusin përballë, nuk do ketë asnjë lajm apo emocion të madh.

Ujori-Kjo e enjte është e bukur me një hënë që ju bën të sigurt dhe gati për të përjetuar suksese të mëdha. Jeni të fortë dhe më kreativ se kurrë, ndaj tregoni të gjithëve vlerën tuaj. Ndryshimet po vijnë, bëhuni gati.

Peshqit-Mos lejoni që frika t’ju pushtojë dhe t’ju ndalojë sepse i keni të gjitha kredencialet për të arritur shumë, sidomos në punë.
Konfirmimet dhe kënaqësitë vijnë dhe tashmë nga mesi i muajit do të mund të bëni një hap të madh në cilësi.
Dashuria po ecën mirë falë një nxitjeje të këndshme nga Venusi, kështu që nëse jeni ende beqar, filloni të shikoni përreth.

Të ngjashme