Kryefjala Logo

Data 8 nëntor vjen me këto parashikime nga Paolo Fox

8 Nëntor, 2023 | 10:26 am

Dashi-Kjo është një periudhë reflektimi për ndjenjat me një tranzit shumë të veçantë të Venusit. Ka distanca dhe gjithashtu shumë mendime. Nga data 10, megjithatë, Mërkuri bëhet sërish i favorshëm ndaj sfidat dhe projektet do të fitohen. Dashuria duhet të kujdeset më shumë.

Demi-Kundërshtimet planetare po largohen ngadalë, kështu që gjërat do të fillojnë të përmirësohen. Jo gjithçka zgjidhet në dashuri por do ketë më pak tension. Ndoshta është koha për të gjetur pak qetësi.

Binjakët-Kujdes nga nervozizmi. Nuk do jetë e lehtë të gjesh qetësinë shpirtërore as në punë, as në dashuri. Megjithatë, nëntori mund të sjellë pajtime, por edhe takime të reja.

Gaforrja-Duhet të keni kujdes për problemet familjare. Për punë ka yje më të mirë. Aspekti emocional nuk është i kënaqur, por shmangni polemika të panevojshme.

Luani-Ky kalim i Venusit ju bën të guximshëm, të fortë, të suksesshëm dhe gjithashtu të etur për të provokuar dhe për të qenë në qendër të vëmendjes. Përfitoni nga favori i yjeve, por kini kujdes që të mos kafshoni më shumë sesa mund të përtypni.

Virgjëresha-Këto ditë mund të ketë një rikthim në skenën e ndjenjave. Pjesa e dytë e muajit do të jetë më pak e frytshme ndaj është koha për të bërë zgjedhje. Saturni është provokues dhe nga njëra anë sjell dëshirën për t’u çliruar nga projektet e rënda, por edhe nxit krenarinë ndaj nuk është e lehtë ta lësh.

Peshorja-Është koha e duhur për të bërë hapa përpara në dashuri me Venusin në shenjën tuaj. Ka një dëshirë për të dashur dhe ata që mund të punojnë falë zgjuarsisë dhe imagjinatës do të kenë kënaqësi të madhe.

Akrepi-Ky qiell me Diellin dhe Marsin në shenjë është i rëndësishëm dhe me kënaqësi të madhe. Marsi stimulon krenarinë, por përpiquni t’i lini gjërat të rrëshqasin.

Shigjetari-Gjëja më e bukur është ardhja e Mërkurit në shenjën tuaj dhe ky tranzit sjell sukses, ide fituese, mundësinë e rinovimit të një pune. Dielli dhe Marsi hyjnë në shenjë dhe ky qiell sjell një pikë kthese.

Bricjapi-Këto janë ditë të lodhshme. Ka shumë bezdi edhe nëse horoskopi i përgjithshëm mbetet i rëndësishëm. Çiftet që e duan njëri-tjetrin do të duhet të merren me çështjet e parave dhe shtëpisë.

Ujori-Nëse një projekt ka nisur keq mos u dekurajoni sepse fundi i muajit do të jetë më i mirë. Nëse ka dikush që punon kundër jush, mos pranoni provokime. Kjo është një kohë që sjell dashuri.

Peshqit-Hëna e kundërt mund të errësohet, por asgjë që mund të prishë planet e mëdha të këtij qielli. Jeni njerëz shumë të ndjeshëm dhe duhet të hapni zemrën ndaj ndjenjave.

Të ngjashme