Kryefjala Logo

Data 16 gusht vjen kështu me parashikimet e Paolo Fox:

16 Gusht, 2023 | 11:08 am

Dashi-Këto ditë vere ju kanë ngarkuar mirë. Ekziston një dëshirë për të bërë, dhe jo vetëm nga ana e beqarëve: nëse jetoni një histori plotësuese, hipni në valë dhe bëjeni edhe më të rëndësishme. Këshilla është të zgjeroni optimizmin dhe ekuilibrin edhe në familje, ku janë shfaqur disa probleme gjatë javëve të fundit.

Demi-Në dashuri je i hutuar ose i paqartë prej javësh. Një gjendje që mund të çojë në diskutime të vogla ose të mëdha (në lidhje me rëndësinë e marrëdhënies së përjetuar). Ndoshta faji do të jetë edhe i një vjeshte që premton plot angazhime, por nuk mungojnë tensionet edhe në familje: këshillohet që diskutimet të shtyhen për fundjavën e ardhshme.

Binjakët-Qielli ju ofron dridhje pozitive për sa i përket sferës sentimentale, përderisa e lini pak punën mënjanë dhe punoni për momentet e kaluara së bashku; Nga ana tjetër, beqarët e vjetër duhet të ndryshojnë qëndrim dhe të thyejnë rutinën e përditshme. Dita është e favorshme si për ata që kanë vendosur të kalojnë kohë në qytete të tjera ashtu edhe për të ardhurat që mund të jenë në rritje.

Gaforrja-Është mirë të bëni një bilanc të situatës ekonomike dhe të shmangni shpenzimet e çmendura. Çiftet e reja do të jenë në gjendje të vazhdojnë takimin; ata që kanë probleme afatgjata në marrëdhënie duhet të kuptojnë arsyet e këtyre vështirësive. Nga ana tjetër, njerëzit që kanë përjetuar shkëputje apo ndarje jo të lehta po shërohen.

Luani-E gjeni veten me një Venus në shenjë dhe një Jupiter të kundërt: disa prej jush janë gati për hapa të rëndësishëm në fushën sentimentale, nga martesa në bashkëjetesë; megjithatë do të na duhet të përballemi me disa pengesa, si gënjeshtra dhe të pathëna të lidhura me të kaluarën. Në vendin e punës duhet të mbani përgjegjësi për veten tuaj. Çdo problem duhet të zgjidhet sa më shpejt të jetë e mundur, nëse është e nevojshme edhe me mbështetjen e të tjerëve.

Virgjëresha-Për ata që janë në një çift të qëndrueshëm ka ndërhyrje jo pak rëndësi, të diktuara shpesh nga faktorë të jashtëm dhe njerëz të zënë; por në përgjithësi disa nga shqetësimet tuaja do të duhet të kapërcehen. Është e rëndësishme të mendoni pikërisht tani për projektet dhe lëvizjet në vendin e punës, që do të zbatohen pas verës.

Peshorja-Pas periudhave kritike, një rikuperim i ngadaltë por i fortë vazhdon. Pas shqetësimeve, do të kuptoni se disa njerëz ju duan dhe disa marrëdhënie do të bëhen më solide. Duke filluar nga këto ditë dhe në javët në vijim do të prezantohen idetë dhe projektet që do të zhvillohen në fund të vitit 2023.

Aktepi-Frika është e mundshme për ata që po përballen me punë të reja ose projekte të veçanta; edhe pse në përgjithësi, për momentin, ju duket se keni pak durim. Prej nja dy muajsh ka pasur mendime të dyta në dashuri: dikush do të vendosë të mbyllë histori pa stimuj.

Shigjetari-Marrëdhëniet sentimentale ose pune  po lindin (ose mund të jenë në muajt e ardhshëm) me njerëz nga vende të tjera. Ka pasur disa risi, të cilat tani ju projektojnë drejt së ardhmes: rekomandimi i vetëm është të mbani gjallë dashurinë, sepse ndonjëherë e merrni si të mirëqenë atë që keni pushtuar tashmë.

Bricjapi-Rikthimi në formë sjell edhe përmirësime në marrëdhëniet ndërpersonale. Sigurisht që nuk varet vetëm nga ju, por nëse ka afinitet me partnerin, mund të përgatitni terrenin për të hedhur hapa të rëndësishëm së bashku, nga bashkëjetesa deri te martesa.

Ujori-Jeni plot me ide dhe vendime për t’i zbatuar menjëherë pas verës, por akumulimi i tepërt tregon mungesë konkrete. Në një gjendje të tillë shpirtërore dekurajohet fuqimisht të lindin grindje në dashuri dhe në familje. Kjo festë pas gushtit tregon një rënie të lehtë fizike: ankthi mund t’ju mashtrojë.

Peshwit-Ju e gjeni veten në këtë moment me Merkurin dhe Marsin duke vozitur kundër: këtu lindin tensionet dhe dyshimet: shmangni diskutimet e kota në ditët në vijim. Planifikoni tani se si të zbatoni zgjedhjet tuaja të rëndësishme në fund të muajit. Mendimet e shumta mund të ndikojnë në qetësinë edhe në fushën sentimentale, prandaj disa kanë dyshime për partnerin.

Të ngjashme