Kryefjala Logo

Dasmat më luksoze të të famshëmve të Hollivudit e të gjitha kohërave!

8 muaj më parë

Çdo vajzë ëndërron për dasmën perfekte, me fustanin më të bukur, dhe sigurisht, Princi simpatik.

Disa të famshëm janë në gjendje t’i kthejnë këto ëndrra në realitet me dasma që kushtojnë miliona dollarë dhe duken të mrekullueshme.

1. Princi William dhe Kate Middleton

Padyshim dasma më e përfolur e 2011-ës dhe ndoshta më e pritura që nga dasma mbretërore e Princeshës Diana, Princi William dhe Kate Middleton patën një dasmë luksoze që do të jetë shumë e vështirë për t’u përsëritur.

Dyshja mbretërore u martuan në Westminster Abbey para 1,900 të ftuarve, ndërsa mijëra të tjerë u mblodhën jashtë për të parë të porsamartuarit duke kaluar me një karrocë me kuaj dhe duke u puthur në ballkonin e Pallatit Buckingham.

Vetëm torta kushtoi 80,000 dollarë dhe fustani i bërë me porosi të Middleton kushtoi 70,000 dollarë. Në përgjithësi, dasma duhej të mbështetej nga taksapaguesit e Anglisë, sepse kushtoi mbi 30 milionë dollarë.

2. Kim Kardashian dhe Kris Humphries

E gjithë bota pati fatin ta shihte këtë martesë falë një ekipi kamerash shumë të madh.
Kim Kardashian dhe Kris Humphries u martuan në një ceremoni të bukur vintage të Hollivudit me temë bardh e zi, ku ajo ndihmoi në hartimin e çdo detaji.

Vendi ishte në një pronë private në Montecito, Kaliforni, me vlerë rreth 20 milionë dollarë. Mbi 500 të ftuar ishin dëshmitarë nën tendat e bardha të mëdha që ishin ndërtuar për të mbajtur dasmën nën mbyllje dhe për t’u përshtatur me temën bardh e zi.

Të mos harrojmë edhe fustanet e nusërisë; po, kishte më shumë se një. Secila prej tre fustaneve ishte Vera Wang dhe thuhet se kushtonte 20,000 dollarë një fustan. E gjithë dasma kushtoi diku nga gjashtë deri në dhjetë milionë dollarë, por nuk do të prisnim asgjë më pak nga Kim Kardashian. Por pavarësisht lidhjes së pasur, çifti nuk zgjati.

3.Fergie dhe Josh Duhamel

Ky çift i famshëm zgjodhi një martesë me fantazi të bardhë në Church Estates Vineyards në Malibu.
Fergie dhe Josh Duhamel shkëmbyen betimet nën pemët e magnolisë të mbushura me mijëra trëndafila të bardhë. Nusja mbante një buqetë me lule të mbushura me kristale dhe kishte veshur një fustan të bukur Dolce & Gabbana.
Pritja u mbajt në një tendë që ishte bërë si një pyll me pemë, me tavan të mbuluar me drita. Kate Hudson, Rebecca Romijn dhe Jerry O’Connell ishin disa nga shumë të famshëm që morën pjesë në këtë martesë ekstravagante. Çifti u nda në vitin 2017, por së bashku kanë një djalë.

Të ngjashme